samochody

BMW M3 E30 – pierwsza generacja tego modelu

czerwone-BMW-M3-E 30-wieczorne-przednie-światła

Modele dostępne w USA: Od lat modelowych 1988-91. Wartość rynkowa: Brak informacji o aukcjach, a obserwacje rynku sugerują, że większość samochodów będzie sprzedawana prywatnie. Samochody garażowe o niskim przebiegu kosztują około 15 000 euro. A BMW M3 E30 w dobrym stanie i ładnym wyglądzie mogą jednak kosztować od 9000 do 13 000 euro.

Dlaczego warto wybrać BMW M3 E30

Wybór-modelu-samochodu-BMW-M3-E30

Pierwsza generacja M3 została wyprodukowana głównie w celu spełnienia wymogów rejestracyjnych w europejskich wyścigach samochodów turystycznych. Powinna być najpierw bronią w sporcie motorowym, a potem być sprzedawana jako samochód do codziennego użytku. Ale w rzeczywistości tak jest BMW M3 E30 bardziej znośny sedan z bagażnikiem i tylnym siedzeniem niż samochód sportowy. Jego mocne strony tkwią w niesamowitej równowadze, bezkonkurencyjnym zawieszeniu kół i solidnej niezawodności. Wisienką na torcie jest stylizacja Barona von Askickena i 7000 obr/min.

Które BMW M3 E30 wybrać?

Czarny tył BMW M3 E30 coupe

W Europie dostępny jest duży wybór edycji specjalnych oraz wersji „Evolution” tego modelu, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś odpowiedniego, w zależności od tego, jakich dodatków szukasz. A BMW M3 E30 w dobrym stanie nie jest trudno znaleźć, chociaż wyprodukowano tylko około 19 000 sztuk, z czego 5300 wysłano do Ameryki. Oferowane są głównie na różnych forach BMW w Internecie.

Na co zwrócić uwagę

Elektrownia BMW M3 E30 srebrny silnik

BMW M3 E30 uważane jest za najtrwalsze i najtrwalsze z serii 3. Czterocylindrowy silnik o pojemności 2,3 litra jest często wyśmiewany jako wybredna, energiczna elektrownia, ale ta sława jest bezpodstawna. „Żywotność silnika zależy od tego, jak samochód był prowadzony”, mówi Thongsai, „ale ci, którzy jeździli prawidłowo, mogą spodziewać się od 24 000 do 322 000 km bez dalszych problemów”.

Przydatne porady

Wnętrze-nadwozie-BMWM-M3-E30-Coupe

Upewnij się, że ustawienie zaworów w BMW M3 E30 było regularnie regulowane. Producent zaleca robienie tego co 50 000 km. Sprawdź również, czy silnik i skrzynia biegów działają prawidłowo, ponieważ duże obciążenia na zakrętach i duży, mocno obciążony silnik zwiększą zużycie i upewnij się, że hałas łańcucha rozrządu nie jest zbyt nadmierny. Nadużywane samochody można rozpoznać po tym, że zwykle mają problemy z łożyskami korbowodu, a także pęknięciami i wykruszeniami w podporze przedniej osi i na karoserii.

Warunki klimatyczne

BMW-M3-E30-tylno-boczny-napęd-nadwozie

Wersje BMW M3 E30 o zmodyfikowanej trasie są powszechne. Więc dokładnie sprawdź samochód przed zakupem. Chipy do zarządzania silnikiem na rynku wtórnym często powodują zauważalną różnicę w wydajności i mają pewne wady. Samochody, które były używane w regionach z dużą ilością śniegu mają tendencję do rdzewienia, głównie pod przednią szybą, nad oświetleniem tablicy rejestracyjnej i w pobliżu progów.

widok-boczny-opony-felgi-BMW-M3-E30

Autobahn-Cars-BMW-M3-E30-1988

brązowy-kolor-obręcz-opona-coupe

Auto-BMW-M3-E30-jazda samochodem-zabawa-krajobraz

niebieski-niebo-czerwony-samochód-BMW-M3 -E30-PIERWSZA-GENERACJA

Karoseria-Zmiana-Opon-Nieudana-BMW-M3-E30

BMW Z2 2015 – wszystkie warianty na rynku za 3 lata