Przyjazny dla środowiska

Test innowacyjnych kolektorów słonecznych przez Google – czy system solarny się opłaca?

Ocena testu paneli słonecznych-wydajność-nowy-projekt-google

Chcesz wyposażyć swój dom w panele słoneczne i szukasz pomocnych informacji? Wstępna ocena przez specjalistę byłaby trudna do przeprowadzenia i być może zbyt kosztowna. Zainspirowany dążeniem do udostępnienia internautom szczegółowych informacji, zespół Google uruchomił projekt innowacyjnego Test paneli słonecznych Utworzony.

Test kolektorów słonecznych przez Google określa sprawność instalacji słonecznej na dachu

Kolektory słoneczne testują google-analiza-oszczędności-nasłonecznienia

Sunroof Project amerykańskiej firmy Google to narzędzie online, które pomaga użytkownikom zdecydować, czy zainwestować w kolektory słoneczne do ich domu. Program wykorzystuje dane i informacje z programu Google Earth do analizy charakterystyki danej lokalizacji. Dostarcza przydatnych informacji na temat efektywności kolektorów słonecznych na własnym dachu.

Legenda o teście kolektorów słonecznych Google

Kolektory słoneczne testują google-dach-shade-sun-calculate

Narzędzie uwzględnia takie cechy, jak cień, ułożenie dachu, historyczne lokalne warunki pogodowe i wszystkie możliwe pozycje słońca w ciągu roku, aby przedstawić możliwie najdokładniejszą analizę. Użytkownicy patrzą na mapę, na której rozłożenie promieni słonecznych na dachu pokazane jest w różnych kolorach.

Analiza nasłonecznienia, dostępnej przestrzeni i przyszłych oszczędności

kolektory-sloneczne-pomysl-na-test-google-oszczednosci-wycena-producenta

Po przeanalizowaniu test paneli słonecznych tworzy oszacowanie dachu, które obejmuje roczne godziny nasłonecznienia i dokładny obszar paneli słonecznych. Ponadto obliczana jest ocena wyniku oszczędności i jednym kliknięciem można skontaktować się z producentami systemów solarnych polecanymi przez Google.

Kolektory słoneczne na słonecznym dachu są praktyczne, ekonomiczne i łatwe w montażu

test-kolektorów-slonecznych-google-ocena-innowacyjny-projekt

Program Project Sunroof jest teraz dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale Google ma nadzieję na ekspansję na całym świecie w nadchodzących latach. Jeśli jednak zdecydujesz się na wykorzystanie kolektorów słonecznych, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z usług specjalisty w celu dodatkowego sprawdzenia.

* Więcej informacji na temat projektu Szyberdach tutaj.