samochody

BMW X7 iPerformance – luksusowy SUV z hybrydowym napędem benzynowym

bmw x7 iperformance concept nowa luksusowa hybryda suv

Wszyscy fani BMW czekali długo i nadszedł czas: monachijska firma zaprezentowała swojego nowego SUV-a XXL. Wraz z X7 BMW chce (w końcu) wejść do segmentu luksusowego, w którym konkurencyjne modele, takie jak Mercedes GLS, Range Rover i Cadillac Escalade, trafiają do zamożnych klientów. Concept X7 iPerformance zachwyca sześcioma siedzeniami, dwoma ekranami, panoramicznym dachem i hybrydowym silnikiem benzynowym. Pierwsze modele przedseryjne są już produkowane poza linią montażową w fabryce BMW w Spartanburgu w USA. Sześciomiejscowy samochód nie zostanie zaprezentowany do końca 2018 roku, a na rynek trafi w 2019 roku. Przeczytaj więcej szczegółów na temat BMW X7 iPerformance w artykule!

nowy luksusowy suv bmw x7 iperformance concept

Na Salonie Samochodowym we Frankfurcie 2017 BMW X7 iPerformance zostało zaprezentowane jako pierwszy luksusowy SUV marki, zaprojektowany, aby przekonać klientów z segmentu rynku luksusowego. Rozmiarem auta nie przypomina żadnego innego modelu BMW. Nadwozie ma długość 5,20 metra, czyli jest o 31 centymetrów dłuższe niż BMW X5. BMW X7 przewyższa takie samochody jak Range Rover i Mercedes GLS. Rozstaw osi wynosi 3,10 m, a długość luksusowego SUV-a to 2,20 m, łącznie z lusterkami zewnętrznymi.

Przyrostek iPerformance oznacza napęd hybrydowy. Jednak na hybrydę będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Silnik nowego BMW X7 miał mieć poprawiony 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 462 KM.

Kierownica samochodu koncepcyjnego BMW x7

Wnętrze SUV-a XXL od BMW robi wrażenie, ale bynajmniej nie przesadzone. Sześć siedzeń rozmieszczonych jest w trzech rzędach, przy czym cztery w pierwszych dwóch rzędach są przymocowane jako pojedyncze siedzenia. W rzeczywistości są to smukłe leżaki, które zapewniają optymalny komfort. W wersji produkcyjnej model nadal będzie dostępny jako siedmiomiejscowy.

Skórzane fotele wewnętrzne bmw x7 iperformance o przekątnej 12,3 cala

Za dwoma siedzeniami w pierwszym rzędzie BMW X7 powinno mieć dwa 12,3-calowe wyświetlacze obsługiwane za pomocą okrągłego pokrętła. Większość funkcji w samochodzie można obsługiwać z niego lub głosowo. Gra świateł laserowych w panoramicznym dachu, złota pigmentacja skórzanych siedzeń i wstawki ze szkła kryształowego w kierownicy są prawdopodobnie zarezerwowane do badań. Faktem jest jednak, że BMW robi duży krok w kierunku segmentu luksusowych SUV-ów dzięki nowemu X7.

ekrany wewnętrzne bmw x7

projektowanie wnętrz bmw x7 iperformance koncepcja dachu panoramicznego gry świetlne

projektowanie wnętrz bmw x7 prosta konstrukcja

bmw x7 wewnątrz sześciu miejsc trzy rzędy

bmw x7 duży luksusowy model suv hybrydowy

szczegóły informacje bmw x7 iperformance suv

bmw x7 iperformance z góry panoramicznego dachu

bmw x7 iperformance xxl suv luksusowy samochód

bmw x7 iperformance hybrydowy napęd benzynowy

samochód koncepcyjny bmw x7 iperformance

nowy bmw x7 iperformance z nad panoramicznego dachu

BMW Concept X7 iPerformance na IAA 2017 we Frankfurcie

iaa 2017 bmw x7 koncepcja iperformance suv

luksusowy suv bmw x7 samochód koncepcyjny sześcioosobowy

bmw concept x7 iperformance nowa hybryda suv

bmw x7 concept iperformance sześciomiejscowy suv