salon

Styl wiejskiej rezydencji w salonie – od klasycznego po nowoczesny

Styl wiejski w salonie klasycznie-biały-pokrycie sofy-drewno-lekkość

Przytulny i blisko natury: styl wiejskiego domu w salonie oferuje dużo komfortu z nostalgicznym urokiem. Żyje z naturalnych tkanin i jasnych kolorów, które przekazują świeżość i lekkość. Zanim wprowadzisz sielską, wiejską naturę do swojego salonu, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka różnych wersji stylu wiejskiego domu, które można realizować według gustu, a także dobrze łączyć ze sobą. Należą do nich style skandynawskie, francuskie, włoskie i angielskie. Wszystkie style domów wiejskich mają wspólne poczucie przytulności, ale ich wiejski charakter różni się kolorem i wzorami. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie meble i dodatki do domu są typowe dla każdego stylu.

Klasyczny styl wiejskiej rezydencji w salonie

Styl wiejski w salonie klasycznie-biało-kremowo-drewniana podłoga-poduszka-różany wzór

Wiejski charakter ucieleśnia zastosowanie naturalnych materiałów i jasnych kolorów. Typowe materiały charakteryzujące lekki i nieskomplikowany styl to drewno, kamień, rattan, ceramika, bawełna, len i skóra. Ściany są często ozdobione rustykalnymi technikami przecierania, boazerią z drewna lub gliny. Jako podłogę często stosuje się drewniane deski podłogowe, płytki lub płyty z kamienia naturalnego.

Wszystkie style domów wiejskich mają wspólne meble z naturalnego drewna. Teak, dąb, sosna czy mahoń: drewniane meble zachwycają naturalnym wyglądem, wysoką jakością i ponadczasowym wzornictwem, które można wkomponować w każdą przestrzeń życiową. Meble wiejskie dają taką możliwość, Zjednoczyć przeciwieństwa w harmonijną całość. Naturalne lub bielone drewno często miesza się z białymi lakierowanymi powierzchniami i innymi naturalnymi materiałami, takimi jak rattan. Te kombinacje nadają pomieszczeniu żywego charakteru.

Nordycki styl wiejskiego domu w salonie – „Keep it simple”

Styl wiejski w salonie, skandynawsko-skandynawsko-biały-przytulny

Styl skandynawskiego domu wiejskiego jest beztroski i lekki. Ten styl życia odzwierciedla naturę dalekiej północy i panującą tam surową pogodę. Kształty i materiały odgrywają tu większą rolę niż kolory. Biel, naturalne drewno, przytulne tekstylia domowe i dekoracje w stylu vintage – te elementy składają się na urok skandynawskiego wiejskiego domu. Kolorystyka ogranicza się głównie do subtelnego błękitu, kremowej bieli, pastelowej zieleni i różu.

Francuski styl wiejski w salonie

rustykalna-salon-francuski-narożnik-metalowe-oparcie-prowansja

Życie jak w Prowansji: Francuski styl wiejskiego domu jest jednym z najpopularniejszych stylów życia w Niemczech. Meble z kutego żelaza i akcesoria, takie jak poduszki z motywami lawendy i róży, są pięknymi towarzyszami Prowansalski wiejski dom wygląda. Romantyczne fotele z pięknie wygiętą ramą nadają się szczególnie jako sofy i fotele. Nie można sobie wyobrazić bez wzorów Toile-de-Jouy, które w XVIII wieku były nieodzowną dekoracją jako tapeta, tapicerka czy piękne zasłony.

Jakie elementy ma styl włoskiego wiejskiego domu w salonie??

styl wiejski-salon-włoskie-terakota-podłogowe-drewno-panele ścienne-skośne sufity

Styl włoskiej rezydencji wiejskiej oddaje ciepłą toskańską atmosferę. Sposób budowy we Włoszech można rozpoznać po otwartych belkach stropowych i dźwigarach lub nieotynkowanych ścianach z kamienia naturalnego i cegły. Rustykalne podłogi z terakoty są powszechne i doskonale współgrają z meblami z ciemnego drewna. Jedną z cech charakterystycznych włoskiego stylu wiejskiego jest preferowanie wysokiej jakości drewna, zwłaszcza dębu. Oszczędnie używane tekstylia domowe są monochromatyczne lub mają jasny wzór.

Angielski wiejski styl w salonie – życie jak w wiejskim stylu

angielski-wiejski-pokój dzienny-domek-meble z litego drewna-ciemno-czerwony-ziemny-kolor

Angielsko-wiejski klimat chaty charakteryzują eleganckie meble z litego drewna, wygodne plakaty, tekstylia domowe w kwiaty i ciepłe kolory. Wysokie skrzydło przed regałem od podłogi do sufitu i klasyczna sofa Chesterfield wykonana z ciemnobrązowej skóry przed kominkiem – co za pomysł! Wzór w kratkę często znajduje się również w meblach i doskonale sprawdza się jako pokrycie mebli. Angielski styl country ma wiele elementy dekoracyjne podkreślone, ale nigdy nie powinno wydawać się przeciążone.

Jak w nowoczesny sposób interpretowany jest styl wiejskiej rezydencji w salonie??

salon-w stylu wiejskim-nowoczesne-listwa-sufitowe-led

Współczesna forma stylu wiejskiego jest inspirowana stylem shabby chic i vintage i nosi nazwę „New Country Style”. Meble i dodatki wyglądają nostalgicznie i noszą sztucznie stworzone ślady użytkowania. W nowoczesnym stylu wiejskim stare i nowe łączą się ze sobą: antyki spotykają się z nowoczesną technologią LED, stare meble przyciągają wzrok w każdym obiekcie dzięki nowoczesnym akcentom.

Umeblowanie w stylu wiejskim nie oznacza ograniczania się do jednego stylu wiejskiego domu. Jest więcej kierunków w stylu country, niż oczekiwano i można je łatwo łączyć ze sobą. Niezależnie od tego, czy jest to francuski romantyczny, czy prosty skandynawski, styl wiejskiego domu może wnieść do Twojego mieszkania pewną wiejską przytulność!