karnawał

Jak skompletować kostiumy SpongeBob Kanciastoporty z codziennego stroju i niektórych akcesoriów?

Kostiumy ze SpongeBob tworzą proste ubrania i akcesoria

Spongebob Kanciastoporty to jedna z najpopularniejszych serii kreskówek w historii, i to nie tylko z dziećmi, ale nawet z dorosłymi. To oczywiście sprawia, że ​​postacie z ulubionych filmów, jeśli chodzi o wybór kostiumów na Halloween, na Mardi Gras lub na inną imprezę kostiumową. Jeśli szukasz właśnie takich kostiumów i chcesz zaoszczędzić pieniądze dzięki własnoręcznie wykonanym wariantom i przyciągnąć uwagę wszystkich, trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy dla Ciebie głównych bohaterów kostiumów Spongebob Kanciastoporty z instrukcjami i wskazówkami. Nie zawsze musi być drogo, żeby zrobić wrażenie!

Kostiumy Spongebob Kanciastoporty – Zbierz głównego bohatera

Spongebob Kanciastoporty kostiumy pomysły i projekty DIY na Halloween i Mardi Gras

Spongebob jest głównym bohaterem serii i dlatego jest jednym z najpopularniejszych kostiumów SpongeBob Kanciastoporty. Naprawdę łatwo jest zestawić udany kostium na Halloween lub Mardi Gras z codziennego ubioru, który jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać kostium Spongeboba, potrzebujesz:

 • brązowe lub beżowe szorty (alternatywnie krótka spódniczka dla kobiet)
 • biała koszula z krótkim rękawem
 • czerwony krawat
 • białe podkolanówki w niebiesko-białe paski
 • czarne buty
 • czarny pas
 • majsterkowicza czapka

Kostiumy Spongebob Kanciastoporty z instrukcjami, jak zrobić się z ubrania

Wszystko, co musisz zrobić, aby ułożyć takie kostiumy Spongebob Kanciastoporty, to założyć wymienione elementy garderoby. Zaleca się jednak kilka dodatkowych akcesoriów, abyś wyglądał jeszcze bardziej jak bohater kreskówek. Po pierwsze, możesz dostać Gary’ego jako pluszową zabawkę lub ananasa (dom Spongeboba to ananas). Kapelusz można narysować na kartonie, wyciąć i przykleić na opasce. Jeśli naprawdę chcesz dodać żółty kolor gąbki, możesz nosić żółtą koszulę zamiast białej koszuli. Ale jeszcze lepiej byłoby połączyć białą koszulę z żółtą kamizelką z dzianiny. Jeśli nie możesz znaleźć skarpetek w paski, użyj białych skarpetek, do których możesz po prostu samodzielnie dodać paski.

Kostiumy ze SpongeBob i porady dotyczące makijażu dla udanego przebrania

Piegi i zaczerwienione policzki to również typowe dla Spongeboba, które można szybko i łatwo uzupełnić zwykłym różem i kohlem lub innym czarnym makijażem. Świetnym pomysłem są też sztuczne rzęsy, ponieważ rzęsy Spongeboba są dość długie i zauważalne.

Kostium SpongeBoba Patrick Star

Stroje Spongebob Kanciastoporty i instrukcje rękodzieła dla Patricka

Nie mniej lubię wybrać Patricka idiotę rozgwiazdę, jeśli chodzi o wybór kostiumów SpongeBob Kanciastoporty. Głównym kolorem jest tu różowy (w razie potrzeby również różowy). Za pomocą poniższej listy pokażemy Ci, które proste elementy garderoby możesz ułożyć w kostium Spongeboba dla dorosłych lub dzieci:

 • różowa koszulka, koszula lub koszula z długim rękawem
 • zielone spodnie z kwiatowym wzorem (alternatywnie tylko zielone i spódniczka lub tutu dla dziewczynek)
 • różowe rajstopy, legginsy lub spodnie
 • buty, które są tak niepozorne, jak to możliwe, ponieważ Patrick tak naprawdę ich nie nosi
 • Stożek wykonany z różowego kartonu jako kapelusz

Przebierz się za Patricka w różową koszulę i spodnie ze spodniami w kwiaty na karnawał

Do różowych legginsów nosisz zielone spodnie. Jeśli jest za ciepło na koszulę z długim rękawem, możesz zamiast tego nosić koszulkę z krótkim rękawem. Z różowego kartonu zrób stożek, podgumuj go i noś jak kapelusz, aby imitować szpikulce rozgwiazdy. Jeśli chcesz wyjść na całość, możesz również nadać każdej widocznej skórze różowy kolor i ufarbować włosy na różowo farbującym lakierem do włosów. Przy okazji możesz też samemu pomalować kwiaty na spodniach lub zrobić je z papieru i przykleić do spodni, jeśli nie znajdziesz żadnych z motywami kwiatowymi.

Kostium Spongebob Skalmar

Grim Octopus Squidward ułatwił codzienne czynności na imprezę kostiumową

 • jasnobrązowa lub beżowa koszula lub t-shirt
 • Spodnie lub legginsy w kolorze jasnoniebieskim lub szarym
 • Koszula z długim rękawem również w kolorze jasnoniebieskim lub jasnoszarym, jeśli jest zimno
 • Czapka do zaprojektowania łysego mężczyzny lub domowej maski Skalmara
 • opcjonalny klarnet jako akcesorium

Skalmar potrzebuje tylko kilku elementów garderoby i akcesoriów

W zasadzie do „Squidwarda” SpongeBob Kanciastoporty wystarczą tylko dwie części garderoby: koszula i spodnie. Dżinsy doskonale sprawdzają się jako spodnie. Ale kobiety mogą również nosić legginsy. Jeśli pogoda jest raczej chłodna, pod koszulę można założyć koszulę z długim rękawem, która powinna być w tym samym kolorze co spodnie lub legginsy.

Strój karnawałowy DIY dla Skalmara z maską i bez

Jeśli nie chcesz chodzić z czapką na głowie przez cały dzień lub wieczór, możesz zrobić maskę. Nie zapomnij narysować ponurej twarzy. Jeśli pójdziesz na imprezę bez maski, często sam zrobisz znudzoną minę, aby pozostać wiernym bohaterowi komiksu. Zapraszam do pokolorowania skóry karnawałowym makijażem na odpowiedni kolor.

Gary B. Schneckerich za kostiumy Spongebob Kanciastoporty

Wybór ślimaka Gary'ego do kostiumów SpongeBob Kanciastoporty

Kostium Spongeboba Gary’ego również wymaga trochę majsterkowania, ponieważ potrzebujesz muszli ślimaka. Do tego i do reszty będziesz potrzebować następującej odzieży i materiałów, które mogą się różnić w zależności od dostępności i kostiumów SpongeBob Kanciastoporty:

 • jasnoniebieski romper z kapturem
 • Oczyszczacze rur
 • jasnoniebieski materiał
 • jasnozielony materiał
 • Włókno wypełniające
 • Filc w różnych kolorach (do muszli ślimaka i oczu)
 • Arkusz PCV (alternatywnie karton, styropian lub filc dwuwarstwowy)
 • Elastyczna opaska

Jeśli nie masz kaptura, możesz przyczepić czułki do opaski. Aby mogli stać w pozycji pionowej, pracuj przy czyszczeniu rur. Same oczy wykonane są z zielonego materiału i wypełnione polyfillem, zaszyte i wyposażone w źrenice i tęczówki wykonane z filcu. Przyszyj czułki do kaptura. Szybszą i łatwiejszą opcją jest usunięcie oczu i czułków ze środków do czyszczenia rur i papieru.

Ślimak Gary ze Spongebobem i Patrykiem w figach od bikini

Skorupa ślimaka może być wykonana z różnych materiałów, przy czym płyta PCV jest najbardziej stabilna. Wytnij kształt domu i inne elementy z filcu i przyklej je do deski. Jeśli używasz kartonu, możesz również pomalować wzory. Zapnij dwie pętelki z elastycznej taśmy, aby gotową muszlę ślimaka nosić na plecach.

Wskazówka: Jeśli potrzebujesz kostiumu na ostatnią chwilę i nie masz czasu na majstrowanie przy muszli ślimaka, możesz po prostu założyć jasnoniebieskie spodnie i różowy T-shirt (lub koszulę z długim rękawem). Następnie po prostu pomaluj czerwoną spiralę i fioletowe kropki na koszulce pisakami. Jeśli malujesz koszule do kostiumów SpongeBob Kanciastoporty, umieść kawałek tektury pod przednią tkaniną, aby farba nie wnikała i nie plamiła również tyłu.

Sandy z kostiumu Spongebob

Pomysł na kostium na Halloween dla Sandy z kostiumem astronauty i kapturem

 • Kombinezon astronauty (lub prosty biały romper / kombinezon z długimi rękawami)
 • szare buty Eskimo
 • przezroczysta, kulista powłoka
 • białe rękawiczki
 • poczuł
 • sztuczny ogon wiewiórki (lub wyczyńca)

Jeśli chcesz, możesz dodać czerwoną kropkę z filcu do każdego z szarych butów, aby wyglądały jeszcze bardziej podobnie do Sandy’ego. Ponieważ Sandy często nosi kask pod pachą, niekoniecznie musisz szukać modelu pasującego do twojej głowy. Ale jeśli chcesz go nosić na głowie, możesz zamiast kulki uformować hełm z grubej folii i wyciąć otwór z przodu, aby uzyskać wystarczającą ilość powietrza. Jeśli używasz kulistej plastikowej miski jak na zdjęciu, musisz powiększyć otwór. Unikaj ostrych krawędzi.

Używaj i twórz proste materiały na kostium na Halloween

Następnie możesz szybko i łatwo zrobić z filcu kwiat i obraz żołędzia na piersi. Możesz uzyskać czerwone i niebieskie paski na garniturze, wycinając je z filcu i przyklejając, lub możesz użyć pisaków do tkanin, aby je pomalować. Możesz przykleić ogon do tyłu. Jest to szczególnie praktyczne, jeśli zamierzasz nosić kask pod pachą i nie chcesz stale dbać o to, aby gumki na ogonie nie zsuwały się z ramion. Jak widać, różne alternatywy mogą być używane dla wszystkich kostiumów SpongeBob Kanciastoporty.

Kostium SpongeBob Pan Krab

Zrób sobie Pana Kraba na Karnawał lub Halloween z czerwonym makijażem i ubraniami

Czerwony i niebieski to główne kolory podczas łączenia kostiumów Spongebob Kanciastoporty dla postaci Pana Kraba. Istnieją różne opcje nożyczek, co wyjaśnimy za chwilę.

 • jasnoniebieska koszula
 • biały podkoszulek
 • granatowe spodnie (krótkie lub trzy czwarte) i czerwone rajstopy lub legginsy i brązowe buty lub

  długie granatowe spodnie i czerwone buty

 • czarny pasek ze złotą klamrą
 • Nożyczki, majstrowane lub kupowane gotowe (kilka pomysłów w instrukcji)
 • czerwony karnawałowy makijaż
 • opcjonalnie: torebka, czerwona czapka (lub czerwony spray do włosów)

Przebierz się za czerwonego raka na bal przebierańców z serii Spongebob

Rozpinaj koszulę tylko na tyle, aby widać było białą koszulę pod spodem. Rękawice bokserskie doskonale nadają się jako nożyczki. Ale nożyczki można też kupić w sklepie z kostiumami. Innym wariantem jest samodzielne wykonanie nożyczek. Możesz to zrobić za pomocą filcu lub papieru. Idealne są też czerwone rękawiczki kuchenne. Ufarbuj włosy na czerwono lub ukryj je pod czerwoną czapką, do której możesz też dodać oczy Pana Kraba (np. z pomalowanych rolek papieru kuchennego). Nie zapomnij nałożyć czerwonego makijażu na twarz, inaczej kostium Kraba nie będzie wyglądał tak wspaniale.

Masz dwie możliwości ubierania nóg: albo zakładasz na nie czerwone rajstopy (legginsy) i krótkie granatowe spodnie, albo wybierasz długie spodnie i łączysz je z czerwonymi butami. Kolor czerwony zdecydowanie powinien pojawić się w nogawkach. Opcjonalnie możesz zabrać ze sobą portfel lub przypiąć gdzieś banknot.

Kostium syreny i niebieskiego chłopca basowego

Śmieszne kostiumy na Halloween i Mardi Gras dla syren i blue bassów

Mężczyzna syrenka i niebieski bass boy są szczególnie popularnymi kostiumami SpongeBob i szczególnie dobrze pasują do kostiumów partnerskich. Zacznijmy od syreny:

 • pomarańczowa koszula (najlepiej z długimi rękawami, ale nadają się również krótkie rękawy lub podkoszulek)
 • zielone legginsy lub rajstopy
 • czarne bokserki
 • żółty pasek
 • fioletowe muszle (lub stanik syrena ze sklepu z kostiumami)
 • długie zielone rękawiczki
 • różowe pantofle (alternatywnie inne różowe buty)
 • opcjonalnie: biała peruka lub biały spray do włosów
 • fioletowy makijaż twarzy

Instrukcje dla syreny z kreskówki w kanciastych spodniach z peruką

Jeśli wybierzesz mężczyznę syreny jako pomysł na kostium Spongebob Kanciastoporty, przebranie zostanie szybko złożone. Po prostu załóż wymienione elementy garderoby, tak jak robi to syrena. Zamiast biustonosza możesz po prostu zrobić muszelki z papieru i przykleić je do koszuli. Możesz założyć perukę lub użyć sprayu do farbowania własnych włosów. Nie powinno zabraknąć również rozgwiazdy, która znajduje się pośrodku twarzy syreny. Możesz nałożyć go na twarz zwykłym, karnawałowym makijażem w kolorze fioletowym. Do paska można dodać literę „M” (np. z pomarańczowego filcu).

Kostiumy SpongeBob Kanciastoporty – Niebieski Bass Boy

Połącz niebieskiego basa i syrenę jako kostium partnera na imprezie

 • koszula z długim rękawem
 • czarne bokserki
 • Płetwy
 • niebieskie podkolanówki
 • długie niebieskie gumowe rękawiczki
 • niebieski jedwabny szal lub szal (wystarczająco długi do zawiązania)
 • maska
 • biały marynarski kapelusz
 • opcjonalnie: białe rajstopy lub legginsy

Pomysł na niebieskiego chłopca basowego z różnymi wariantami przebrania dla mężczyzn i kobiet

Niebieski bas nosi czarne bokserki. Możesz również nosić pod spodem białe rajstopy lub legginsy, jeśli bez nich jest dla Ciebie za zimno. Istnieją różne wersje butów: Zamiast określonych płetw i pończoch można również użyć niebieskich kaloszy. W razie potrzeby mogą to zrobić normalne buty, o ile reszta ubrań jest w porządku. Zwykłe buty można również przykryć improwizowanymi filcowymi płetwami.

Zamiast maski nadają się okulary z czarną oprawką. Jest to więc idealny wariant dla osób noszących okulary. Kapelusz marynarski możesz kupić w sklepie z kostiumami lub łatwo zrobić to sam z papieru. Te kostiumy ze SpongeBobem sprawdzają się, gdy są noszone razem jako kostiumy partnera. Najlepiej więc znaleźć partnera!

Kostium Plankton Spongebob

Pomysł na kostium dla dzieci i dorosłych - Plankton, Spongebob i Pan Krab dla rodziny

Khaki, oliwkowa zieleń lub zieleń są pożądane, jeśli wybrałeś plankton do kostiumów Spongebob Kanciastoporty. Jeśli chcesz majsterkować i złożyć ten kostium Spongeboba, potrzebujesz również:

 • koszula z długim rękawem
 • długie spodnie
 • Dopasowane kolorowe buty
 • poczuł
 • Czapka
 • Oczyszczacze rur
 • opcjonalnie: srebrny pilot lub kontroler

Okładzina planktonowa z ubraniami w kolorze zielonym, oliwkowym lub khaki

Wszystkie inne przykłady, a także Plankton, świetnie nadają się jako kostium Spongeboba dla dzieci. Z filcu można zrobić duże oko planktonu i przykleić je do koszuli. Nasadka z kolei jest wyposażona w środki do czyszczenia rur do czujek. Dostają małe paski czarnego filcu. Kontroler to świetne dodatkowe akcesorium, ale nie musi. Więc jeśli nie możesz go znaleźć, to nie problem.