Przepisy

Twórz samodzielnie ozdoby truskawkowe na ciasta – kreatywne sugestie, z którymi poradzą sobie nawet początkujący

Ciasto truskawkowe jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych ciast ze wszystkich i pasuje naprawdę na każdą okazję. A odpowiednia dekoracja ciasta nadaje mu ostateczny szlif. A ponieważ samo ciasto składa się z truskawek, logiczne jest, że te pyszne owoce służą również do dekoracji. Jednak dekoracje truskawkowe nadają się oczywiście również do innych rodzajów tart, ciast i ciastek. Na przykład połączenie czekolady i świeżych truskawek smakuje równie pysznie. Więc dzisiaj pokażemy Wam kilka ładnych pomysłów na dekorowanie truskawek, a także prosty poradnik jak zrobić róże z truskawek.

Truskawkowa ozdoba do ciast w formie róż

Truskawkowa dekoracja na ciasta - instrukcje DIY dla róży

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowane, w rzeczywistości jest bardzo proste – różyczki z truskawek po prostu wyglądają wspaniale i są idealną ozdobą romantycznych ciast i ciast. A co jest lepsze w projektowaniu niż dekoracja, którą można później zjeść? Tak łatwo jest zrobić róże z truskawek:

  • Truskawki
  • ostry nóż kuchenny
  • do utrwalenia na torcie: żel w sprayu lub dżem morelowy

Zrób róże z truskawek - proste instrukcje dla początkujących

Róża truskawkowa wygląda szczególnie autentycznie, gdy wciąż jest zieleń truskawek. Ale oczywiście możesz również wcześniej to usunąć. Dobrze umyj truskawki i możesz zrobić dekorację truskawkową. Aby to zrobić, pokrój truskawkę na wysokość około półtora centymetra. Następnie obróć truskawkę i wykonaj kolejne cięcie na tej samej wysokości. Uważaj, aby przypadkowo nie przeciąć truskawki. Rób to, aż wrócisz do pierwszego cięcia. Na końcu powinieneś mieć rząd czterech lub pięciu „płatków”, czyli nacięć.

Tinker truskawkowa róża krok po kroku - kreatywne dekoracje do ciast na każdą okazję

Następnie przejdź do drugiego rzędu. Tutaj nacięcia powinny być przesunięte do pierwszego rzędu, czyli zawsze pomiędzy dwoma dolnymi, a także węższe. Gdy już będziesz w pobliżu, nadchodzi trzeci rząd, który z kolei powinien przesunąć się do drugiego i jeszcze mniejszych cięć. Jeśli truskawka jest większa lub jeśli ustawiłeś rzędy blisko siebie, może być również potrzebny czwarty rząd. Na koniec wystarczy przyciąć końcówkę prosto i Twoja pierwsza róża do dekoracji truskawkowej jest gotowa. Róże można przykleić wspomnianym wyżej „klejem” lub nakleić je na wykałaczki, a te z kolei w torcie.

Udekoruj ciasto truskawkowe prostymi plasterkami

Zrób własną truskawkową dekorację do ciast z truskawkowymi paskami w kształcie dużego kwiatu

Możesz nawet udekorować tartę truskawkową lub ciasto zwykłymi plasterkami. Ważne jest, aby plastry nie były zbyt grube. Podczas gdy zewnętrzne mogą być grubsze, ponieważ leżą płasko na powierzchni, im bliżej środka, tym bardziej giętkie muszą być plasterki truskawek. Zacznij od zewnątrz i utwórz rząd z zachodzącymi na siebie plasterkami. Następnie kontynuuj w drugim rzędzie, który powinien zachodzić na pierwszy. Więc idź do środka.

Zrób sobie gwiazdę jako dekorację truskawkową

Prosta dekoracja truskawkowa - ułóż plasterki truskawek jak gwiazda lub kwiat

Aby uzyskać taką gwiazdę, pokrój truskawki wzdłuż na plastry. W ten sposób plastry zachowują typowy szpiczasty kształt truskawek. Tutaj również pracujesz z zewnątrz do wewnątrz. W pierwszym rzędzie ułóż plastry tak, aby końcówka znajdowała się na krawędzi ciasta. Drugi rząd jest lekko przesunięty w stosunku do pierwszego, dzięki czemu wystaje lekko do góry. Idź w kierunku centrum. Następnie możesz umieścić całą truskawkę lub dowolną inną dekorację na środku ciasta lub ciasta i w ten sposób uzupełnić dekorację truskawkową.

Pomysł na małe truskawki jako dekorację

Truskawkowa dekoracja na Walentynki - paski serc na czekoladowym torcie

Małe truskawki ponownie pokrój wzdłuż na cienkie plasterki. Możesz następnie użyć tych dysków, aby w dowolnym momencie utworzyć dwa sąsiednie paski. W ten sposób truskawki przypominają małe serduszka. Jest to więc idealna truskawkowa dekoracja na tort lub tort na Walentynki.

Przykryj truskawki czekoladą

Ładne ciasto z różowym kremem i truskawkową dekoracją w czekoladzie

Jeśli chcesz, aby truskawkowa dekoracja do ciast i tart dawała odrobinę czekolady lub jeśli chcesz dodać owocową czekoladę do ciasta czekoladowego, możesz również zrobić czekoladowe truskawki. A to naprawdę proste! Zdobądź wybraną czekoladę (ciemną, ciemną, mleczną lub białą). Możesz połączyć kilka. Następnie delikatnie rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej.

Truskawkowa dekoracja babeczek - maczać truskawki w czekoladzie

Teraz masz wybór: albo weźmiesz truskawkę między kciuk i palec wskazujący i zanurzysz do połowy w czekoladzie, albo przykryjesz cały owoc. W takim przypadku możesz użyć wykałaczki lub szpikulca do kebabu. Usuń liście truskawek i nakłuj szpikulec od dołu w szerszy bok. Teraz możesz całkowicie zanurzyć owoce w gorącej czekoladzie bez przypalania się. Pozwól czekoladzie ostygnąć i stwardnieć, a czekoladową dekorację możesz dokończyć truskawkami na torcie.

Dekorowanie ciasta – pomysły z pysznymi truskawkami

Ułóż lukier, całe truskawki, jagody i miętę jak gwiazdę

Poniżej zestawiliśmy jeszcze kilka pomysłów na dekorację. Nie zawsze muszą to być skomplikowane figury i kształty. Jeśli chcesz, aby było to szczególnie szybkie, możesz po prostu użyć całych truskawek i ułożyć je na torcie lub torcie. Można je łączyć z innymi owocami i kwiatami lub z ładnymi dekoracjami z worka do szprycowania. daj się zainspirować!

Prosta dekoracja truskawkowa z pół truskawek z zielenią

Pomysł z sercami na Walentynki

Truskawkowa ozdoba w formie serduszek na urodziny, rocznicę lub Walentynki

Całe truskawki na śmietanie

Zrób róże za pomocą worków do szprycowania i udekoruj truskawkami

Truskawki oblane czekoladą i śmietanką

Udekoruj ciasto w kształcie serca śmietaną i truskawkami w czekoladzie

Instrukcje dotyczące Ciasta Naciekanego z Truskawkami Czekoladowymi

Pomysł na tort namoczony z dekoracją truskawkową z czekolady

Truskawkowa dekoracja z sosem truskawkowym i gipsówką na wesele

Łyszczec i truskawki z sosem truskawkowym w dripa na tort weselny

Kolorowa dekoracja ciasta z pokrojonymi truskawkami

Kolorowe ciasto na Walentynki z pokrojoną truskawką

Cała truskawka jako ozdoba na ociekającym cieście

Prosta dekoracja truskawkowa z całych truskawek i wzór ściekającego ciasta

Ładna, prosta dekoracja truskawkowa na zielonym kremie

Proste i ładne jednocześnie - plasterki truskawek w rzędzie na zielonym kremie

Truskawki jako dekoracja w połączeniu z prawdziwymi różami i figami

Truskawkowa dekoracja z prawdziwymi różami i figami