salon

Wybór koloru ściany do salonu według Feng Shui – wskazówki i pomysły

Taupe kolor ściany salon feng shui beżowa sofa ciepłe kolory drewno element ziemi

Feng Shui zajmuje się harmonizacją ludzi i ich otoczenia oraz traktuje przestrzeń życiową, czy to dom, czy biuro, jako żywy organizm, z którym musimy żyć w harmonii. Doktryna wschodnia ma wiele zasad dotyczących tego, co i gdzie umieścić, pod jakim kątem, a nawet z jakiej odległości. Ale kolory wpływają również na nasze emocje i percepcje. Kolor ściany nie tylko określa ogólną atmosferę w pomieszczeniu, ale także zapewnia dobre samopoczucie. Ponieważ człowiek spędza około połowy swojego życia w domu.

Kolor ściany salonu Feng Shui Terakotowa czerwono-brązowa beżowa sofa

Salon to miejsce różnorodnych możliwości, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku i porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną. Wybór odpowiedniego odcienia może poprawić nastrój i zachęcić do spotkań towarzyskich. Dzisiaj powiemy Ci, który kolor ściany najlepiej pasuje do salonu zgodnie z doktryną Feng Shui. Przy wyborze należy szczególnie wziąć pod uwagę przepływ energii, orientację pomieszczenia i stref bagua.

Użyj kompasu bagua przy wyborze koloru ściany do salonu

Plan mieszkania kierunek kardynalny Bagua kompas południowy zachód północ

Jak zawsze, wszystko zaczyna się od analizy planu domu. Oznacza to, że ekspertów Feng Shui interesuje przede wszystkim kierunek, w którym zwrócony jest pokój. Następnie na planie piętra umieszczana jest siatka Feng Shui „Bagua”. Bagua nawiązuje do 8 punktów kardynalnych i symbolicznie tworzy 9 stref reprezentujących różne dziedziny życia. Obszarom Bagua i punktom kardynalnym przypisywany jest również jeden z pięciu żywiołów: woda, ziemia, drewno, ogień i metal. Gdy tylko dowiesz się, jakie elementy zostaną przeznaczone do Twojego salonu, możesz również perfekcyjnie dopasować umeblowanie i dobrać odpowiednie kolory ścian zgodnie z Feng Shui.

Farby ścienne do salonu Paleta kolorów oparta na Feng Shui

Jeśli kuchnia jest żołądkiem, salon jest sercem domu. Bo to właśnie w tym pokoju spędzamy większość czasu. Możesz zatem zastosować odcienie, które działają aktywizująco na naszą psychikę i tworzą przytulną, komunikatywną atmosferę. Natomiast kolory pastelowe działają uspokajająco i lepiej nadają się do sypialni i łazienek, gdzie wymagany jest spokój. Wybierając kolor ściany do salonu, powinieneś nie tylko zdecydować się na kolor, ale także zrozumieć wiele różnych niuansów tego koloru.

Farba ścienna do salonu oparta na pięciu elementach

Feng Shui farby ścienne do salonu pięć elementów

Za pomocą bagua możesz dowiedzieć się, jakie kolory są przypisane do którego kierunku i do którego elementu. Woda i północ, ogień i południe, drewno i wschód / południowy wschód, metal i zachód / północny zachód, ziemia i południowy zachód / północny wschód należą do siebie. Wodę żywiołu promują błękit, fiolet i czerń. Czerwony, pomarańczowy i różowy aktywują żywioł ognia na południu. Drewno żywiołu jest stymulowane kolorami zielonymi, a kolory ziemi są żółte i brązowe. Tam, gdzie dominuje element metalowy, stosowane są kolory srebrny, biały i złoty.

Żywioł ziemi – stonowany żółty, pomarańczowy, ochra, beż, terakota, brąz

Element drewno – zielony, turkusowy, żółto-zielony, brązowy

Żywioł wody – niebieski, turkusowy, czarny, fioletowy

Element metal – biały, szary oraz kolory metali, takie jak złoto, srebro, brąz i mosiądz

Element ognia – czerwony, różowy, łososiowy, pomarańczowy, brzoskwiniowy, fioletowy

Kolor czerwony – pasja, odwaga, romans (element ognia)

Kolor czerwony Feng Shui kolor ściany salon za telewizorem Taupe sofa narożna

Kolor czerwony działa orzeźwiająco i wnosi do pomieszczenia dużo energii. Czerwony to chiński kolor szczęścia i dobrobytu, jest uważany za kolor ślubu w Indiach i symbolizuje miłość i romans, odwagę i pasję w kulturze zachodniej. Wykorzystaj pozytywną moc przypisywaną temu kolorowi i pomaluj ścianę salonu wychodzącą na południe w kolorze rubinowym.

Kolor pomarańczowy – towarzyski, otwarty, optymistyczny (żywioł ognia lub ziemi)

Feng Shui farba ścienna salon pomarańczowy stonowana domowa atmosfera

Jeśli czerwień jest zbyt mocna dla Twojego salonu, pomarańczowy też może być. Kolor pomarańczowy jest często określany jako „kolor społeczny” i w równym stopniu emanuje przytulnością i aktywnością. Stwarza to pogodną atmosferę do ożywionych rozmów i towarzyskich wieczorów. Pomarańczowy kolor przypomina nam o ciepłym świetle z kominka i przytulnym czasie.

Kolor żółty – słońce, szczęście (żywioł ognia lub ziemi)

Feng Shui element koloru ściany salonu ziemia żółte stonowane odcienie

Żółty to kolor feng shui światła słonecznego. Dzięki temu kolorowi możesz dodać wesoły akcent do każdego pomieszczenia. Od pastelowej żółci przez mocną słonecznikową żółć do ochry – każdy odcień żółtego ma świeży, letni wygląd i jest idealny na ścianę w salonie na południowym zachodzie lub północnym wschodzie.

Kolor zielony – wzrost, zdrowie, żywotność (element drewna)

Kolor ściany salon feng shui zielony drewniany element drewniana półka szara sofa

Kolor feng shui na wschodzie jest zielony. Kolor zielony symbolizuje wiosnę, odnowę, poranek. Zieleń warzywna ma pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i interakcje społeczne. Ważne jest, aby połączyć co najmniej dwa różne odcienie zieleni w celu promowania energii Feng Shui.

Kolor niebieski – spokój, spokój (żywioł wody)

Feng Shui farba ścienna salon jasnoniebieski z szarym ściegiem Stary element budowlany woda

Niebieski to wspaniały kolor Feng Shui. Od łagodnego błękitu nieba po turkusowy i głęboki kobaltowy błękit, istnieje nieskończona różnorodność odcieni niebieskiego do wyboru dla Twojego domu. Kolor niebieski jest używany w następujących obszarach Bagua: wschód (zdrowie), południowy wschód (pieniądze) i północ (kariera).

Kolor szary – neutralny, szlachetny (element metal)

Kolor ściany szary element salonu metalowa sofa narożna drewniana podłoga

Kolor szary należy do pierwiastka metalowego i symbolizuje jesień i wieczór. To elegancki kolor, który pasuje do każdego stylu wnętrza. Strefy Feng Shui Bagua, które najbardziej korzystają z energii szarego koloru to Zachód (Kreatywność), Północny Zachód (Przyjaciele) i Północ (Kariera)..

Kolor brązowy – wytrzymałość, uziemienie, stabilność (element drewno)

Kolor ściany brązowy salon biała sofa podłoga z ciemnego drewna sufit podwieszany

Brąz to jeden z ciepłych kolorów, idealny do salonu. Kolor brązowy jest również dostępny w szerokiej gamie niuansów – od bardzo jasnego do prawie czarnego. Na przykład czekolada, kawa i mahoń wyglądają bardzo głęboko, elegancko i wyrafinowanie. Obszary Bagua najbardziej promowane energią brązowego koloru to Wschód (Zdrowie), Południowy Wschód (Pieniądze) i Południe (Sława)..