Architektura krajobrazu

Zdjęcia projektów ogrodów frontowych i przykłady zapraszających stref wejściowych

Przykłady projektów ogrodów frontowych z kamienia oporowego z kamienia naturalnego nowoczesny stylowy

Podwórko przed domem stanowi duże wyzwanie dla wszystkich ogrodników hobbystów. Z jednej strony jego kierunek jest raczej niekorzystny – budowniczowie preferują słoneczny, południowy dziedziniec wewnętrzny, dlatego większość stref wejściowych skierowana jest na północ. Oznacza to, że podwórko jest zacienione prawie przez cały dzień i wystawione na działanie silnych wiatrów wiosną i jesienią. Tym bardziej – rośliny i kwiaty muszą podzielić skąpe działki przed domem ścieżką ogrodową i podjazdem. To sprawia, że ​​zadanie jest jeszcze trudniejsze – ale przy odrobinie kreatywności i dobrego planowania ogródek przed domem może zostać przekształcony w zieloną oazę. Na dowód pokażemy 15 udanych Zdjęcia i przykłady projektów podwórka. / Powyżej – projekt firmy Secretgardens /

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – kwietniki nadają strukturę ogrodowi

Przykłady projektów ogrodów przednich zdjęcia podniesione łóżka betonowe poduszki na trawę

Jeśli frontowy ogród jest nie tylko w cieniu, ale także na wzgórzu, pozostaje tylko jedno – nadać ogrodowi uporządkowany wygląd z podniesionymi łóżkami. Rośliny częściowo zacienione, niskie grupy krzewów, krzewy tarasowe i niskie drzewa iglaste /pokazane tutaj – cyprysy/ to właściwy wybór. Betonowe schody dodają koncepcji ogrodu japońskiego. Projekt autorstwa Olivebranchoutdoor.

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – stwórz wymarzony ogród na stoku

Projekty ogrodów frontowych przedstawiają przykłady nowoczesnych leżaków ogrodowych

Frontowy ogród na skarpie jest nowoczesny, łatwy w pielęgnacji i praktyczny. Uwagę zwracają tarasowe byliny, grupy krzewów i drzewa liściaste. Rośliny pustynne dodają egzotycznego charakteru i urozmaicają. Budowniczowie świadomie zrezygnowali z wykorzystania kwiatów – bo piękna zielona roślinność lepiej podkreśla nowoczesną architekturę. A jeśli projekt ogrodu jest tak udany, to musi być możliwe jego podziwianie. Umożliwia to wygodna część wypoczynkowa. Projekt tajnych ogrodów.

18 nowoczesnych pomysłów na dom z dziedzińcem w stylu hiszpańskim

Nowoczesna aranżacja wnętrz w minimalistycznym stylu – 50 pomysłów od Tamizo Arch.

108 zdjęć i pomysłów na nowoczesną architekturę krajobrazu i ogrodnictwo

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – oczko wodne jako przyciągające wzrok

Przykłady aranżacji ogrodów przydomowych Staw ogrodowy Rośliny wodne Trawy ozdobne Ścieżka żwirowa Kamienie kwarcowe

Niski kamienny murek tworzy wizualne połączenie z kamiennymi słupkami przy wejściu do domu, a sztachetowe ogrodzenie umożliwia widok na ogród. Ścieżka ogrodowa wykonana ze żwiru oraz pocięte na kształt rośliny i kwiaty tworzą dobrą strukturę. Staw na środku automatycznie przyciąga uwagę wszystkich i przyciąga do ogrodu motyle i ptaki. Projekt autorstwa Stuartwebsterdesign.

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – klasyczny ogród w stylu śródziemnomorskim

Projekty ogrodów frontowych zdjęcia przykłady przyciętych roślin kwietniki bloki kamienne

 Jeśli frontowy ogród prowadzi do starego budynku, odpowiedni jest projekt ogrodu w stylu wiejskim. Porośnięta drzewami oliwnymi i kwiatami część zewnętrzna ma śródziemnomorski wygląd. Żwirowa ścieżka wygląda uroczo i wzbogaca koncepcję. Projekt autorstwa Inspiredgardendesign.

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – przytulna część wypoczynkowa z kominkiem

Przykłady aranżacji frontowych ogrodów kostka brukowa taras betonowy kominek grupy krzewów

A jeśli w domu nie ma w ogóle podwórka, pozostaje tylko jedno – aby podwórko przed domem było jak najbardziej wygodne i praktyczne. Powyżej udany przykład udanej realizacji minimalistycznej koncepcji – po lewej trawnik oferuje przyjemne godziny pod promieniami słońca, po prawej przytulna część wypoczynkowa z ławką ogrodową i kominkiem. Drewniany płot i wysokie krzewy zasłaniają narożnik przed wzrokiem ciekawskich.Projekt Bestall.

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów przydomowych – wysokie trawy ozdobne dodają koloru na zewnątrz

Trawy ozdobne z przodu ogrodu Zdjęcia Trawy ozdobne Indiansummer red love grass

A nawet jeśli pobliskie domy rzucają cień na podwórko, właściciele domów mogą dodać plamy koloru do strefy wejściowej za pomocą wysokich traw ozdobnych, takich jak indyjskie lato. Rośliny cieniujące, takie jak Gunsel, srebrzysty płaszcz alpejski, a nawet mech, idealnie nadają się do stosowania w północnym ogrodzie. Projekt autorstwa – Digyourgarden.

 Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – Średnio wysokie rośliny do strefy wejściowej na zboczu

Przedni ogród zdjęcia niskie grupy krzewów kwiaty schody żwirowa podłoga ceramiczna dekoracja ogrodowa

A jeśli dom znajduje się na wzgórzu, można łączyć rośliny o różnych wysokościach – na przykład niską trawę i sukulenty z przodu, średnio-wysokie grupy krzewów pośrodku i drzewa domowe z tyłu. Projekt autorstwa Inspiredgardendesign.

Drzewa zapewniają cień na podwórku

Przykłady projektów ogrodów frontowych tarasu z gruszką skalną, ochrona przed słońcem, betonowe schody zewnętrzne

A co, jeśli podwórko jest cały dzień na słońcu? Następnie przy wejściu można posadzić wysokie drzewa liściaste. Chroni to taras przed silnymi promieniami słońca. Projekt autorstwa Sharin Cayrns.

 Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – klasyczny projekt ogrodu

Projekt ogrodu frontowego przedstawia przykłady fontann z drzew liściastych wokół marmurowej kostki brukowej

Klasycznie zaprojektowany ogródek przed domem może naprawdę przyciągać wzrok. Drzewa liściaste i przycięte byliny tworzą dobrą strukturę, a fontanna ogrodowa przyciąga ptasi świat. Właściciele domów celowo unikali kwiatów i zamiast tego sadzili żywopłoty. Tak wygląda piękna biała fasada domu. Projekt tajnych ogrodów.

Zdjęcia i przykłady projektów podwórka – rośliny mogą zastąpić drewniany płot?

Projekty ogrodów przydomowych przedstawiają przykłady wysokich krzewów trawiastych

Wysokie byliny z powodzeniem mogą zastąpić płot ogrodowy. W każdym razie z bambusem trzeba uważać, zwłaszcza jeśli twoja własna posesja znajduje się blisko sąsiednich domów. Zamiast tego, wysoka trawa i średnie grupy krzewów mogą wykonać zadanie i osłaniać pierwsze piętro przed wścibskimi spojrzeniami. Projekt tajnych ogrodów.

Zdjęcia i przykłady projektów ogrodów frontowych – jeśli strefa wejściowa jest odgrodzona wysokim kamiennym murem

Przykłady projektów ogrodów frontowych, pomysły, miejsca do siedzenia, projekt tarasu

 A jeśli frontowy ogród jest odgrodzony wysokim kamiennym murem, taras można również rozłożyć od frontu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć przytulną część wypoczynkową na świeżym powietrzu. Projekt tajnych ogrodów.

Projekt ogrodu frontowego-zdjęcia-betonowe-płyty-odpryski-okładzina-ziemia

przedni ogród-projektowanie-zdjęcia-kwitnące-rodzaje kwiatów-trzciny-trawa-chodnik

frontowy ogród-projektowanie-zdjęcia-corten-stal-podwyższone łóżko-biały-żwir-drzewa iglaste

Front Garden-design-zdjęcia-hillside-bush-rock-schody

Zdjęcia z projektu ogrodu frontowego zeirgras-wand