Przepisy

Przepis na zupę bałwana z kakao lub czekoladą – rozgrzewający prezent od kuchni

Czy słyszałeś kiedyś o zupie bałwanka? Nie dajcie się zwieść nazwie, bo to nie jest zupa w ścisłym tego słowa znaczeniu, a kakao w ciekawej odsłonie. A kto nie lubi pić kakao w zimnych porach roku? Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jesteśmy pewni, że jesteś teraz ciekawy i chciałbyś sam zrobić zupę z bałwana. Dlatego pokrótce wyjaśnimy, co to jest i podamy przepis na zupę bałwanka z kakao i z czekoladą do naśladowania. Nawiasem mówiąc, bałwan kakaowy to także świetny pomysł na prezent z kuchni na Boże Narodzenie, Adwent, Mikołaja lub bez specjalnej okazji.

Co to jest zupa bałwana?

Zupa bałwana zapakuj składniki w zabawny sposób i zaprojektuj je jako bałwanki

Jak już wspomniano, zupa bałwanka to gorące kakao. Oprócz samego kakao przepis na zupę z bałwanka zawiera również pianki, które, że tak powiem, mają reprezentować kulki bałwana. Do tych dwóch podstawowych składników możesz następnie dodać dowolne inne słodycze. Jadalne perełki, posypka, kawałeczki czekolady, cukierek do wymieszania i świąteczne przyprawy, takie jak cynamon. Wszystko to jest następnie w ciekawy sposób ułożone lub zapakowane (np. w kubek, w probówkach itp.), a zupa z bałwanka jest gotowa do wydawania. Oczywiście można teraz kupić gotowe miksy na zupę bałwankową (np. Snowman Soup Depot), ale domowe są zawsze ładniejsze, nie sądzisz? Oto ciekawy przepis na kakao i pomysł na opakowanie, z którego możesz skorzystać:

Przepis na zupę bałwankową z kakao

Przepis na zupę bałwana na gorącą czekoladę w kubku z cukierkiem

Zupa bałwana w probówce jest bardzo oryginalna. Dlatego zaczynamy od pomysłu na opakowanie w tym wariancie. Oczywiście możesz również zdecydować się na inny rodzaj opakowania, o czym dowiesz się poniżej.

 • Pianki
 • jadalny pisak w kolorze czarno-czerwonym lub pomarańczowym
 • przezroczysta torba i wstążka
 • filiżanka
 • Czekolada do picia w proszku (2 łyżki na 150 ml)
 • Dodatkowe słodycze, na przykład cukier kolorowy (jeśli używany jest niesłodzony proszek kakaowy), wiórki czekoladowe i srebrne perełki
 • Szaszłyki lub wykałaczki do szaszłyków
 • 4 plastikowe probówki

Przepis na zupę bałwana – instrukcje

Przepis na zupę bałwana z kakao i piankami w probówkach

Instrukcje przygotowania zupy z bałwanka są naprawdę proste: napełnij każdą probówkę jednym z wybranych składników i zamknij ją. Następnie narysuj bałwanki na piankach za pomocą jadalnych pisaków. Następnie nabijasz gotowe twarze na szpikulec do kebabu. Możesz też zrobić całego bałwana z trzech pianek zamiast kilku twarzy, jak w przykładzie. Aby pianki nie wyschły i zachowały świeżość, zawiń je w folię i zamknij ładną wstążką. Teraz umieść probówki i bałwanki w kubku i zawiąż wokół kubka ładną wstążką. Przepis na zupę bałwankową jest już przygotowany, a słodka zupa gotowa do rozdania.

Przepis na zupę bałwana - pomysł z probówkami i wstążką

Oczywiście możesz również użyć tego przepisu na zupę z bałwanka, aby przygotować kakao, jeśli nie jest ono przeznaczone na prezent, ale chcesz się nim cieszyć. W takim przypadku nie potrzebujesz całego opakowania prezentowego. Zamiast tego wystarczy ugotować kakao jak zwykle lub samemu zrobić gorącą czekoladę, a następnie dodać do gorącego napoju pianki (odpowiednie są również mini-pianki) oraz wszelkie inne słodycze i jadalne dekoracje.

Przepisy na gorącą czekoladę

Przepis na zupę bałwankową z czekoladą w bombce

Jeśli oprócz kakao chcesz użyć prawdziwej czekolady, idealny przepis na zupę z bałwanka od Food with Love jest również idealny. Na 500 ml mleka potrzebujesz następujących składników, które następnie możesz rozprowadzić lub wymieszać w dowolnym pojemniku:

 • 50 g gorzkiej czekolady z 70% zawartością kakao
 • 1/4 łyżeczki proszku waniliowego
 • 10 g niesłodzonego kakao do pieczenia
 • 1 łyżeczka brązowego cukru
 • 1/2 łyżeczki mąki kukurydzianej (do zagęszczania)
 • 1 szczypta cynamonu
 • 1 łyżeczka posiekanej czekolady
 • Mini pianki
 • Cukierkowa laska
 • Opakowanie (torba, słój, kula choinkowa, probówki i kubek itp.)

Przepisy na gorącą czekoladę i kakao do picia zimą

Gorzką czekoladę, wanilię, kakao, cukier, skrobię kukurydzianą i cynamon posiekać i zmiksować w blenderze i wlać do wybranego opakowania. Na wierzchu ułóż czekoladę, a następnie również pianki. Następnie dodaj mleko do tej mieszanki na kakao (do tych ilości wymagane jest 500 ml).

Zupa bałwanka w szklance

Przepis na zupę bałwana z czekoladowymi łyżeczkami zamiast cukrowej laseczki

Bez względu na to, jaki przepis na gorącą czekoladę wybierzesz, oprócz probówek w kubku masz do wyboru różne opcje pakowania zupy bałwanka. Na przykład odpowiedni jest również prosty słoik z masonem, w którym nakładasz składniki na zupę bałwanka do przepisu na zupę bałwanka. Na koniec zamknij ją i załóż na nią ładną wstążkę. Co powiesz na dodanie domowych łyżek czekoladowych zamiast cukrowej laseczki do wymieszania??

Zupa bałwanka w torbie

Przygotuj przepis na zupę bałwankową w torebce i naklej na nią etykietę

Przezroczyste torebki równie dobrze nadają się do pakowania składników, niezależnie od wybranego przepisu na zupę z bałwanka. Po napełnieniu zszyj lub zespawaj otwór. Aby ukryć tę stronę torby, możesz umieścić ją w złożonej etykiecie z powiedzeniami i instrukcją przygotowania (patrz poniżej), a następnie zszyć w ten sam sposób.

Przepis na zupę bałwanka – dodaj przysłowia i wiersze

Kreatywny pomysł na zapakowanie Zupy Bałwanka w słoiczek z biało-czerwonym sznurkiem

Jeśli sam zrobiłeś i spakowałeś zupę bałwana, możesz dodać do niej kilka miłych lub zabawnych słów. W ten sposób nadasz opakowaniu ostateczny szlif. Poniżej mamy dla Was kilka oryginalnych pomysłów na zupę z bałwanka z hasłem w języku angielskim i niemieckim.

Przepis na zupę bałwankową i pomysły na opakowanie - bałwanki ze słoików z dżemem

Dostarczyłeś teraz odbiorcy pyszne składniki na zupę z bałwanka, ale być może nie znają tego przepisu na gorącą czekoladę i nie są pewni, jak ją wykorzystać. W takim przypadku warto na etykiecie obok wiersza lub powiedzenia na temat zupy bałwankowej napisać krótką instrukcję lub przepis na zupę bałwankową. Do składników należy teraz dodać gorące mleko. Więc zapisz, ile mleka potrzeba na wybraną ilość kakao i czy wszystkie pozostałe składniki zostaną dodane po przygotowaniu.

Wiersz Zupa bałwanka - Kiedy na dworze robi się chłodniej

Zrób sobie zupę bałwana i dodaj wiersz po angielsku

Napisz zabawne powiedzonka na etykietach i rozdaj zupę bałwana

Prezenty z kuchni z kakao i piankami

Zupa bałwana poemat po angielsku z bałwanem

Rymy do jadalnego prezentu

Przepis na zupę bałwankową i powiedzenia po niemiecku z rymami

Pomysły na zupę bałwana i wiersze na powitanie

Przepis na zupę bałwankową do rozdania na święta

Przygotuj świąteczne napoje – kakao lub gorącą czekoladę

Zupa bałwanka mówiąca jako zabawna wiadomość do opakowania

Zrób bałwany z pianek

Połącz przepis na zupę bałwana z ciasteczkami lub herbatnikami i zrób bałwany z pianek

Kreatywny pomysł na rękodzieło ze słoikami z masonem – bałwanki w czapkach

Przepis na zupę bałwana w szklance z kakao i bałwankiem

Zapakuj mieszankę kakaową do torebek

Laski cukrowe jako składnik do mieszania gorącego kakao

Przygotuj Zupę Śnieżną z kakao i cukrem lub kakao w proszku instant

Zapakuj przepisy i składniki na zupę bałwana osobno lub wymieszaj je w torbie

Kreatywne pomysły na prezenty na Boże Narodzenie

Zrób samodzielnie zupę bałwana - układaj słoiki z masonem jeden na drugim