Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Piękne kwiaty do ogrodu tworzą prawdziwą eksplozję kolorów

dwuletnie naparstnice naparstnica - fioletowo-fioletowe - kwitnące kwiaty w architekturze ogrodowej

Czy zawsze marzyłeś o pięknych kwiatach w swoim ogrodzie? Cóż, oto jedno z możliwych rozwiązań, aby to marzenie się spełniło. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka wyjątkowych rodzajów kwiatów. Te kwiaty mają zwykle wiele kolorów, które nie blakną przez długi czas, szybko się rozprzestrzeniają i wkrótce mogą wypełnić Twój ogród cudownymi niuansami i wspaniałymi zapachami. Dodatkowo rosną na każdym kwietniku! Czy to nie wyjątkowe? Czy jesteś teraz zainteresowany? Po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych wspaniałych Kwiaty do ogrodu doświadczyć.

Kwiaty do ogrodu – oto kilka łatwych w pielęgnacji gatunków

Niezapominajki niebiesko-białe różowe niuanse kwietnik ogrodowy

Trudno w to uwierzyć, ale wszystkie te kwiaty to jedyne w swoim rodzaju piękności. Ze względu na wyżej wymienione cechy, do tej grupy należą: roczna Nigella damascena (zielona dziewica), Eschscholzia calofornica (mak kalifornijski), nagietek (nagietek), dwuletnie naparstnice (digitalis), fiołki, a także niektóre wieloletnie gatunki kwiatów, których życie trwa 3 lata – orlik, łubin (Lupinus) itp..

Mak kalifornijski

Sadzenie kwiatów maku kalifornijskiego Eschscholzia calofornica jasnopomarańczowe

Wszystkie te kwiaty są w stanie wytwarzać obfite nasiona i samodzielnie się rozmnażać. Mogą więc pojawić się w swoim dawnym miejscu w ogrodzie, ale także w innych miejscach. Warto to wiedzieć, aby nie zaskoczyła Cię Twoja lokalizacja.

Te kwiaty do ogrodu potrzebują wolnej przestrzeni

wieloletnie rośliny kwiatowe potrzebują wolnej przestrzeni

Jeśli naprawdę masz dużo wolnego miejsca w ogrodzie, warto wyhodować tam te piękne kwiaty. Ale uważaj: nie sadź ich w bezpośrednim sąsiedztwie silnie rosnących roślin, takich jak pelargonie i wiecznie zielone. Nie lubią się nawzajem.

Jungfer na zielono

Wskazówki Jungfer im Grünen-nigella-damascene dotyczące sadzenia w ogrodzie

Zwykle te kwiatowe piękności sadzi się wokół wieloletnich kwiatów. Gdy podrosną, wypełnią luki w Twoim ogrodzie, a Ty będziesz cieszyć się ich wspaniałymi kolorami. Możesz stworzyć wiele pięknych kompozycji bez wkładania w to dużego wysiłku i pieniędzy. Z tego powodu wielu ogrodników szczególnie lubi te rośliny i wykorzystuje je do projektowania klombów w romantycznym stylu lub w wiejskiej sielance.

Czerwona ostroga

czerwony kwiat ostrogi Centranthus ruber pomysły na kwiaty bez większego wysiłku

Niektórzy ogrodnicy hobbyści uważają, że zachowanie tych roślin przekracza wszelkie granice. Tak, czerwona ostroga (Centranthus ruber), mak kalifornijski, orlik i niezapominajka rozsmarowują się bez większego wysiłku. Jeśli nie chcesz, aby te kwiaty podbiły nowe terytorium, musisz podjąć wszelkie kroki: usunąć niepotrzebne i uschnięte rośliny, zanim nasiona dojrzeją.

Kwiaty do ogrodu: stwórz swoją kompozycję

Romantyczne kwietniki ogrodnicze pomysły ogrodnicze hobby ogrodnik

Proponujemy Ci łatwy sposób na wypełnienie luk w Twoim ogrodzie. Wiosną, krótko po rozgrzaniu gleby, można wysiewać nasiona w klombie w dowolnej kolejności. Wyhodowane wcześniej sadzonki zakwitną jeszcze pod koniec kwietnia. Możesz także pozwolić nasionom wyrosnąć w doniczkach wypełnionych ziemią doniczkową i pozostawić je na parapecie w wiosennym słońcu. Wtedy po kilku tygodniach będziesz mógł posadzić młode rośliny w ogrodzie.

Niebieski niezapominajka 

Niezapominajki w ogrodzie, dbaj o niebieskie niuanse

Oczywiście nie jest złym pomysłem kupowanie kwiatów w centrach ogrodniczych. Na przykład naparstki, niezapominajki i fiołki. Nadadzą Ci w tym sezonie dużo koloru i wypełnią puste przestrzenie w Twoim ogrodzie kolorowymi niuansami. Możesz na tym w pełni polegać! Kwitnące na niebiesko niezapominajki są bardzo łatwe w pielęgnacji i cieszą się dużą popularnością. Roślina ta uwielbia wilgotną glebę, a także półcień. Ten kwiat ogrodowy w pełni kwitnie tylko w bagnistym miejscu. Bioróżnorodność jest bardzo duża, istnieje ponad 50 różnych rodzajów niezapominajek. W okresie kwitnienia od marca do maja ten wspaniały kwiat ogrodowy ucieszy Twoje oczy. Ponadto rośliny te są łatwe w sianiu. Najlepszym na to okresem są letnie miesiące czerwiec i lipiec. Każdy, kto ma niezapominajkę w swoim ogrodzie, musi wiedzieć, że roślina sama sieje. Jedynym wymaganiem nie jest usuwanie wyblakłych kwiatostanów. Upewnij się, że poszczególne rośliny mają wystarczająco dużo miejsca do prawidłowego rozwoju. Nie musisz nawozić niezapominajek.

Świeżo pachnące fiołki

Fioletowe kwiaty do pomysłów na ogród do indywidualnych kompozycji

Już na wiosnę pojawiają się pierwsze promienie słońca, piękny fiołek prezentuje swoje piękno. Jeśli podoba Ci się wyjątkowy zapach tej rośliny, możesz długo cieszyć się tym zapachem we własnym ogrodzie. Fiołki są równie łatwe w pielęgnacji i preferują miejsca częściowo zacienione. Latem lubią glebę, która nie jest ani zbyt sucha, ani zbyt gorąca. Idealnym wyborem jest gleba bogata w próchnicę, która jest również bogata w składniki odżywcze. Kolorowy kwiat o cudownie słodkim zapachu ma nieograniczoną różnorodność kolorów. Niezależnie od tego, czy jest w kolorze żółtym, niebieskim, białym czy fioletowym, ten delikatny kwiat upiększy Twój ogród. Te kwiaty mogą przetrwać przy niewielkiej ilości wody i przetrwać zarówno okresy suche, jak i mokre. Zasadniczo rosa lub woda deszczowa w zupełności wystarczają do wystarczającego zaopatrzenia w płyny. Ale jeśli temperatury są bardzo wysokie, należy podlewać piękne kwiaty. Gatunki rodzime mogą zimować w ogrodzie. Jeśli jednak nadal chcesz je przenosić, musisz wziąć pod uwagę, że pąki kwiatowe powstają dopiero w temperaturze 8-10 stopni.

Pomysły na kwiaty do ogrodu – nagietek

porady kwiat ogród nagietek sadzenie nagietków

Nagietki to jeden z pięknych kwiatów do ogrodu o wspaniałych, jasnych, pomarańczowych kwiatach. Ten kwiat ogrodowy nie ma wielkich wymagań co do lokalizacji. W półcieniu rozwija mniej kwiatów niż na stanowiskach słonecznych. Nagietek rozwija się zarówno na glebach ubogich, jak i bogatych w składniki odżywcze. Roślina jednoroczna również nie wymaga częstego podlewania. Podlewaj pomarańczowe kwiaty, gdy gleba lekko wyschnie. Nagietkiem można sadzić nie tylko klomby. Roślina ta ma zdolność odpędzania szkodników, dlatego grządki warzywne mogą również skorzystać z nagietka. Korzenie kwiatu poprawiają jakość gleby, sprzyjając w ten sposób wzrostowi ogórków, ziemniaków, roszponki, truskawek i malin. Każdy, kto zdecyduje się na nagietki w ogrodzie, musi wiedzieć, że tymianek i kolorowy nagietek nie lubią się nawzajem.

Orlik

Columbines ciemnofioletowe tworzące rośliny porady ogrodowe dla ogrodników hobbystów

Jednym z łatwych w pielęgnacji kwiatów do ogrodu, które przyniosą bardzo mało pracy, jest orlik. Piękny kwiat, który zachwyca wspaniałymi białymi, żółtymi, różowymi lub niebieskimi kwiatami, jest lekko trujący, dlatego zawsze najlepiej nosić kapcie ogrodowe. Kwiaty o ekstrawaganckim kształcie nazywane są również dzwonkiem cygańskim, butem elfa lub czapką głupca. Silna roślina rozwija się również w zacienionych miejscach. Gleba wilgotna i bogata w próchnicę sprzyja rozwojowi pełnego kwitnienia. Wspaniałe kombinacje kwiatów powstają z orlików, paproci, niezapominajek, trybul polnych i żonkili. Orlik prezentuje swoje kolorowe kwiaty od kwietnia do lipca.

Fioletowe glikozydy nasercowe

Digitalis purpurea - glikozydy nasercowe kwiaty porady dotyczące ogrodnictwa krajobrazowego

Jeśli chcesz wyczarować jeden przyciągający wzrok w swoim ogrodzie, wybierz glikozydy nasercowe, znane również jako czerwone naparstnice. Jej pojedyncze kwiaty w kształcie dzwonu są piękne nie tylko w kolorze fioletowym, czerwonym i różowym. Spektrum kolorów rozciąga się na żółty i biały. Poszczególne dzwonki rośliny są często nakrapiane od wewnątrz, co czyni kwiat jeszcze bardziej atrakcyjnym. Naparstnica kwitnie od czerwca do sierpnia i preferuje gleby piaszczyste i gliniaste. Mimo magicznej atrakcyjności czerwony naparstek jest trujący, dlatego rodziny z dziećmi wolą go nie używać.