Przepisy

Babeczki czekoladowe z bananem jako pyszny deser

pyszna-przekąska-na-muffinki-z-czekoladowymi kawałkami

Babeczki, które występują w tak wielu rodzajach i smakach, uzależniają nas. Babeczki, które chcielibyśmy dziś Wam przedstawić, składają się z dwóch najpopularniejszych smaków. Dzięki temu przepisowi możesz połączyć pokusę zwaną czekoladą ze zdrowymi bananami i stworzyć wyjątkowy deser Babeczki czekoladowe z bananem że nie tylko ty, ale cała twoja rodzina będzie się cieszyć. Wspaniałą rzeczą jest to, że nie są zbyt słodkie.

Ciesz się czekoladowymi babeczkami z bananem na kawę

Banene-Muffinki-Z-Musli-Przygotuj-Pyszne-Śniadanie

Jeśli więc np. babeczki czekoladowe z kawałkami czekolady są zbyt kaloryczne, a babeczki bananowe z musli zbyt bananowe, to ten wariant jest właśnie dla Ciebie. Z nimi Babeczki czekoladowe z bananem możesz przygotować pyszne śniadanie lub napić się popołudniowej kawy. A także jako przekąska w międzyczasie, czy to w pracy, na wycieczce, czy w domu, są idealne. Jesteś ciekawy? A może po prostu masz ochotę coś upiec? Więc lepiej zabieraj się od razu do pracy. To też znajdziesz Babeczki czekoladowe z bananem są zazwyczaj szybkie i łatwe w przygotowaniu. Mamy nadzieję, że spodoba ci się to wypróbowanie i cieszenie się nim.

Składniki na Babeczki czekoladowe z bananem:

– 1 1/2 filiżanki mąki

– 1 jajko

– 3 łyżki kakao

– 2 banany

– 1 filiżanka herbaty cukru

– 1/2 filiżanki herbaty oleju

– 1/2 filiżanki twarogu

– 1 opakowanie proszku do pieczenia

– 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

Czas przygotowania: 50 minut

Tak przygotowuje się babeczki czekoladowe z bananem:

Rozgnieć-banany-na-małe-kawałki

1. Najpierw przygotuj produkty do Babeczki czekoladowe z bananem przed. Aby to zrobić, należy wcześniej wyjąć jajko z lodówki, ponieważ musi mieć temperaturę pokojową. Pokrój banany na małe kawałki lub zmiażdż je. Przesiej mąkę do miski razem z proszkiem kakaowym i proszkiem do pieczenia. Następnie dodaj sodę oczyszczoną i odstaw mąkę na bok.

Masa-bananowa-tłuczona-widelcem

2. Rozbij jajko mieszanką. Stopniowo dodawać cukier, następnie olej, a na końcu twaróg, cały czas mieszając. Wszystko dobrze wymieszaj. Następnie weź mieszankę mąki. Daj to (również stopniowo, aby Babeczki czekoladowe z bananem stają się ładne i miękkie) do mieszanki jajecznej. Ponownie, ważne jest, aby wszystko ponownie dobrze wymieszać. Jak tylko skończysz, złóż łyżką kawałki banana lub puree bananowe.

pyszny-deser-muffin-ciasto-z-bananem-i-muesli

3. Teraz przygotuj formę do muffinek, w której umieścisz Babeczki czekoladowe z bananem upiecze. W każdej formie umieść papierową foremkę na babeczki. Możesz również użyć silikonowej formy. W takim przypadku nie potrzebujesz papierowych etui. Wystarczy posmarować formę masłem lub margaryną. Następnie weź łyżkę i za jej pomocą napełnij foremki ciastem, ale tylko w 2/3. Jeśli je przepełnisz, ciasto może wylać się podczas pieczenia, gdy wyrośnie. W takim przypadku ciasto nie daje się dobrze upiec, a babeczki również tracą swój typowy kształt.

silikonowe-formy-do-pieczenia-muffinki-kolorowe-papierowe-formy

4. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Możesz powiedzieć, czy Babeczki czekoladowe z bananem zrobić, wbijając wykałaczkę. Jeśli po wyciągnięciu jest suchy, możesz być pewien, że Babeczki czekoladowe z bananem są skończone. Jeśli jednak do wykałaczki przykleiło się ciasto, należy je chwilę upiec w piekarniku.

Przepis na pyszne babeczki czekoladowe i bananowy deser

Wkrótce po zdobyciu Babeczki czekoladowe z bananem włożyć do piekarnika, kuchnia będzie pachnieć tymi pysznymi deserami i nie możesz się doczekać, kiedy je skończysz.

Przygotowanie-Porady-Czekoladowe-Muffiny-Z-Bananem

Desery-pomysły-bananowe babeczki-z-musli-czekoladowymi kawałkami

pyszne-desery-bananowe-muffinki-migdały-plasterki

pyszny-deser-z-czekoladowymi-muffinki-z-bananem