Dom i ogród

Sadzenie ogrodu – jakie rośliny na balkon

rośliny-balkon-przydatne-letnie-słońce-przeciw-owadom

Na balkonie można uprawiać kwiaty, rośliny warzywne i aromatyczne. Lato już w pełni, ale to nie przeszkadza w tworzeniu małego ogrodu, nawet jeśli nie masz dużej działki. Po prostu użyj do tego swojego balkonu. Jeśli uważasz, że na ten rok jest już za późno, w razie potrzeby możesz również zacząć wiosną przyszłego roku.

Jakie rośliny wybrać na balkon

warzywny-balkon-domowy-kosz-roślinny-wiszący

Istnieje wiele roślin, które mogą rozwijać się zarówno na słońcu, jak i w cieniu. A pomiędzy pięknymi kwiatami prawie zawsze jest małe miejsce na balkonie, które można wykorzystać na ogródek przyprawowy lub warzywny. Dziś mamy jedne z najłatwiejszych do wychowania Rośliny na balkon dla niej.

Rośliny na balkon – warzywa i przyprawy

Przyprawy-kuchenne-przydatne-rośliny-patio-pomysł

Dla wielu z nich Rośliny na balkon światło słoneczne ma szczególne znaczenie. Do uprawy pomidorów i papryki najlepiej nadają się balkony, które mają więcej światła słonecznego, ponieważ rośliny te szczególnie lubią słońce. Jeśli Twój balkon jest zacieniony, możesz posadzić sałatę ogrodową, marchew, szpinak, ogórek i kapustę. Oprócz tych bomb witaminowych dodaj jeszcze kilka aromatycznych roślin, bo dobrze czują się na balkonie, a także w zamkniętych pomieszczeniach.

kwiat

piękne-rośliny-balkon-projektowanie-ogrodu-przeciw-insektom

Na balkonie można posadzić nieskończoną ilość kwiatów. Wybierając jednak zawsze zastanów się, ile światła możesz im zaoferować. Kiedy jest dużo słońca, możesz wybrać kwiaty takie jak pelargonie, pierwiosnki, dzikie geranium (które dobrze rośnie również w zacienionych miejscach) i inne. Możesz również odstraszyć te nieznośne komary latem, używając pomocnych Rośliny na balkon jak sadzenie lawendy lub rozmarynu. Możesz również użyć ich później do gotowania.

Lawenda i rozmaryn

rozmaryn-lawendowy-balkon-przeciw-motyle-pomysł

Jeśli chciałbyś często mieć motyle na swoim balkonie, zdecydowanie powinieneś użyć kapeluszy przeciwsłonecznych Rośliny na balkon rośliny. Ten kwiat to także świetne zioło, które w postaci herbaty pomaga w przeziębieniach.

Lilie to również świetny wybór Rośliny na balkon. Są łatwe w pielęgnacji i preferują półcień, a nie bezpośrednie światło słoneczne. Innym pięknym kwiatem balkonowym jest azalia. Ty też nie potrzebujesz dużo światła słonecznego.

Większość roślin owocowych potrzebuje co najmniej 6 do 7 godzin światła słonecznego dziennie. Jeśli twój balkon znajduje się na południu, zdecydowanie powinieneś posadzić truskawki, drzewo cytrynowe lub pomarańczowe lub inne karłowate drzewka owocowe. Truskawki jak Rośliny na balkon można hodować również w wiszących donicach.

Aby mieć ładny ogród na balkonie, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

ehinazea-rosliny-balkonowe-zielone-kwiaty-instrukcje

  • Jeśli masz Rośliny na balkon weź pod uwagę, ile światła i wilgoci możesz im zaoferować i czy na balkonie jest wietrznie.
  • Sprawdź, czy doniczki i skrzynki, które posiadasz, są odpowiednie do warunków, w jakich rosną rośliny. Najlepiej wcześniej kupić odpowiednie doniczki i pozwolić sprzedawcy w sklepie doradzić, jakie rozmiary i modele są najlepsze dla wybranych roślin.
  • Jeśli Twój balkon znajduje się w wietrznym miejscu, oznacza to, że większość z nich Rośliny na balkon, które tam wychowasz, latem trzeba je codziennie podlewać.
  • Wybierz glebę, która odpowiada warunkom każdego rodzaju rośliny.
  • Doniczki powinny mieć na dnie małe otwory, przez które może odpływać nadmiar wody.

Drzewka cytrynowe na tarasie 

Cytryna-mini-drzewko-taras-pomysł-roślina

 Zrelaksuj się i odśwież rośliny na balkonie 

rośliny-balkon-pomysł-odpędzanie-owadów

 Bazylia odpędza komary 

Przyprawa-ogród-balkon-kształt-bazylia-owad-droga

 Piękna grupa z ziół leczniczych 

balkon-lecznicze-rosliny-przypraw-zielone