samochody

Samochody przyszłości – XchangE od Rinspeed staje się salonem i biurem

samochody przyszłości xchange rinspeed salon mobilne biuro

Jeśli zastanawiałeś się, jak to Samochody przyszłości wyglądałby, to można na Geneva Motor Show 2014 ciekawy koncept szwajcarskiej firmy Prędkość obrotowa podziwiać. Xchange to w pełni elektryczny pojazd, który ma jeździć autonomicznie. Koncepcja autonomicznego samochodu opiera się na modelu S firmy Tesla i ma silnik o mocy 270 kW i baterię 85 kWh. Pozwalają na zasięg 500 kilometrów. Ale co będzie robił kierowca podczas podróży? Xchange pokazuje, jak kierowcy mogą w przyszłości spędzać czas za kierownicą – oglądając filmy, edytując dokumenty czy parząc świeże espresso.

Samochody przyszłości – Xchange od Rinspeed

samochody przyszłości xchange rinspeed na zewnątrz pojazdu elektrycznego

Pojazd koncepcyjny ma specjalne siedzenia, które można regulować, przechylać i obracać na wiele sposobów. Pasażerowie mogą po drodze przyjąć niemal każdą pozycję siedzącą lub spoczynkową. Według Rinspeeda stwarza to ponad 20 opcji aranżacji miejsc siedzących. Kierownica nie przeszkadza, ponieważ można ją łatwo przesunąć na środek deski rozdzielczej. Sterowanie powinno odbywać się za pomocą prostych gestów.

Koncepcje Rinspeed dla samochodów przyszłości

xchange rinspeed różne pozycje leżące w pozycji siedzącej

Jeśli podróżnicy nie odpoczywają, możesz posurfować po Internecie, obejrzeć filmy lub zorganizować spotkanie. W samochodzie dostępne są łącznie cztery wyświetlacze oferujące różne funkcje nawigacji, rozrywki, pomocy i serwisu. Taśma na monitor o szerokości 1,20 metra we wsporniku kierownicy zapewnia informacje w formacie szerokoekranowym. 32-calowy monitor 4K z tyłu zamienia samochód w wygodne kino.

xchange rinspeed koncepcja autonomiczna jazda dach z pleksi

Kolejną atrakcją Xchange jest dach z pleksiglasu firmy Evonik Industries, który mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Liczne inne elementy z pleksiglasu zostały również zamocowane w pasie tylnym, spojlerze i listwach progowych. 385 indywidualnie sterowanych diod LED oraz specjalne tkaniny z wełny marino w odcieniach niebieskiego i szarego zapewniają przytulną atmosferę. Salon Samochodowy w Genewie odbędzie się w dniach 6-16 marca 2014 roku. Warto zobaczyć, jak będziesz podróżować w najbliższej przyszłości.

autonomiczna jazda koncepcje przyszłości z pleksiglasowego dachu rozkładanego

Samochody przyszłości xchange rinspeed w pełni elektryczne samojezdne

rinspeed XchangE jeżdżący autonomicznie surfując po Internecie w biurze ze składanym stołem

Koncepcja Rinspeed XchangE Autonomiczne poruszanie kierownicą

rinspeed XchangE samochody przyszłego kinowego wyświetlacza w pomieszczeniach

travel future xchange rinspeed concept car tkaniny polserung

samochody przyszłości ekspres do kawy xchange rinspeed auto

samochody przyszłości xchange rinspeed wnętrze pojazdu elektrycznego