salon

Projekt ściany ze zdjęciami w salonie – 25 pomysłów

Projekt ściany ze zdjęciami -salon-szara-ścienna-farba-żółty-malowanie

Masz dużo swobody z Projekt ściany ze zdjęciami i może polegać wyłącznie na własnym guście. Niezależnie od tego, czy chcesz powiesić na ścianie zdjęcia rodzinne, wycinki z gazet, rysunki dzieci, plakaty, obrazy na płótnie, akwarele czy obrazy olejne, dziś przy ich umieszczaniu wymagana jest kreatywność. Zapoznaj się z naszymi pomysłami na kreatywne dekoracje ścienne i dowiedz się więcej o zasadach postępowania ze zdjęciami.

Projekt ściany ze zdjęciami – indywidualne dzieła sztuki

projekt-ścienny-salon-kremowy-biały-malarstwo-zdjęcia-motywy-biblioteka-mostów

Duży pojedynczy obraz to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na piękne udekorowanie ściany w salonie. Specjalne dzieła sztuki mogą pełnić funkcję kolorowych akcentów lub harmonijnie uzupełniać pomieszczenie kolorystycznie. Optymalne miejsce dla każdego zdjęcia powinno być dobrze zaplanowane – środek zdjęcia powinien znajdować się około 1,60 metra na wysokości oczu. Podczas wyrównywania obrazów warto również uwzględnić ważne elementy wystroju wnętrza, takie jak położenie ważnych mebli, takich jak sofy, półki, kredensy oraz krawędzie drzwi i okien. Rama obrazu z tylną ścianą, szklaną osłoną i passepartout chroni obraz przed zabrudzeniem i bezpośrednim kontaktem ze ścianą, dzięki czemu przez długi czas pozostaje piękny. Im droższy i cenniejszy dla Ciebie obraz, tym ważniejsze są passepartout i tylna ściana. Aby obraz był chroniony przed szkłem i wilgocią, passepartout powinien mieć grubość co najmniej 1,5 mm.

Projekt ściany ze zdjęciami w grupie

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-beżowy-kolor-ściany-czarny-biały-ramki do zdjęć

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się fototapety, gdzie liczne zdjęcia są grupowane w różne ramki i zawieszane na ścianie. Mimo, że zdjęcia o różnej wielkości ułożone są pozornie losowo, trzeba dokładnie zaplanować ich pogrupowanie i powieszenie. Grupa obrazków sprawdza się szczególnie dobrze, jeśli ramki do zdjęć są dobrane w podobnym stylu lub jeśli same zdjęcia mają wspólny kolor. Nawet jeśli chcesz zorganizować grupowanie z luźnym wzorem, upewnij się, że odległości między wszystkimi obrazami są identyczne, a zewnętrzne krawędzie ramki tworzą prostokąt lub kwadrat. Dzięki temu fototapeta wygląda bardziej harmonijnie. Abyś mógł lepiej ocenić efekt, możesz wykonać tekturowe tabliczki w odpowiednich rozmiarach obrazka i przetestować aranżację na ścianie.

Sprawdź położenie poszczególnych obrazów przed ich dołączeniem

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-szablon-pomysły-wzór

Jeśli chcesz częściej cieszyć się wieloma wakacyjnymi wspomnieniami, możesz oprawić zdjęcia z ostatnich wakacji, a także powiesić je na ścianie. Będziesz transportowany do wspaniałych miejsc raz za razem, a piękne wspomnienia będą przywoływane raz za razem. Zebrane zdjęcia zamienią się w prawdziwe skarby z piękną ramką. Spraw, aby salon stał się wyjątkowym i atrakcyjnym showroomem dla pozytywnych wspomnień. Jeśli chcesz nadać tej wystawie osobisty charakter, możesz oczywiście zaprojektować własną mieszankę ramek do zdjęć. Na przykład kombinacje ramek do zdjęć w różnych rozmiarach, szerokościach, a nawet stylach zapewniają różnorodność i charakter. Wszystko, co lubisz, jest dozwolone. Zapraszamy np. do zawieszenia zdjęć czarno-białych i włączenia tylko jednego koloru do świetnej kompozycji.

Oprawione czarno-białe rysunki

Projekt ściany ze zdjęciami salon-czarno-biała-sztuka

Pojedynczy duży obraz lub własne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości to świetny pomysł na dekorację ścienną, szczególnie dla tych z Was, którzy chcą, aby dekoracja ścienna była bardziej spokojna i subtelna. W zależności od tego, jak urządzony jest salon, możesz stworzyć fascynującą dekorację, umieszczając na podłodze dwie ramki do zdjęć i opierając je swobodnie o ścianę. Wybierz ramki do zdjęć, które różnią się kształtem i rozmiarem. W ten sposób możesz stworzyć tak zwany obraz w obrazie. W tym celu pozostaw większą ramkę na zdjęcie pustą i wybierz motyw tylko dla mniejszej ramki. Twoja kreacja tworzy bardzo harmonijne ogólne wrażenie, jeśli kolor mebli jest skoordynowany z kolorem ramy.

Fotografie czarno-białe w czarnych, prostokątnych ramkach do zdjęć

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-czarne-białe-światła

Innym kreatywnym sposobem na upiększenie gołych ścian i stworzenie wspaniałej atmosfery w salonie są paski z obrazami. Są to wąskie półki, na których zawsze możesz ustawić ramki do zdjęć w innej kolejności, w zależności od nastroju. Listwa obrazkowa oferuje miejsce nie tylko na piękne obrazy, ale także na drobne elementy dekoracyjne i akcesoria. Wysokość, na której przymocujesz pasek obrazu, zależy od Ciebie. Obrazy umieszczone na nieoczekiwanej wysokości, na przykład wyżej na ścianie, przekształcają projekt ściany ze zdjęciami w naprawdę przyciągający wzrok.

Grupowanie z pozornie luźnym wzorem

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-pod schodami-czarny-biały

Oryginalnym pomysłem na projekt ściany ze zdjęciami byłoby użycie kraty roślinnej zamiast standardowych ramek do zdjęć. Przynieś siatki do ściany i przymocuj do nich obrazki za pomocą magnesów, spinaczy do papieru lub spinaczy do bielizny. Tutaj możesz naprawdę wyszaleć się designem i zaprezentować ciekawe motywy w innowacyjny sposób. Możesz na przykład przymocować kratkę do ściany przed stołem roboczym.

Zdjęcia i dekoracje nawiązują do stylu vintage

Projekt ściany ze zdjęciami -salon-szara-ściana-pod-schodami

Możesz wyczarować niepowtarzalny projekt ściany z obrazami z lakierem tablicowym. Ramki do zdjęć możesz zaprojektować indywidualnie i samodzielnie pomalować kredą. Nie musisz koniecznie malować całej ściany farbą tablicową. Możesz pomalować drewnianą płytkę zmywalną farbą, przymocować żądany motyw obrazu i wyczarować wokół niego niepowtarzalną ramkę na obraz. Farba tablicowa daje szerokie możliwości projektowania. W każdej chwili możesz zmienić wygląd ramki i urozmaicić ją.

Wydruki na płótnie z abstrakcyjnymi motywami w czerni i bieli

ścienne-projektowanie-zdjęcia-salon-abstrakcyjny-nowoczesny

Jeśli chcesz umieścić swoje ulubione zdjęcie w centrum uwagi, możesz wiele osiągnąć dzięki odważnym kolorom i mieszance materiałów. Nawet jeden mały obrazek może być w centrum uwagi. Stwórz wspaniałą aranżację, zawieszając swój ulubiony motyw w ramce na suficie kolorową nitką lub tekstylnym sznurkiem. Możesz nadać białym ścianom świeży, nowy wygląd dzięki samodzielnie wykonanemu, indywidualnemu kolażowi. Innym świetnym projektem ściennym ze zdjęciami jest większy obraz, który składa się z kilku pojedynczych obrazów. Podczas wieszania ważne jest tutaj, aby poszczególne części były przymocowane w niewielkiej odległości i w linii, aby zachować kontekst obrazu. Ramki do obrazów o wyglądzie antycznym wyglądają szczególnie atrakcyjnie i oryginalnie nawet bez przeszkleń.

Fototapeta skrzydła anioła

ściana-projekt-salon-szary-nowoczesny-czarno-biały-plakat-skrzydła anioła

Fototapeta do kobiecego salonu

projekt ściany-salon-kobiecy-różowo-szaro-biały-kombinacja fototapety

Fototapeta z motywem fali

ściana-projektowanie-salonu-obraz-fala-motyw-turkusowa-farba-ścienna

ściana-projekt-salon-beżowy-abstrakcyjny-obraz-żółty-szary

Projekt ściany ze zdjęciami -salon-skandynawsko-czarno-biały

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-czarno-białe-zdjęcia-rodzinne-dekoracje

obrazy-scienne-zdjecia-do-salonu-mix-różne-motywy

obrazy-na-scienne-obrazy-do-salonu-miętowa-zielona-farba-ścienna-duże-małe-ramki na zdjęcia

obrazy-scienne-zdjecia-do-salonu-miętowo-zielone-kolor-ściany-złote-ramki-do-zdjęć

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-metalowe-ramki-zdjęcia-czarno-białe

Projekt ściany ze zdjęciami salon-kombinacja-przysłów-zdjęcia rodzinne

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-szare-odcienie-ściany-cegła-wygląd-biały-malowanie

ściana-zdjęcia-salon-beżowo-biała-naturalny krajobraz

obrazy-scienne-zdjecia-salon-antracyt-szara-kolor-sciany-zolta-sofa

ściany-projektowanie-zdjęcia-salon-abstrakcyjna-biała-ramka-biała-sofa

ściany-projektowanie-zdjęcia-czarny-biały-salon-jasnoszara-farba-ścienna