jesień

Rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią: 22 projekty DIY dla pasjonatów rękodzieła

Dla miłośników rzemiosła jesień to najpiękniejsza pora roku. Wolimy spędzać w domu chłodne, deszczowe jesienne dni i wyczarowywać piękne dekoracje. Jeśli chcesz wypróbować nowy pomysł na majsterkowanie, chętnie pomożemy i pokażemy, co możesz zrobić z kulkami styropianowymi. Czy to purystyczna dekoracja stołu, czy urocze figurki zwierzątek do pokoju dziecięcego – mamy coś dla każdego gustu. Majsterkowanie styropianowymi kulkami to świetna zabawa, a większość pomysłów można zrealizować bez większego wysiłku.

Rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią: dynie z filcu

Jesienne majsterkowanie dyni styropianowymi kulkami

Kulki styropianowe są dostępne we wszystkich rozmiarach. Warto zainwestować w zestaw kulek styropianowych w różnych rozmiarach. Kulki o średnicy od 5 do 8 cm doskonale nadają się do kolejnych instrukcji rękodzielniczych. Zrób mini dynie z białego i pomarańczowego filcu. Materiał jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale również świetnie wygląda. Małe dynie można pogrupować na stoliku kawowym, na parapecie lub na kominku lub wyeksponować razem z innymi dekoracyjnymi figurami. Oto instrukcje krok po kroku:

Rękodzieło z kulkami filcowymi i styropianowymi jesienią Pomysły na majsterkowanie z dyniami

Niezbędne materiały:

 • Arkusze filcu, pomarańczy, zieleni i bieli
 • Kulki styropianowe o średnicy 10 cm
 • nożyce
 • Nić do szycia, pomarańczowa
 • Farba akrylowa pomarańczowa
 • pędzel
 • znacznik
 • linijka
 • Nóż rzeźbiarski
 • ołówek
 • spoiwo

Instrukcje tworzenia:

1. Znajdź środek kulki styropianowej i odmierz 2,5 cm w górę iw dół. Zaznacz te wymiary linią przerywaną wokół kulki styropianowej. Następnie nożem odetnij zaznaczone detale.

2. Pomaluj kulkę styropianową na pomarańczowo i pozostaw farbę do wyschnięcia.

3. Jeśli podczas cięcia dwóch detali występują ostre krawędzie, możesz je przeszlifować papierem ściernym.

4. Wytnij pomarańczowy arkusz filcu w kółko o średnicy 10 cm. Aby styropianowa osłona kulki.

5. Zawiąż kulkę filcową nicią do szycia.

6. Z zielonego filcu wytnij pasek o szerokości 3 cm i długości 10 cm i zwiń go. Klej na wierzchu.

Rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią: słodkie sowy

Rękodzieło z kulkami styropianowymi sowy z filcu

Można również wykonać liczne figurki zwierząt z kulek styropianowych i filcu. Do słodkich sów potrzebne są arkusze filcu w różnych kolorach, kulki styropianowe o średnicy 25 cm, wyłupiaste oczka, nóż do cięcia i klej. Opcjonalnie można przymocować filcowe detale do kulek styropianowych za pomocą szpilek lub użyć gorącego kleju. Puść wodze fantazji i eksperymentuj z kolorami. Jak stworzyć kolorową i uroczą dekorację parapetu, stolika kawowego lub półek w kuchni?.

Crafting z kulkami styropianowymi w jesiennych projektach DIY

Do tego pomysłu na rzemiosło potrzebujesz następujących informacji:

 • małe trójkąty wykonane z filcu na długopis
 • Filcowe koła dla oczu
 • 3 średniej wielkości trójkąty na dziób i uszy
 • 1 duży trójkąt na głowę

Zrób ptaki z kulek filcowych i styropianowych

Twórz pomysły rzemieślnicze z kulkami styropianowymi i ptaszkami samodzielnie jesienią

Możesz zrobić urocze ptaszki z filcu, kolorowych piór, czyścików do fajek i okrągłych szklanych koralików. Potrzebujesz jeszcze dwóch kulek styropianowych: jednej na głowę, a drugiej na ciało. Możesz również wyciąć dziób z filcu lub tektury. Możesz ułożyć urocze figurki ptaków na gałęziach drzew i wyeksponować je w ogrodzie lub na balkonie. Jeśli masz ozdobną budkę dla ptaków, możesz użyć ptaków do jej dekoracji.

Rękodzieło z kulkami styropianowymi w jesienne figurki ptaków

Kolejny pomysł na jesienne ozdoby z figurkami ptaków z filcu i kulek styropianowych: Z filcu zrób pióra i głowę, a nóżki z drutu rzemieślniczego. Te ptaki mogą zdobić stół w jadalni do późnej zimy. W zależności od tego, jakie kolory wybrałeś, ptaki dobrze komponują się zarówno z jesiennymi, jak i zimowymi dekoracjami. Możesz je również wyeksponować na stole ogrodowym, ponieważ śnieg, deszcz i mróz nie zniszczą kulki styropianowej i filcu.

Zrób latarnię z papieru z jesiennymi motywami

Stwórz własną jesienną instrukcję girlandy

Organizujesz przyjęcie lub zapraszasz przyjaciół i rodzinę na kolację? Wtedy kolejny pomysł na rzemiosło jest właśnie dla Ciebie. Z dużych kul styropianowych (średnica 40 cm lub więcej) można zrobić jesienne lampiony. Po prostu zawiń kulki w złoty papier rzemieślniczy, bibułkę lub bibułkę. Opcjonalnie możesz również wyciąć kwiaty z papieru. Latarnię można oświetlić za pomocą łańcucha świetlnego LED. Zawieś je nad stołem jadalnym, aby stworzyć przytulną atmosferę.

Zrób jesienne dekoracje z kulek styropianowych: grzyby

Zrób to sam jesienne dekoracje Grzyby i karły oraz głowy jeży

Użyj podzielnych kulek styropianowych o średnicy 15 cm i stożków styropianowych, aby wyczarować piękną jesienną dekorację z motywami leśnymi. Możesz pomalować grzyby, jak chcesz lub owinąć je jedwabiem lub bibułą. Dzięki temu w mgnieniu oka powstają stylowe dekoracje z jesiennymi motywami. Udekoruj grzyby biedronkami z ciasta solnego lub motylami z papieru. Dodatkowo można zrobić jeże z szyszek i filcu oraz wyeksponować całą dekorację na dywanie z mchu i talerzu do ciasta wykonanym z kawałka drzewa.

Grzyb z kulek styropianowych w jesiennych pomysłach i instrukcjach majsterkowania

Stylowe grzyby w dużym formacie dobrze prezentują się również w ogrodzie obok bajkowego domku czy ogrodowego krasnala. Jeśli chcesz się nimi pochwalić na zewnątrz, pomaluj je wodoodpornymi farbami akrylowymi. Możesz więc z łatwością przeciwstawić się śniegowi i deszczowi. Styropian i papierowe pieczarki nie nadają się do użytku na zewnątrz, ponieważ woda i wilgoć mogą uszkodzić bibułę.

Zrób sam żołądź z kulek styropianowych

Rękodzieło z kulkami styropianowymi w jesiennym żołędziu w bibułce

Z małych kulek styropianowych i bibuły można wykonać również inne dekoracje o tematyce leśnej. Należą do nich np. żołędzie, które można zrobić samemu z małych kulek styropianowych o średnicy 3 cm. Możesz go użyć do podkreślenia akcentów na stole lub po prostu napełnić szklany wazon lub miskę. Przy robieniu żołędzi potrzeba trochę więcej umiejętności, ponieważ należy precyzyjnie dołączyć drobne detale. Ale wysiłek jest tego wart, bo efekt końcowy jest bardzo trwały i można z nich korzystać przez kilka lat.

Jesienna dekoracja z bukszpanu z papieru 

Rękodzieło z kulkami styropianowymi w jesiennych pomysłach na dekorację z papieru

Bukszpan z papieru, który wygląda bardzo podobnie do prawdziwego? Do kolejnego pomysłu na rzemiosło potrzebujesz kulki styropianowej o średnicy 40 cm i 30 cm, szaszłyka, zielonej farby akrylowej, bibuły w kolorach jasnym, trawiastym i ciemnozielonym oraz doniczki. Potrzebne będą również następujące akcesoria: cienkopisy, nożyczki, pędzle, klej. Najpierw utwórz szablon dla liści bukszpanu, a następnie wytnij wystarczającą ilość liści i przymocuj je do dwóch kulek styropianowych. Szaszłyk pomaluj na zielono i przełóż go przez środek kulek styropianowych.

Wykonuj jesienią rękodzieła z kulkami styropianowymi samodzielnie wyrabiaj hortensje z papieru

Możesz też zrobić hortensję z tektury i połowy kulki styropianowej. Wystarczy wyciąć liście hortensji z różowego, cielistego, pomarańczowego i fioletowego kartonu i przykleić je do kulki styropianowej. Możesz zrobić płatki kwiatów z zielonego kartonu. Zrób wazon z tektury z naturalnymi motywami, aby wyeksponować hortensję. Dekorację tę można z łatwością łączyć z nowoczesnymi dekoracjami papierowymi. Razem z ptakami origami tworzy piękną figurę.

Crafting z kulkami styropianowymi jesienią

Wykonuj rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią przyklejając filcowe kwiaty w miejscu

Lato się skończyło. Ale nadal możesz wprowadzić letnią atmosferę do swoich własnych czterech ścian. Wykonaj z filcu kwiaty w kolorze żółtym, liliowym, fioletowym, różowym, niebieskim i czerwonym, aby stworzyć przejście od dekoracji letnich do jesiennych. Przyklej filcowe kwiaty do styropianowej kulki, aby stworzyć „łąkę kwiatów”. Aranżacja jest idealna na miesiąc wrzesień. Potem jest już jesień, ale jeszcze nie przystosowaliśmy się do zimnej i pochmurnej pogody.

Zrób samemu rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią dynia z filcu

Jeśli masz doświadczenie w rzemiośle i lubisz eksperymentować, możesz samodzielnie wykonać kreatywną dekorację z kulek filcowych i styropianowych. Po prostu puść wodze fantazji i stwórz trójwymiarową dynię z filcowych detali. Wytnij wystarczającą ilość kółek z pomarańczowego filcu i złóż je razem. Następnie przyklej je do kulki styropianowej. Ze skrawków materiału wyciąć zielony liść i wbić gałązkę drzewa na głębokość około 5 cm w kulkę styropianową. Możesz również samodzielnie wykonać otwór na gałąź za pomocą noża do jabłek.

Jesienne dekoracje z naturalnych materiałów: zrób kulę z mchu

Kora drzewa, szyszki i kula mchu tworzą atrakcyjną aranżację. Naturalne materiały można skutecznie inscenizować zarówno w wysokich szklankach, jak i pod szklanymi okapami. Abyś mógł sam zrobić kulki z mchu, potrzebujesz tylko kleju i mchu. Najpierw podziel mech na kilka kawałków i rozprowadź klej na kuli styropianowej. Następnie połóż na nim mech kawałek po kawałku i dobrze dociśnij palcami. Kontynuuj, aż całkowicie pokryjesz kulkę styropianową mchem. Opcjonalnie można wywiercić otwór w kuli za pomocą wiertarki lub krajalnicy do jabłek, napełnić ją wodą i włożyć do „wazyka” świeże jesienne kwiaty.

Zrób dynie z przędzy dziewiarskiej

Rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią do owijania dyni

Z kulek styropianowych, gałązek i włóczki zrobisz urocze dynie dekoracyjne. Ułożone w rustykalną misę z surowego drewna nadają purystycznemu lub skandynawskiemu wnętrzu dodatkowego charakteru. Po prostu wytnij stojącą powierzchnię ze styropianowej kuli i wywierć otwór w środku. Owiń nić przez otwór, jak pokazano w instrukcji fotograficznej, odetnij gałąź drzewa i włóż ją do otworu. Dynia dekoracyjna jest gotowa!

Filcowe dynie tworzą własne pomysły na dekorację na jesień

Innym wariantem jest obrobienie wysuszonej wełny igłą do filcowania i owinięcie jej wokół kulki styropianowej. Następnie możesz precyzyjnie nadać kształt pozostałym detalom. Ta dekoracja wygląda bardzo naturalnie i dodaje uroku wiejskiej posiadłości. Gotowe dynie możesz wyeksponować w rattanowym koszyku na stole do kawy lub jadalni. Możesz dodać kasztany, jesienne liście, szyszki lub inny wybrany przez Ciebie naturalny materiał.

Zrób lisa z instrukcji z filcu i styropianowej piłki

Możesz również wykonać figurki zwierząt z filcu. Wymaga to jednak pewnego doświadczenia i umiejętności. Ponieważ podczas filcowania na sucho włókna wełny są ściskane specjalną igłą filcującą, należy zachować szczególną ostrożność. W przeciwnym razie ryzykujesz, że się nim zadźgasz. Najpierw uformuj ciało lisa z wełny. Detale takie jak uszy, ogon i nos zostały zaprojektowane z wełny w kontrastowych kolorach, a za oczy pełnią dwa czarne szklane koraliki. I tak urocza figurka zwierzątka jest gotowa w mgnieniu oka.

Z kulek z tkaniny i styropianu wyrabiaj łodygi pszenicy i kulki ozdobne

Twórz pomysły na jesień z łodyżkami pszenicy i kulkami tkaniny zawiniętymi w styropian

Zrób sztuczny bukszpan ze styropianowej kulki i tkaniny

Rękodzieło z kulkami styropianowymi jesienią, purystyczna dekoracja kominka

Z kulek filcowych i styropianowych zrób ozdobne dynie

Rękodzieło z filcem w jesiennych dyniach