salon

Szarość i żółć w salonie – odrobina lata!

sofa-szara-zolta-w-salonie-zygzak-meble-drewniane-biala

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, szary jest obecnie najgorętszym neutralnym odcieniem. Szary był również preferowanym wyborem projektantów wnętrz i projektantów w minionym roku. Ten trend nie wykazuje oznak ustępowania. Dlaczego nie wykorzystać tego lata, aby dodać odprężającego i eleganckiego odcienia również do swojego wnętrza? A może już planujesz coś z wyprzedzeniem na nadchodzącą jesień i przyszłą wiosnę? W ten sposób stworzysz w domu więcej stylu i eleganckiego wyrafinowania! Szary często łączy się z bielą, czernią i srebrem, te niuanse są regularnie używane razem. Teraz możesz spróbować w inny sposób. Możesz sparować różne odcienie szarości. Przy takim podejściu można też wprowadzić jaskrawożółte akcenty, prawda? Większość współczesnych domów przyjmuje szary jako główny ton we wnętrzu. Jeśli spojrzysz na zdjęcia na ten temat, zdziwisz się, po pierwsze, prawie co drugi dom jest zaprojektowany w szarości, a po drugie, jest tak wiele odcieni szarości! Ale możesz nadać swojemu domowi indywidualny wygląd, dodając odświeżającą żółć. Jasne, żółte akcenty w Twoim wnętrzu symbolizują lato, ale też ucieszą Cię przez cały rok i napawają optymizmem. Klasyczna, nowoczesna, a jednocześnie nieco zabawna, ta kombinacja zapewnia idealną równowagę między wyrafinowanymi i eleganckimi akcentami w otoczeniu! Jak jeden? Szary i żółty w salonie można sprytnie wykorzystać w poniższym artykule.

Szarość i żółć w salonie – jasne, wymienne akcenty

szaro-żółty w salonie nowoczesna-lampa podłogowa-ścienna-dekoracja

Istnieje wiele sposobów na włączenie szarości i żółci do swojego salonu bez przytłaczającej kombinacji. Oczywiście jedną z najlepszych opcji jest szare tło, a następnie umieszczenie przed nim żółtych akcentów w postaci wazonów, krzeseł, poduszek, a nawet świeżych kwiatów, aby ożywić przestrzeń. Takie podejście jest proste, niedrogie i zawsze można bardzo łatwo zmienić schematy kolorów w trakcie procesu. Żółto-szara paleta kolorów jest teraz modna, ale niekoniecznie oznacza to, że będzie trwała długo. Ale jeśli je lubisz, rozważ połączenie ich ze ścianą akcentującą w łagodnych żółtych odcieniach w połączeniu z jasnymi odcieniami szarości. To wygląda elegancko, prawda??

Podczas gdy jaśniejsze szarości stanowią najlepsze tło dla jasnożółtych akcentów, ciemniejsze odcienie mogą być również wykorzystane do stworzenia cieplejszej, przytulnej przestrzeni. Ta kombinacja sprawdza się dobrze w regionach, w których klimat jest głównie zimny.

Szary i żółty w salonie – dodaj trochę czarnej magii!

szaro-żółty w salonie czarny ceglany akcent kominkowy

Dekorowanie w salonie szarym i żółtym nie oznacza, że ​​musisz po prostu trzymać się tych dwóch kolorów. Często biel jest naturalną częścią salonu i można ją dobrze łączyć z obydwoma kolorami. Ale zdziwisz się, jak dobrze czerń pasuje do szarości i żółci. Użyj czarnych mebli, aby wizualnie zdefiniować pomieszczenie i sprawić, by było ekscytujące! Ponieważ błyszcząca czerń może być cudownie łączona zarówno z żółtym, jak i szarym osobno, nie byłoby problemu ze zmieszaniem wszystkich trzech kolorów w sensowny sposób. Pod warunkiem, że odcień szarości jest jasny i przyjemny, to jedyny sposób na osiągnięcie wizualnej równowagi w przestrzeni mieszkalnej.

Jedwabisty dotyk

szaro-żółty-w-salonie-akcent-półka-szklana-stolik-dekoracje

W przeciwieństwie do kuchni czy łazienki, zasłony mogą odgrywać kluczową rolę w ogólnym nastroju w salonie, mogą nieznacznie zmienić nastrój w pomieszczeniu. Widać piękne, jedwabne zasłony w połączeniu z pięknymi szarymi ścianami, a oboje wyglądają jak para z nieba. Trudno mi teraz zaprezentować tutaj inną, lepszą kombinację kolorystyczną.

Możesz nawet zrobić to inaczej! Wypróbuj delikatny żółty kolor na ścianie i dodaj akcenty srebrnoszarymi zasłonami! W obu przypadkach jednak decydując się na ten dynamiczny duet kolorystyczny, musisz mieć pewność, że wybrałeś najbardziej odpowiednie zasłony!

Zróżnicowane i rafinowany

szaro-żółty w salonie stołek-design-stylowe-umeblowanie-forsycja

Większość właścicieli domów powszechnie uważa, że ​​zarówno odcienie szarości, jak i żółci wyglądają szczególnie dobrze w nowoczesnych, współczesnych i przejściowych przestrzeniach mieszkalnych. Wielu projektantów ogranicza się również do stosowania tej kombinacji kolorystycznej w takich pomieszczeniach. Właściwie żółto-szary duet może wpisać się praktycznie w każdy wybrany przez Ciebie styl. Jak widać na pokazanych tutaj zdjęciach, wygląda równie dobrze zarówno w wiejskim, jak i eklektycznym otoczeniu. Żółty to również świetny kolor do tradycyjnych pomieszczeń mieszkalnych, a odrobina szarości dodaje tylko rozmachu i równowagi. Daj więc temu gorącemu i orzeźwiającemu duetowi szansę w swoim wnętrzu tego lata, a na pewno będziesz całkowicie zachwycony efektami!

Szary i żółty w salonie -akcenty-poduszki-tulipany-kremowe-kolor ściany

żółte poduszki do rzucania na szarej sofie

szaro-żółty w salonie akcenty-zasłony-wazon-poduszki

Musztardowe żółte akcenty w salonie

Szary i żółty w salonie jasne-akcenty-kwiat-poduszka-wazon

lekka, przewiewna atmosfera

jasne kolory-salon-żółty-narożnik-szara-fotel-relaks-mądry-kolor-ściany

żółta sofa narożna jako przyciągająca wzrok

luksusowe-salon-nowoczesne-klasyczne-meble-szaro-zolte

Mieszanie klasyki i nowoczesności

Otwarta-koncepcja-salonu-szare-meble-do-salonu-dywan-poduszki-ten sam-wzór

element łączący w koncepcji otwartego życia

open-living-concept-jasnoszary-żółty-łącznik-jadalnia-salon

rzuca się na koncepcję mieszkalną szaro-żółtą w salonie-kuchnia-drewniane fronty-stal nierdzewna

salon-ciemny-meble-jasne-akcenty-szaro-żółty

salon-ścienna akcentująca-czarna-jasno-szara-sofa narożna

salon-kolory-zólty-pasuje-z-jasno-szary-tapeta-kwiaty-wzory

Szarość i żółć w salonie, łącząc czarne akcenty z kolorami

salon-szary-kolor-ściany-biały-żółte-paski-przytulny

salon-szaro-żółte-akcenty-umbegabute-stodoła

salon-szaro-żółte-akcenty-biały-narożna-sofa-wysoki sufit

Szary i żółty w salonie - zaakcentowana koncepcja otwartego życia

salon-szary-żółty-połączenie-kominka-złote-niuanse

salon-szaro-żółty-czarny-akcenty-okno-mieszkanie frontowe-miasto

Szary i żółty akcenty w salonie-kominek-tapeta-kamień-wygląd

salon-szaro-żółty-czarny-poduszka z akcentem

salon-szary-żółty-czarny-kombinacja kolorów-narożnik do czytania

salon-szaro-żółty-czarny-kominek-płytki-kamień-wygląd

salon-szaro-zolty-czarny-meble-ciemne-drewno-szary-naroznik-sofa

Szare i żółte akcenty w salonie-poduszki-dywany-zasłony-koce

salon-open-design-drewniana-podłoga-półka-przegroda do pokoju-szara-narożna-sofa-żółte-poduszki ozdobne