Przepisy

Zrób samemu ciasta z niespodzianką w środku – 20 niezwykłych pomysłów

Ciasto z niespodzianką cukierki-ciasto-pinata-ciasto-urodziny

Ciasta-niespodzianki to wspaniałe desery, które dopiero po przekrojeniu ujawniają swoje sekretne wnętrze. Są to zazwyczaj kolorowe czekoladowe guziki, owocowe gumy, mieszanka popularnych słodyczy, a nawet kreatywne ozdoby i napisy w cieście. Dzięki sekretnemu nadzieniu każde proste ciasto staje się wyjątkowym deserem, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Chcesz jeden Ciasto z niespodzianką przygotuj i podaruj dziecku, kochankowi lub urodzinowemu dziecku coś wyjątkowego, a następnie zapoznaj się z naszymi niecodziennymi pomysłami na tort-niespodziankę.

Przygotuj ciasta z niespodzianką – ciasto pinata

Ciasto z niespodzianką na ciasto-niespodziankę przepis

Ciasta i torty z niespodzianką są dwojakiego rodzaju – z nadzieniem iz dekoracją w cieście. Ciasta-niespodzianki z nadzieniem wciąż nazywane są ciastkami pinata, ponieważ wnętrze „pęka” po pocięciu, tak jak w popularnej grze na urodziny dla dzieci. Ponieważ deser ten jest najczęściej nadziewany czekoladową soczewicą, nazywa się go również M&Nazywane ciastem M lub Smarties, w zależności od wybranego nadzienia.

Ciasto z niespodzianką w cieście

Tort z pudełkiem-niespodzianką-tort-z-sercem-walentynki

Drugi rodzaj ciasta niespodzianki to desery, które mają dekorację w cieście. Są to np. ciasta z kolorowym ciastem, owocowym nadzieniem czy popularnym motywem w kontrastowym kolorze. Popularnym pomysłem na to jest tort pudełkowy z sercem w środku, który jest idealnym prezentem na walentynki lub rocznicę.

Przepis na ciasto tęczowe z i bez Smarties do pieczenia

1 tort urodzinowy – 55 pomysłów na tort urodzinowy i tort

Torty z motywem dla dzieci z kremówką – oryginalne pomysły dla dziewczynek & chłopaki

Zrób sobie ciasto pinata

Ciasto z nadzieniem-niespodzianką-słodycze-smarties

Z łatwością przygotujesz ciasto pinata z niespodzianką w domu. W tym celu wypiekane są proste spody z ciasta biszkoptowego, a następnie wypełniane wybranymi niespodziankami. Mogą to być tradycyjna soczewica czekoladowa lub ulubione słodycze odbiorcy. Jednak zawsze upewnij się, że wszystkie opakowania w torcie są umyte.

Ciasto z niespodzianką jako tort warstwowy

Ciasto z niespodzianką podłoga-tort-nadzienie-m-i-m-ciasto

Jeśli chcesz zrobić naprawdę duże wrażenie tortem pinata z niespodzianką, to nie możesz upiec ciasta, ale tort o dużej warstwie. Dla jeszcze większego efektu zaskoczenia ciasto można przygotować z kolorowym ciastem.

Kolorowe ciasto z niespodzianką

ciasto-z-niespodzianką-tęczowe-nadzienie-tortu-kręgle

Kolorowy tort z nadzieniem to idealny tort urodzinowy na przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Tęczowy tort składa się z sześciu lub siedmiu warstw, z których każda ma inny kolor. Aby uzyskać efekt, warstwy ciasta wypiekamy osobno, a następnie łączymy w ciasto. Poniżej dowiesz się, jak ciasto jest wypełnione.

Upiecz niespodzianki z ukrytą wiadomością

ciasto-z-niespodzianką

Dzięki nadzieniu w torcie-niespodziance możesz przekazać rodzinie ważną wiadomość, taką jak płeć oczekiwanego dziecka. Jako nadzienia należy użyć różowej czekolady dla dziewczynek i niebieskiej dla chłopców. Po pokrojeniu ciasta ujawnia się płeć.

Pieczenie ciasta-niespodzianki – instrukcje

ciasta-z-niespodzianką-instrukcje-pieczenia-ciastka-smarties

Aby upiec ciasto z niespodzianką, należy najpierw upiec spody ciasta. Absolutnie muszą być dwa lub więcej, ponieważ jako wierzchnia warstwa potrzebna jest cała podstawa ciasta. Aby wypełnić ciasto wybranym nadzieniem, wytnij środek spodu ciasta i wypełnij go. Następnie kładzie się na nim drugi spód ciasta i całe ciasto pokrywa się kremem.

Dekorowanie ciasta pinata

Ciasto-z-niespodzianką-udekoruj-smarties-ciasto-tortowe-serduszko

Następnie ciasto można dowolnie udekorować niespodzianką, tak aby pasowała do okazji. Zadbaj o to, aby krem ​​pokrył cały tort niespodzianki, aby goście lub obdarowana osoba nie zauważyli ukrytej niespodzianki.

Ciasto z niespodzianką na Wielkanoc

ciasto-z-niespodzianką

Niespodzianki można przygotować i udekorować na każdą okazję. Taki tort jest idealny jako wielkanocna niespodzianka dla dzieci, jeśli jest wypełniony czekoladowymi jajkami i czekoladowymi zajączkami. Przygotowanie takiego ciasta zajmuje trochę więcej czasu, ale efekt jest tego wart.

M.&Tort M z niespodzianką na Boże Narodzenie

tort-z-niespodzianką-prezent-świąteczny-m-i-m-cake

Kolorowe M&M Przygotuj ciasto. Zamiast tradycyjnego okrągłego kształtu możesz upiec podstawy ciasta w kwadratowy kształt i zaprojektować tort-niespodziankę jako prezent.

Ciasto Pinata z nadzieniem z galaretką owocową

ciasto-z-niespodzianką-w środku-ciasto-pinata-owocowe gumy

Jeśli urodzinowe dziecko jest wielkim fanem gumowatych owoców, możesz wypełnić ciasto owocowymi gumami. Możesz użyć swojego ulubionego przepisu na bazy do ciast i glazurę. Dzięki bogatej dekoracji na zewnątrz, urodzinowe dziecko w ogóle nie będzie podejrzane o niespodziankę w środku.

Ciasto owocowe z niespodzianką

ciasto-z-niespodzianką-letnie-truskawkowe-nadzienie-ciasto

Zamiast czekoladowych guzików i słodyczy możesz wypełnić tort-niespodziankę dowolnym owocem. Na przykład proste ciasto truskawkowe można zaprojektować z wielkim efektem niespodzianki i przygotować tak, aby było szczególnie owocowe.

Upiec ciasto truskawkowe jako ciasto niespodziankę

ciasto-z-niespodzianką-ciasto-truskawkowe-przepis-tort-niespodzianka

Jeśli chcesz zaprojektować ciasto truskawkowe lub tartę jako truskawkę, najlepiej do tego nadaje się forma do pieczenia w kształcie serca. Do tego przepisu potrzebujesz łącznie czterech spodów do ciasta w kształcie serca, które możesz przygotować z gotowej mieszanki do pieczenia. Aby włożyć truskawki do ciasta, należy wyciąć środek dwóch środkowych spodów ciasta za pomocą foremki do ciastek w kształcie serca. Możesz zrozumieć dokładny projekt warstw ze zdjęć.

Ciasto truskawkowe z kremówką

ciasto-z-niespodzianką-tort-truskawkowy-przepis

Do pokrycia warstw i gotowego ciasta będziesz potrzebować kremu. Aby udekorować ciasto jako truskawkę, możesz użyć czerwonej i zielonej fondant. Ciasto należy przygotować na krótko przed jedzeniem, aby móc cieszyć się świeżymi truskawkami.

Upiecz okrągłe ciasto niespodziankę

ciasto-z-niespodzianką-pinata-ciasto-pieczone-jagody

Aby uformować ciasto jak kulkę, należy użyć okrągłej formy do pieczenia. Upiecz w nim dwa identyczne ciasta, usuwając z każdego środek. Następnie wystarczy napełnić pierwsze ciasto nadzieniem i ułożyć drugie na wierzchu. Posmaruj kremem i gotowe.

Ciasto z wybranym nadzieniem

ciasto-z-niespodzianką-niespodzianka-przepis-ciasto-czekoladowe-ciasto-nadzienie

Oczywiście możesz sam dobrać nadzienie do ciasta z niespodzianką i przygotować deser w całości według własnego gustu. Sam decydujesz, czy chcesz cukierki czekoladowe, herbatniki, gumy owocowe, czy coś innego. Ważne jest tylko, aby górny spód ciasta pozostał cały.

Ciasto pudełkowe z sercem w środku

ciasto-z-niespodzianką-tęczowe-serce-w-torcie-przepis

Jeśli chcesz przygotować ciasto na specjalną okazję, możesz ozdobić ciasto wybranym przez siebie motywem. Serca, zajączki wielkanocne, choinki, a nawet litery można w ten sposób ukryć w torcie-niespodziance. W dalszej części zdradzimy, jak samodzielnie upiec ciasto pudełkowe z sercem.

Upiecz wybrany motyw z ciasta

ciasto-z-niespodzianką-serce-w-torcie-tęczowe ciasto

Najpierw przygotuj ciasto na ukryty motyw i upiecz. Albo przygotuj bardzo cienkie ciasto, albo upiecz ciasto pudełkowe i pokrój je w plasterki. Motyw na niespodziankę możesz upiec w torcie w dowolnym kolorze, byleby kontrastował z kolorem ciasta. Tutaj serce w torcie jest zaprojektowane jako tęcza.

Upiecz własne ciasto z sercem w środku

ciasto-z-niespodzianką-tort-z-sercem-kolory-tęczy

Z schłodzonego ciasta na ukryty motyw wycinane są kształty pasującą wykrojnikiem do ciastek. Następnie drugie ciasto miesza się, a jego część umieszcza się w foremce do ciasta pudełkowego. Następnie umieść wycięte serduszka jedno za drugim w cieście.

Piec ciasta pudełkowe z sercem

ciasto-z-niespodzianką-pudełko-przepis-tort-z-sercem

Teraz rozłóż resztę ciasta po lewej, prawej stronie i na wierzchu tak, aby motyw był pokryty ze wszystkich stron. Następnie upiecz niezwykłe ciasto w piekarniku z niespodzianką aż do końca.

Udekoruj ciasto niespodzianką

ciasto-z-niespodzianką-tort-z-sercem-polewa-cukier posypka

Na koniec możesz pokryć ciasto pudełkowe sercem z kremem lub lukrem do wyboru i udekorować je według własnego uznania. To dobry pomysł na prezent na Walentynki, Rocznicę lub Dzień Matki. Zamiast serca możesz użyć jako motywu cyfr lub liter dla urodzinowego dziecka.

Tort niespodzianka Batman dla dzieci

ciasto-z-niespodzianką-tort-niespodzianka-batman

Za pomocą zabawnych foremek do ciastek możesz ukryć dowolny motyw w torcie z niespodzianką. Jeśli ciasto pieczone jest dla dziecka, popularne motywy z filmów animowanych lub z superbohaterami doskonale sprawdzą się jako dekoracja.

Babeczki zamiast ciastek z niespodzianką

tort-z-niespodzianką-myszka-miki-niespodzianka-w-domku

Babeczki to popularna alternatywa dla ciast i tortów, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Małe tartaletki zastępują torty urodzinowe, a nawet torty weselne, a także są idealną słodką przekąską pomiędzy nimi. Możesz też zrobić babeczki jak ciasto z niespodzianką, dekorując ciasto foremkami lub wypełniając je słodyczami.

Babeczki z kolorową niespodzianką

Ciasta-z-niespodzianką-w-cukierkach-nadzieniem-zuckersteusel

Ponieważ babeczki są znacznie mniejsze niż całe ciasto, nie można ich w ogóle wypełnić dużymi słodyczami. Zamiast tego możesz użyć kolorowych posypek cukrowych, konfetti dekoracyjnego, gwiazdek, perełek cukrowych i innych drobnych ozdób do sekretnego nadzienia.

Niespodzianka przepis na ciasto na babeczki

Ciasto-z-niespodzianką-przygotowanie-ciasta-babeczki-przepis

Przygotowując ciasto z niespodzianką, ciasto zawsze dotyka się jako pierwsze. W przypadku babeczek-niespodzianek możesz użyć prostego przepisu lub gotowej mieszanki do pieczenia. Najpierw rozłóż ciasto w formie do muffinek z papierowymi wyściółkami i upiecz babeczki.

Napełnij babeczki niespodzianką jak ciasto

Ciasto-z-niespodzianką-z-niespodzianką-sam-sam

Upieczone babeczki ostudzić, a następnie wyciąć nożem środek. Następnie wypełnij powstały otwór wybranymi przez siebie kolorowymi posypkami i na koniec umieść na nim wyciętą część.

Babeczki kamuflażowe z niespodzianką

Ciasto-z-niespodzianką-instrukcje-babeczki-przepis-nadzienia

Aby niespodzianka w babeczkach pozostała niezauważona przed jedzeniem, należy spryskać je pysznym lukrem. To ukryje wycięty środek i sprawi, że małe ciastka będą wyglądać jak proste babeczki. Dopiero po pierwszym kęsie na deserze ujawnia się słodka niespodzianka.

Babeczki wypełnione cukierkami

ciastka-z-niespodzianką-czekoladowe-muffinki-nadziewane-smakołyki

Nadziewane babeczki można przygotować z niespodzianką podobnie jak tort Smarties. Najpierw babeczki piecze się według dowolnego przepisu, a dopiero potem napełnia. Od Smarties i M&Jeśli są znacznie większe niż posypka, zamiast babeczek możesz przygotować większe babeczki z niespodzianką.

Niespodzianka wewnątrz babeczek

ciasta-z-niespodzianką-w-nadzieniach-pralinami

Jeśli masz ulubione czekoladki, możesz je schować w babeczkach lub ciastach z niespodzianką. Możesz to zrobić zarówno przed, jak i po upieczeniu, ale musisz uważać, aby niektóre praliny po upieczeniu wtopiły się w ciasto i nie miały już odpowiedniego kształtu.