Sporty

Naucz się tańczyć i uzyskaj więcej niż tylko poczucie taktu

Naucz się tańczyć -dance-buty-kobieta-dżentelmen-para strojów

Wiele narodów ma tradycyjną muzykę, w której rytmie lubią poruszać swoimi ciałami. I nie chodzi tu o rytmiczne ruchy, które często przypominają prymitywny taniec na wulkanie, ale pełne wdzięku tańce ludowe, które stały się charakterystycznym symbolem całego narodu, takie jak bolero dla Hiszpanów, flamenco dla Andaluzyjczyków, sirtaki dla Greków, salsa dla Kubańczyków i Portorykańczyków, Tango dla Argentyńczyków itp. W międzyczasie niektóre rodzaje tańca stały się tak popularne na całym świecie, że są uprawiane bardziej niż sport z turniejami. Zasadniczo nauka tańca ma wiele zalet – rozwijanie kultury fizycznej, budowanie relacji społecznych i świetną zabawę, dużą i małą.

Naucz się tańczyć i poprawiaj uwagę, reakcję i styl życia

Naucz się tańczyć-buty-taneczne-szkoły-tańca-krótki-wizyta-wypoczynek

Zajęcia sportowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy trening siłowy, bez wątpienia mają pozytywny wpływ na serce i krążenie oraz promują wytrzymałość i elastyczność. Taniec je łączy i poprzez muzyczną interakcję podnosi poziom intelektualny. Wystarczy godzina w tygodniu, aby utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji, pod warunkiem Naukowcy RUB (Ruhr University Bochum) w badaniu naprawiony. Neuronaukowcy opracowali program taneczny specjalnie dla seniorów w wieku od 60 do 94 lat. Po sześciu miesiącach nauki tańca tylko przez godzinę tygodniowo, byli nie tylko sprawniejsi fizycznie niż wcześniej, ale także znacznie poprawili swoją czujność i zdolności poznawcze.

Naucz się tańczyć dla dużych i małychNaucz się tańczyć-seniors-dance-tournament-latynoamerykański-kostium

Różnorodność ruchów do najróżniejszej muzyki daje możliwość przeżywania ekspresji tanecznej. Tańce różnią się szybkością, dynamiką i szybkością, więc każdy może wybierać według swoich impulsów i indywidualnych cech. Koordynacja, elastyczność i jakość ruchu są szkolone i wzmacniane, a także promowana jest świadomość społeczna. Taniec nie zna granic i mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli w każdym wieku.

Naucz się tańczyć z jakimi butami

Naucz się tańczyć -dance-buty-damskie-buty-czarne-paski-otwarte

Aby nauczyć się tańczyć, nie potrzebujesz świetnego sprzętu, takiego jak inne zajęcia rekreacyjne i sportowe. Na parkiecie wymagany jest dobry wygląd, pełna wdzięku postawa i elegancja. Dlatego musisz czuć się komfortowo i promieniować tym samym. Na początku do nauki tańca wystarczy para wygodnych butów, takich jak trampki lub buty na lekkim obcasie. Inwestycja w dobre buty do tańca klasycznego wejść w. Zawsze warto wybrać buty z paskami lub sznurówkami zamiast otwartych czółenek, z których można się szybko wyślizgnąć. I uważaj, tylko ci, którzy potrafią chodzić na butach, mogą na nich tańczyć.

Naucz się tańczyć style i tańczyć

taniec-nauka-tańca-buty-tango-para-taniec

W różnych kulturach rozwinęło się wiele różnych tańców ludowych, a liczba osób tańczących razem ma decydujące znaczenie. W przypadku tańców grupowych i par, szczególna trudność polega na koordynacji i harmonii ze sobą w tańcu. Od Badania wywiadowcze z Albert Einstein College Medycyny w Nowym Jorku wiadomo, że żadna inna aktywność fizyczna nie ma tak pozytywnego wpływu na sprawność umysłową jak regularny taniec. Każdy, kto tańczy z partnerem, musi umiejętnie reagować na jego ruchy i jednocześnie synchronizować swój z rytmem. Aby to osiągnąć, promowane są liczne procesy poznawcze, a przede wszystkim wszystkie decyzje podejmowane są nieświadomie. Prowadzenie, podobnie jak bycie prowadzonym, zwiększa liczbę decyzji wymaganych w tańcu w parach. Dlatego taniec sprawia, że ​​jesteś mądrzejszy.

Taniec potrafi o wiele więcej niż tylko ładnie wyglądać

taniec-nauka-tańca-buty-tradycyjne-folkowe-latynoamerykańskie

Najpopularniejsze i prawdopodobnie najbardziej atrakcyjne tańce w parach, które można nabyć na zajęciach tanecznych, to tańce latynoamerykańskie, które pochodzą z Kuby, Portoryko, Argentyny i Hiszpanii. W dużych miastach Niemcy wolą tańczyć salsę, tango, merengue i mambo. Największy wpływ na inteligencję mają tańce w parach freestyle – Samba, Rumba, Cha-Cha, Jive i Paso Doble. W zależności od sytuacji, nowe ruchy w choreografii są przyswajane raz za razem, takie jak zwrot lub wykrok, a wszystko powinno być doskonalone w ułamkach sekundy. Mimo starannego zaplanowania tańca i niezliczonych ćwiczeń przed występem, taniec powinien wyglądać spontanicznie i nierozwijać się.

Każdy może nauczyć się tańczyć i jest coś takiego jak dwie lewe stopy

Naucz się tańczyć-wszyscy-mogą-tańczyć-szkoła-kultura fizyczna

Na zajęcia taneczne może zapisać się każdy, niezależnie od wieku. Taniec to coś więcej niż tylko poruszanie się w rytm muzyki. Uwalnia, inspiruje, trenuje i trenuje, jednoczy ciało, umysł i rytm w jedno. Podobnie jak inne sztuki, taniec jest sposobem wyrażania uczuć i przekazywania ich. Nauka tańca nie musi oznaczać występów przed dużą publicznością, dlatego musisz skupić się na zabawie z ruchu.

* Źródła obrazów: domena publiczna CC0