Przyjazny dla środowiska, WIDEO

Plastikowe odpady w oceanie: Nowa instalacja artystyczna w Wietnamie zwraca uwagę na zanieczyszczenia

Instalacja artystyczna Plastikowe śmieci w oceanie Zdjęcia

Przedstawiamy Państwu nowoczesną instalację artystyczną utalentowanego artysty Benjamina Von Wonga. W swoim projekcie ponownie wykorzystał około 168 000 słomek do picia. Instalacja przedstawia zwiedzającym apokaliptyczną przyszłość, która może stać się rzeczywistością dla naszych dzieci, jeśli nie rozwiążemy problemu z plastikowymi odpadami w oceanie. Zwraca uwagę na zanieczyszczenie obszarów przybrzeżnych i mórz oraz ma na celu zachęcenie ludzi do podjęcia działań na rzecz ochrony oceanów.

Odpady z tworzyw sztucznych w oceanie: przegląd problemu

Śmieci z tworzyw sztucznych w pomysłach na zanieczyszczenie oceanów

Plastikowe torby, jednorazowe naczynia i butelki z wodą: wszystko, co nie jest właściwie usuwane na lądzie, prędzej czy później ląduje w oceanie. Ponieważ plastik bardzo trudno ulega biodegradacji, najpierw trafia do rzek, a następnie do oceanów i ostatecznie zanieczyszcza oceany na całym świecie. Częściowo jest połykany przez zwierzęta morskie, częściowo wyrzucany z powrotem do wybrzeża, a częściowo pływa w wodzie. Kiedy wieloryby, delfiny i inne zwierzęta morskie połykają plastikowe odpady w oceanie, ich drogi oddechowe mogą zostać zablokowane. Jeśli produkty z tworzyw sztucznych wylądują na wybrzeżu, plaże są mocno zanieczyszczone. Plastikowe odpady, które pozostają w wodzie, ulegną degradacji dopiero po 450 latach. Głównymi przyczynami problematycznej utylizacji odpadów są kraje azjatyckie, takie jak Wietnam, Chiny i Indonezja, gdzie brak infrastruktury i źle zabezpieczone składowiska są głównymi przyczynami problematycznej utylizacji odpadów.

Plastikowe odpady w oceanie: nowa instalacja artystyczna Von Wonga

Plastikowe śmieci w oceanie instalujące słomki do picia kobieta apokaliptyczne zdjęcia

Utalentowany artysta Von Wong chciał artystycznie zinterpretować problem. We współpracy z Zero Waste w Sajgonie i Starbucks w Wietnamie zrealizował swój projekt i wystawił go na wystawę w centrum handlowym w Wietnamie. Około 168 000 słomek do picia zostało zebranych przez miejscowych studentów, a następnie oczyszczonych przez zespół Wonga, a następnie sklejonych razem, tworząc fale. Plaża zrobiona w całości z plastikowych odpadów: ten obrazek się przykleja. W ramach ekspozycji zwiedzający mogą obejrzeć instalację ze wszystkich stron, a nawet przejść przez nią. Kanadyjski fotograf chce zwrócić uwagę opinii publicznej na problem. Możesz dowiedzieć się więcej o projekcie w wideo.

„To tylko słomka do picia” powiedziało 8 bilionów ludzi

Ponowne wykorzystanie plastikowych odpadów w oceanie zielone słomki do picia

Najpierw wolontariusze z lokalnych szkół wyczyścili i uporządkowali słomki do picia

Instalacja artystyczna plastikowych odpadów w oceanie autorstwa kanadyjskiego fotografa

Fotograf pracował nad projektem wspólnie z doświadczonymi budowniczymi scen 

Instalacja artystyczna wykonana ze słomek do picia zwraca uwagę na plastikowe odpady w oceanie

Najpierw zbudowano stalową konstrukcję z oświetleniem LED, a następnie przymocowano do niej słomki do picia

Plastikowe śmieci ocean instalacja artystyczna buduje słomki do picia

Efekt końcowy jest po prostu fascynujący

Picie fal słomek instalacja artystyczna odpady z tworzyw sztucznych w oceanie

Projekt autorstwa Benjamin von Wong