Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Szkło i beton kształtują architekturę hotelu z widokiem na wulkan

Szkło i beton hotel-architektura-projekt-nowoczesny

Dzięki imponującej architekturze i zapierającej dech w piersiach lokalizacji hotel AWA wita wielu gości z całego świata. Ten butikowy hotel położony jest w pobliżu Puerto Varas w Chile i oferuje wspaniałe widoki na jezioro Llanquihue i ośnieżony wulkan Osorno. Z zewnątrz hotel wygląda jak modernistyczny bunkier, ponieważ został zaprojektowany z fasadą ze szkła i betonu. Architektura hotelu wykorzystuje wyłącznie lokalne materiały i nawiązuje do elementów charakterystycznych dla tego regionu.

Szkło i beton w szlachetnym połączeniu na elewację hotelu AWA

szkło-beton-fasada-hotel-projekt

Imponujący hotel został zaprojektowany przez architekta Mauricio Fuentes i harmonijnie wtapia się w naturalny krajobraz. Choć elewacja wykonana jest ze stali, szkła i betonu, nie konkuruje z otaczającą naturą, a raczej wzmacnia jej efekt. Nazwa hotelu wywodzi się od słowa agua (woda), więc woda odgrywa główną rolę w całym projekcie. Wszędzie w hotelu znajdują się fontanny w miejskim stylu, a strefa spa z basenem oferuje wiele możliwości relaksu dla gości.

szkło-beton-architektura-hotel-widok-wulkan

Szkło na elewację wspaniale łączy się z surowym wyglądem żelbetu i współtworzy nowoczesny design hotelu. Ponadto szerokie szklane fronty otwierają wspaniałe widoki na różnorodną przyrodę Chile. Każdy gość może ze swojego pokoju podziwiać widok na jezioro Llanquihue i ośnieżony wulkan Osorno.

szkło-beton-stal konstrukcja-architektura

szklana fasada-hotel-basen-widok

szkło-beton-drewno-projekt-hotel

szkło-beton-pokój-hotelowy-widok

przeszklona-front-hotel-pokój-widok-wulkan

szkło-beton-architektura-zbrojony beton

szkło-beton-fasada-hotel-chile

szkło-beton-drewno-hotel-design-drzwi

Wystrój wnętrz z rustykalnym urokiem

hotel-design-rustykalne-wnetrza-meble-drewno

Ekskluzywny hotel butikowy dysponuje łącznie 16 przestronnymi, stylowo urządzonymi pokojami, prywatną plażą oraz strefą spa. Do aranżacji wnętrz wykorzystywane są rustykalne elementy wyposażenia, które tworzą wyjątkową atmosferę. Tworzy to harmonijne połączenie natury, tradycji i nowoczesności.

beton-drewno-hotelowa-projektowanie-sofa-skórzana

We wnętrzu projektantka postawiła na połączenie drewna, szkła i betonu, które harmonizuje z elewacją. Drewniane elementy tworzą domową atmosferę, jednocześnie nadając pomieszczeniom wspaniały, rustykalny urok.

Tę samą mieszankę materiałów można zaobserwować również w łazienkach, które mają minimalistyczny design. Tam połączenie drewna i betonu tworzy przyjemną atmosferę, która zapewnia czysty relaks.

szkło-beton-drewno-projektowanie-wnetrz-hotel

hotel-projektowanie-wnetrz-rustykalne-drewno-futro

aranżacja wnętrz w połączeniu szkło-beton-drewno

minimalistyczna-łazienka-hotel-drewno-beton

nowoczesne-łazienkowe-betonowe-okna-okrągłe

Hotel AWA w Puerto Varas, Chile