Projektowanie wnętrz

Wprowadź ocean do swojego salonu – Nano Aquarium

Zestawy akwariowe meble do salonu

Już jako małe dziecko zawsze miałeś pomysł na wprowadzenie tajemniczych podwodnych światów do swojego salonu z akwarium. Ale przede wszystkim powodem, dla którego go nie dostałem, było za dużo pracy lub za mało miejsca. Ale tę ideę akwarium można teraz zrealizować za pomocą tak zwanego nano akwarium. Podwodny świat w miniaturze odsłania charyzmatyczny świat krewetek, ślimaków i skorupiaków. Ale co oznacza termin nanoakwarium?? A jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze akwarium? I czy Twoje pomysły akwariowe naprawdę mogą zostać wcielone w życie? Przeczytaj poniżej, jakie gatunki zwierząt możesz teraz wprowadzić do swoich własnych czterech ścian.

Praktyczna alternatywa dla małych pomieszczeń mieszkalnych – Nano Aquarium

zbudowany w fajnej aranżacji wnętrz nowoczesny dom

Nazwa Nano Aquarium pochodzi od greckiego słowa nanos (po niemiecku: karzeł). W rzeczywistości takie akwaria to małe biotopy, często o pojemności mniejszej niż 30 litrów. Mogą pomieścić krewetki karłowate, kraby i małe ryby. W każdym razie początkujący akwaryści powinni wcześniej szczegółowo zapoznać się z opieką nad tymi zwierzętami i sposobami ich prawidłowego trzymania. Ze względu na ograniczoną przestrzeń mały błąd może zagrozić całemu biosystemowi.

Nano Aquarium – od montażu do gotowego doświadczenia

 Akwarium Nano Zaleta ryb

Jeśli chcesz zrealizować swój pomysł na nanoakwarium, przed montażem powinieneś pomyśleć o odpowiednim miejscu. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego lub silnego światła. W przeciwnym razie glony będą się szybko tworzyć, a temperatura w akwarium nie będzie już dłużej kontrolowana. Może to prowadzić do przegrzania. Początkującym zaleca się zatem zaopatrzenie się w kompletny zestaw zawierający filtr wewnętrzny, pompę, grzałkę i system oświetlenia, który jest od razu gotowy do użycia.

Do czyszczenia akwarium należy używać wyłącznie wody. Gleba jest następnie pokryta warstwą około 1,5 centymetra gleby. Można to następnie ozdobić odpowiednią dekoracją, taką jak korzenie akwariowe, mini muszle lub amfory wykonane z gliny. Ponadto z bambusa możesz sam stworzyć stylową podwodną atmosferę. Rośliny i zwierzęta umieszcza się w akwarium dopiero na samym końcu. Od tego momentu usiądź wygodnie i ciesz się swoim małym podwodnym światem z kanapy.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji od ekspertów

Salon stylowy wystrój wpuszczane oświetlenie

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni profesjonaliści mogą uzyskać od Axperto ważne wskazówki dotyczące pielęgnacji wody i akwarium. Ponadto karmę dla ryb lub odpowiednią technologię akwariową można zamówić bezpośrednio tutaj online. z kompletne zestawy, poza pojedynczymi elementami dekoracyjnymi – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcesz zrealizować swój pomysł na akwarium w bardziej efektownym stylu, ta firma oferuje również projekty nieco większego podwodnego świata we własnych czterech ścianach, jak pokazuje powyższe zdjęcie.