salon

Nowe kolory do salonu – kilka trendów z potencjałem

salon-antracyt-ściana-drewno-żaluzje-drewniana podłoga-led-sufit kolory

Ponury i monotonny? Nie musi tak być. Ludzkie oko chce się bawić iz biegiem czasu nieuchronnie męczy się zbyt dobrze znanym. Potrzebujesz nowej twarzy do własnych czterech ścian. Każdego roku tysiące „dobrych pokoi” między Kilonią a Berchtesgaden powinno świecić nowym blaskiem i czasem pytać swoich projektantów, jakie nowe estetyczne brzegi należy wytyczyć pod względem kolorystyki i wzornictwa. W dzisiejszych czasach jest kilka trendów, które mają potencjał, aby stać się trwałymi ulubieńcami estetyki. Te kolory mają ogromny potencjał!

(K) Muzyczny taniec

salon kolory materiał projekt narożne filary

Kolor, materiał i design to trzy najważniejsze kamienie węgielne, na których opiera się każda nowa koncepcja projektowa. Dominujący kolor podstawowy określa partyturę, zgodnie z którą meble i wyposażenie mogą błyszczeć jako soliści.

Kiedy nadchodzi metamorfoza centrum naszej żywej kultury, jakim jest pokój dzienny, ważne jest określenie podstawowego klucza, według którego muszą działać wszyscy członkowie zespołu. Jeśli podamy klucz, czyli podstawową kolorystykę strefy dziennej, soliści mogą co najwyżej ustawić akcenty, które są w stanie uformować i podkreślić niuanse – ale podstawowa koncepcja jest na miejscu.

Elementy dekoracyjne ze zintegrowanym ogrzewaniem na podczerwień są bardzo modne i praktyczne. Więc tam jest Heat4All Na przykład grzejniki obrazowe, szklane obrazy i lustra, które upiększają mieszkanie ładnymi motywami, a także zapewniają przytulne ciepło w chłodne pory roku.

Mniej często oznacza więcej

salon-kolor-ściany-zielony-biały-roślina-szara-sofa

Kolor to nie bez znaczenia detal, którego zmiana wnosi do naszego domu powiew świeżego powietrza. Po stworzeniu spójnej podstawowej kompozycji ze specjalnymi kolorami i kombinacjami powstaje pewna atmosfera. Już teraz kształtuje dużą, jednolitą całość bez potrzeby dodawania wielu dodatkowych detali i dodatków, aby wyglądała naturalnie i harmonijnie.

Bo wszystko, czego jest za dużo, staje się sprzeczne z naturą. Dlatego trendy kolorystyczne ostatnich kilku lat opierają się na prostocie, zamiast męczyć się w kolorowej monotonii – zgodnie z naukowo popartą nauką o psychologicznych efektach koloru, która jako rdzeń chce mieć prymat mniejszej liczby podstawowych kolorów i nastrojów jako motywu przewodniego. Mówi już podstawowe informacje o charakterze i podstawowej postawie swojego projektanta i ma potencjał, aby przedstawić kolorem wszystkie możliwe podstawowe nastroje, od idealnej harmonii do najwyższego emocjonalnego chaosu.

Szary – zmysłowa asceza dla estetów

Fabrycznie wyglądający kominek z cegły w salonie

Na przykład, jeśli chodzi o trendowy kolor szary ostatnich lat, który na stałe zagościł w niemieckich salonach w różnych niuansach i gradacjach, a także jest popularny w 2017 roku.

Wszechstronne możliwości łączenia, czy to jako skromny ton podstawowy dla efektownego wyglądu poszczególnych mebli, czy po prostu jako definiujący kolor ściany, który emanuje urokiem ponadczasowości i charakteru, znacząco przyczyniły się do triumfu uniwersalnego koloru.

W tej roli wyprzedziła kolor biały, który przez wiele dziesięcioleci nadawał ponadczasowemu projektowi salonu aż nazbyt monotonny charakter. Na tle niesłabnącej popularności tzw. „stylu industrialnego”, który stara się odtworzyć wyraźny surowy charakter starych fabryk i hal przemysłowych, popularność zyskała szarość. Dobrze komponują się z tym meble i akcesoria o wyglądzie betonu i metalu, czasem o wyglądzie używanym imitującym dziesięciolecia użytkowania – a także ceglane ściany, lampy przemysłowe, płytki stalowe, skórzane i betonowe, które Fabryczny styl przekazać i oddychać dotykiem wieczności.

Pełna radości życia – żółte odcienie dla optymistów

Z kolei czysta zmysłowa radość i optymizm tchną przyjaznymi żółtymi tonami, które również imponująco odzwierciedlają pozytywną podstawową postawę mieszkańca salonu – a także wyznaczają trendy w 2017 roku. Naturalne pastelowe odcienie zieleni i brązu można łatwo łączyć z kolorem słońca.

Piaskowe, beżowe, kremowe czy jasnobrązowe niuanse – naturalne odcienie są nie tylko modne, ale wraz z nimi w salonie unosi się odrobina naturalności. Można je łatwo łączyć ze sobą, ich wzajemne oddziaływanie tworzy ciepłą atmosferę w mieszkaniu, zwłaszcza w połączeniu z drewnianymi meblami i drewnianymi podłogami, na których spoczywają jasne dywany. Dodatkowy spokój promieniuje stonowanymi odcieniami zieleni z dodatkiem brązu i żółci, które doskonale uzupełniają scenerię zdominowaną przez żółte tony.

Pastelowe odcienie wyraźnie rozluźniają neutralne przestrzenie. Najnowszy szyk to szczególnie pastelowe zestawienia jaśniejszych odcieni zieleni i żółci z modnymi odcieniami szarości – na przykład łączonych ze sobą na przemian na czterech ścianach. Połączenie kolorów działa również uspokajająco, a jednocześnie lekko orzeźwiająco w kuchniach i podkreśla ładną sylwetkę.

Dla niepoprawnych romantyków i marzycieli – odcienie róży

różany-kolor-ściany-romantyczny-delikatny-efekt

Ściany w różach i starych odcieniach róży znów rosną. Niemal zapomniane przez wiele lat pastelowe tony coraz częściej wyrażają odwagę otwartego, wyznanego romantyka, a jednocześnie z powodzeniem tworzą ciepłą, sprzyjającą samopoczucie. Niemniej jednak ściany salonu w odcieniach różu emanują również pewnym powściągliwym dystansem i ponadczasową elegancją, co podkreśla wszechstronny talent tej kolorystyki. Różowe odcienie można doskonale łączyć z naturalnymi materiałami drzewnymi z jednej strony, ale także z chłodną fabryczną estetyką stylu industrialnego z drugiej strony.

Kolory lawendy i fiolety dla indywidualistów

salon-lawenda-fioletowa-projekt-ściany-kominek do zabudowy

W 2017 roku swój renesans przeżywają również kolory liliowy i fioletowy, które emanują chłodną elegancją i są zmysłowym wyrazem podstawowej postawy i stosunku do życia niezwykłego mieszkańca. Różne niuanse lawendy wymownie świadczą o dość upartej postawie i odrobinie ekstrawagancji ze strony jego kolorowego kompozytora. Niezależnie od tego, czy występuje solo, czy zwłaszcza w połączeniu z odcieniami szarości i zieleni: odcienie fioletu i fioletu wydają się jednocześnie dominujące i ekscentryczne. Nie dopuszczają konkurentów w jasnych kolorach, tolerowane są co najwyżej delikatnie wydychane pastelowe niuanse. To samo dotyczy mebli i dodatków, które powinny dość prosto i powściągliwie komponować się z całością. Przedmioty, które wydają się szczególnie fajne w srebrzystym połyskującym metalowym wyglądzie, mają tutaj swoje własne.

Kino:

1: pixabay © keresi72

2 pixabay © uzyskawnetrza

3. pixabay © spaway

4. pixabay © keresi72

5. fotolia © Robert Kneschke (# 139924497)

6. © unsplash.com Chris Barbalis

7. pixabay © sean891