samochody

Elektryczny samochód sportowy od Porsche: Mission E

elektryczny samochód sportowy koncepcja porsche misja e

Na IAA (Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny) we Frankfurcie 2015, Porsche po raz pierwszy zaprezentowało przesyłkę pocztową swojego całkowicie elektrycznego samochodu sportowego „Mission E”. Przyszłościowy samochód powinien mieć cztery miejsca i 600 KM. Według kluczowych danych ma on osiągać pełną moc od 0 do 100 km/h przez 3,5 sekundy i być konkurencją dla Tesli. Jednak, aby pokonać Teslę, misja E musiała pozostać poniżej 3 sekund. Porsche ulepszyło model i obiecuje seryjną produkcję w 2019 roku. Tutaj możesz dowiedzieć się, co może zaoferować e-sportowy samochód Porsche pod względem wyglądu i technologii.

Misja E: Elektryczny samochód sportowy od Porsche

elektryczny samochód sportowy porsche misja e rozwój supersamochodu

Zwłaszcza, gdy Tesla ma tak wiele problemów z seryjną produkcją nadchodzącego Modelu 3, nadchodzi kolejny znakomity przedstawiciel e-mobilności. Porsche wprowadzi na rynek spektakularny elektryczny samochód sportowy w produkcji seryjnej w 2019 roku. Zaskakuje klasycznym wyglądem, który z zewnątrz nie przypomina samochodu elektrycznego, a bardziej przypomina sportową Panamerę. Jest nawet wyposażony w fałszywy wydech. Najlepsze w tym jest to, że wszystkie elementy auta mogą powstać w produkcji seryjnej. Wątpliwe, czy z finalnym produktem wszystko będzie wyglądało tak samo. Jednak sportowa sylwetka i lekki pasek z tyłu to cechy charakterystyczne, które na pewno pozostaną.

elektryczny samochód sportowy porsche mission e technologia przyszłość auto

Na zewnątrz Porsche stawia na futurystyczny wygląd i lepszą aerodynamikę dzięki tylnemu spojlerowi, który można wysuwać w kilku etapach oraz wlotom i wylotom powietrza przypominającym gardło. Nie jest jeszcze jasne, czy drzwi z zawiasami w przeciwnym kierunku pozostaną, czy znikną. Z technicznego punktu widzenia dane są znane od dawna. Silnik elektryczny 600 PS / 440 kW, który powinien przyspieszyć od 0 do 100 km/hw mniej niż 3,5 sekundy i do 200 km/hw mniej niż 12 sekund. Informacje są nieco wyższe niż wyniki Tesli, dlatego Porsche chce zdobywać punkty z innymi atrakcjami.

elektryczny samochód sportowy porsche misja e przyszłość emobility

Oprócz napędu na wszystkie koła i kierowania wszystkimi kołami, Porsche Torque Vectoring (PTV) lub tak zwany rozkład momentu obrotowego gwarantuje dobrą postawę na zakrętach i dynamiczną jazdę. W rezultacie silniki elektryczne osiągają pełną moc nawet podczas przyspieszania w krótkich odstępach czasu. Technologia została oparta na doświadczeniach wyścigowych Porsche ze zwycięskim samochodem Le Mans.

elektryczny samochód sportowy porsche misja e silnik elektryczny

elektryczny samochód sportowy porsche misja e test pocztowy

elektryczny samochód sportowy porsche mission e auto seria produkcyjna opłata pocztowa

elektryczny samochód sportowy porsche misja e opłata pocztowa auto samochód sportowy przyszłości

elektryczny samochód sportowy porsche misja e aranżacja wnętrz