salon

Meble do salonu dla przyjemności z telewizora: w ten sposób możesz stylowo zintegrować telewizor z pokojem!

Meble do salonu porady dotyczące pozycji telewizora sofa

Duże, płaskie, o nowoczesnym designie: telewizor stał się sercem salonu i często nadaje ton w aranżacji wnętrz. W związku z tym wymagania dotyczące mebli telewizyjnych i miejsca na wiszące lub parkingowe są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Z jednej strony należy jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, a z drugiej nie musi ucierpieć atmosfera w salonie. Udzielimy Ci przydatnych wskazówek dotyczących umeblowania Twojego salonu: Dowiedz się, jak znaleźć odpowiednią pozycję dla telewizora, jak umiejętnie ukryć plątaninę kabli i jak ustawić telewizor w centrum uwagi.

Meble do salonu, aby cieszyć się telewizorem: Ustaw telewizor w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu

Meble do salonu TV przyjemność telewizja rodzinna

Więcej niż 90% niemieckich gospodarstw domowych posiada telewizor i według badań znajduje się w salonie około 94% badanych. Aby salon stał się funkcjonalnym pokojem telewizyjnym, telewizor należy najpierw odpowiednio ustawić. Eksperci zalecają ustawienie telewizora bokiem do okna, aby światło nie padało bezpośrednio na ekran. W ten sposób nie ma denerwujących refleksów i refleksów. W najlepszym przypadku ilość światła dziennego można regulować za pomocą zasłon, zasłon lub żaluzji, dzięki czemu pomieszczenie można w razie potrzeby zaciemnić. Optymalna odległość między telewizorem a siedzącą osobą to cztero- lub pięciokrotna wysokość obrazu urządzenia. Odległość od podłogi zależy od wysokości siedziska sofy i wynosi od 80 cm do 1,20 cm. Ta odległość nie obciąża pleców i gwarantuje, że możesz wygodnie siedzieć i oglądać ulubione programy przez cały dzień.

Wyposażenie salonu: stylowo wkomponuj telewizor we wnętrze

Meble do salonu telewizor meblościanka nowoczesna sofa dystansowa

Aby salon był urządzony nie tylko funkcjonalnie, ale i stylowo, należy skutecznie wkomponować telewizor we wnętrze. Przychodzimy Ci z pomocą z kilkoma żywymi wskazówkami, które znacznie ułatwią Ci zadanie:

1. Siedzisko w formie sofy i foteli, zamiast układania z dwóch sof. Na przykład możesz stworzyć elastyczną strefę do siedzenia składającą się z narożnej sofy i dwóch foteli. Meble ustawione naprzeciwko siebie tworzą centrum komunikacyjne w części dziennej, gdzie rodzina może wieczorem usiąść i porozmawiać. Jeśli fotele są ustawione w jednej linii z telewizorem, każdy może wygodnie oglądać telewizję.

Konfiguracja salonu telewizja program telewizyjny sprawdź kobieta internet

2. Stolik boczny to mebel zajmujący mało miejsca, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny. Trzyma piloty, telefon komórkowy i tablet w zasięgu ręki. Aby nie przegapić ciekawego filmu, możesz również sprawdzić program telewizyjny w Internecie. Na tvtoday.de możesz na przykład wyraźnie wyświetlić listę najważniejszych wydarzeń telewizyjnych z tygodnia.

Meble do salonu Część RTV meblościanki

3. Ukryj kable telewizyjne. Splątane kable mogą szybko zniknąć za drzwiami szafki ściennej lub za panelami ściennymi i nie zakłócać już ogólnego obrazu.

4.. Zintegruj telewizor z kolorystyką i stylem życia. W minimalistycznych i purystycznych wnętrzach czarny telewizor może uzupełniać koncepcję monochromatycznego koloru. Dzięki nogom w industrialnym stylu można go ustawić jako wolnostojący akcent w pomieszczeniach w stylu loftowym. We wnętrzach vintage lub shabby chic można sprawić, że zniknie między obrazami i plakatami. Fotościanka to nie tylko możliwość wyświetlania rodzinnych zdjęć w dużym formacie, ale także sprytny sposób na ukrycie telewizora. W ten sposób znika w tle i pozwala sztuce na ścianie zrobić swoje wielkie wejście.

Meble do salonu Wskazówki dotyczące projektowania pokoju telewizyjnego nowoczesne meble z drewna orzechowego