Dom i ogród

Rośliny Feng Shui, które promują pozytywną energię w domu

rośliny-według feng-shui-domek-cytryna-doniczka-dekoracja-białe-drewno-parkiet

Rośliny są na ogół jedną z najpiękniejszych i najbardziej naturalnych ozdób w domu. Ich wpływ jest ogromny, mają na nas bardzo pozytywny wpływ i pomagają nam lepiej przeżyć dzień. Kwiaty i rośliny zielone w ogóle wysyłają „dobrą” energię do naszego domu. Rośliny według Feng Shui są bardzo często używane w celu oczyszczenia domu ze „złej” energii. Wykorzystywane są nie tylko zielone, ale także sztuczne rośliny, które są wykonane z bardzo wysokiej jakości jedwabiu. Filozofia Feng Shui mówi nam, że kwiaty przynoszą nam bardzo pozytywną energię i poprawiają nastrój, bez względu na to, gdzie akurat jesteśmy.

Rośliny według Feng Shui – ale jakie?

rośliny-według feng-shui-dom-zielone-świeże-doniczkowe-rośliny

Aby kwiaty dobrze wykonywały swoją pracę, ważne jest, aby były odpowiednio ustawione w pomieszczeniu. Mają one odpowiedni pozytywny efekt tylko wtedy, gdy przestrzegane są pewne zasady Feng Shui – Chi (jednocząca i wszechstronna energia) zostaje wyzwolona i przepływa przez cały dom. ten Rośliny według Feng Shui mają różne znaczenia w zależności od kształtu, koloru i rozmiaru.

Oto niektóre z najczęstszych kwiatów Feng Shui i ich symbolika:

Kwiaty i rośliny według Feng Shui – piwonia

rośliny-by-feng-shui-dom-piwonie-różowy-wazon-dekoracja-miłość

Piwonie (Paeonia), zwane też piwoniami, to aromatyczne kwiaty, które tak przyjemnie pachną i wyglądają tak dobrze, że często porównuje się je do uroku i urody młodej kobiety. Były używane jako lekarstwo na chorobę z miłości od czasów starożytnych w filozofii Feng Shui. Odpowiada to głównie różowym kwiatom. Aby móc przyciągnąć do domu miłość i harmonię, umieść w sypialni dwie różowe piwonie. Nie jest to jednak szczególnie zalecane dla par pozostających w długotrwałym związku, ponieważ piwonia może zdradzić panią w parze.

Kwiat lotosu

rośliny-by-feng-shui-dom-kwiat-lotosu-różowy-oczywiście

Kwiaty kwiatu lotosu są od dawna stosowane jako produkt leczniczy w medycynie chińskiej. Każdy składnik tego kwiatu Feng Shui ma określone znaczenie i własne moce lecznicze. Fakt ten sprawia, że ​​pasują do każdego mieszkania, w którym panuje harmonia i przytulność. Kwiat lotosu symbolizuje najwyższą doskonałość. Jego czystość jest boska, zgodnie z Feng Shui.

Kwiaty wiśni

rośliny-by-feng-shui-domek-wiśni-różowy-wazon-konewka-miedź

Prawie wszystkie rodzaje kwitnących drzew owocowych są uważane za środki, które odpowiadają za pozytywną energię w mieszkaniu w domu i wnoszą poczucie nowego początku, świeżości i niewinności. Feng Shui skupia się w szczególności na kwiatach wiśni, wiśni, brzoskwini, jabłku, dereniu. Najczęściej stosowanym lekarstwem na wyzwolenie pozytywnej energii jest kwiat wiśni. Pomaga utrzymać małżeństwo przy życiu i sprawia, że ​​miłość jest silna.

Orchidea

fioletowy kwiat orchidei symbol języka rośliny według feng shui energy house

Według Feng Shui orchidea jest klasycznym symbolem płodności. Umieszczony w domu zapewnia porządek i pozytywny ładunek współlokatorów. Jest symbolem doskonałości i doskonałości we wszystkich kierunkach życia. Własna hodowla zapewniłaby ci czystość, spokój, pozytywny rozwój, obfitość i piękno. Moc jej energii jest bardzo silna, co sprawia, że ​​jest najczęściej używanym kwiatem w Feng Shui – na całym świecie.

Żonkil

żonkile rośliny do sypialni według domu energetycznego feng shui

Według chińskiej filozofii żonkil to kwiat, który dba o energię i wnosi do domu szczęście. Chińscy filozofowie twierdzą, że ten kwiat równoważy harmonię, wygodę, radość życia.

Chryzantemy

rodzaje kwiatów chryzantem według feng shui energy house

Ten kwiat wprowadzi do Twojego domu równowagę i lekkość, a silna energia Yang przyniesie szczęście wszystkim w Twoim domu. Zgodnie z chińską filozofią ten kwiat zrównoważy harmonię, wygodę i radość życia w rodzinie.

rośliny rodzaje kwiatów feng shui energia dom / budynek chi

Kwiaty są na ogół niezbędnym potężnym środkiem odświeżającym, wzmacniającym i poprawiającym energię w Twoim domu. Bez względu na to, czy pochodzą prosto z ogrodu, czy ze sklepu, czy wiszą na ścianie w formie obrazu czy zdjęcia, stanowią jedną z najlepszych alternatyw do dekoracji domu, upiększania go i pozytywów przepływ energii chi tam pozwala.

piwonie czerwone rodzaje kwiatów feng shui energia dom

kwiat lotosu szklane wazony rośliny w stylu japońskim według feng shui energy house

kwiaty wiśni porcelanowe rośliny doniczkowe według feng shui energy house

rośliny według feng shui pozytywna energia dom salon

rośliny feng shui salon gatunki pozytywna energia dom