Projektowanie wnętrz

Świeże pomysły na umeblowanie tętniącego życiem salonu

pomysły-na-umeblowanie-rozmaitość-przez-kolor-nowoczesny-styl-salon-loft

Przedstawiamy 20 wspaniałych pomysłów na umeblowanie salonu. Zobaczysz tam, jak można umeblować ciemny salon, aby wyglądał wesoło i jak ożywić monochromatyczny salon za pomocą kilku dodatków lub dodatkowych mebli. Sprawdź galerię poniżej Pomysły na umeblowanie i daj się zainspirować do urozmaicenia własnego salonu! To na pewno zapiera dech w piersiach.

Pomysły na dekorowanie kolorem

salon-pomysly-na-umeblowanie-neutralne-odcienie-akcenty-zielony-nowoczesny-dywan

1. W zasadzie wnętrze składa się z neutralnych tonów. Aby jednak wprowadzić do pomieszczenia odrobinę koloru, dodano akcenty w kolorze zielonym. W tym celu w części wypoczynkowej zastosowano ozdobne poduszki oraz nowoczesny dywan.

Meble do salonu w kontrastowych kolorach

Pomysły-na-umeblowanie-salonu-sofa-ściana-podłoga-ciemna-ściana-montaż

2. Brakuje tu jasnych kolorów, ale to nie jest przeszkodą, aby salon wyglądał przyjaźnie. Jasne kolory sofy, ściany i podłogi są tutaj z powodzeniem łączone z ciemniejszymi kolorami dla części ścian i dostawki.

Pomysły na dekorowanie kwiatami i zielonymi roślinami

monochromatyczne-wyposazenie-salonu-artykuly-dekoracyjne-urozmaicenie-poduszki-sofa

3. Monochromatyczne wnętrze, czy to w salonie, czy w innym pomieszczeniu, można urozmaicić kilkoma elementami dekoracyjnymi. W tym przypadku osiąga się to dzięki poduszkom sprytnie umieszczonym na ciemnej sofie. Nie można też pominąć kolorowego kwiatu na stoliku kawowym – kolejny sposób na ożywienie pokoju.

Design w naturalnych kolorach

Pomysły-na-umeblowanie-naturalne-kolory-beż-miejsce-siedzisko-dywan-ciekawy-wzór-czarno-biały

4. Naturalna kolorystyka beżu determinuje wyposażenie tego salonu pod każdym względem. Środek salonu, czyli część wypoczynkową, podkreśla świetny dywan z ciekawym wzorem. I choć to tylko czarno-białe, zapewnia różnorodność. Dekoracyjne poduszki na sofie i ładny obrazek na ścianie dają ten sam efekt.

Salon ze świeżymi akcentami

nowoczesne-pomysly-na-umeblowanie-kolorowy-dywan-dekoracja-scienny-salon

5. Nie tylko piękne tulipany od razu przyciągają wzrok. Dywan faktycznie przywraca kolor. Stanowi to kolorową dekorację przestrzeni między salonem a kuchnią, która w przeciwnym razie mogłaby wyglądać trochę zbyt goła.

Pomysły na umeblowanie – idealne oświetlenie pokoju

Pomysły-meble-szara-narożna-sofa-sufit-oświetlenie-minimalistyczny-monochromatyczny-styl

6. Ale możesz też stworzyć wspaniały pokój z oświetleniem. Minimalistyczne umeblowanie w stylu monochromatycznym aż krzyczy o trochę koloru. Aby nie przesadzić, jest ciekawe oświetlenie na dobrą odmianę. Zostało to wtopione w sufit w taki sposób, aby było izolowane i dlatego nie było inwazyjne.

Udane połączenie stylów i materiałów

nowoczesne-umeblowanie-tradycyjne-perskie-dywan-kolor-w-salonie

7. Co powiesz na połączenie nowoczesnego wnętrza z tradycyjnym perskim dywanem? To może nie brzmieć jak uwodzicielskie dla twojego umysłu, ale spójrz tylko, jak wspaniały jest wynik w tym przykładzie. Pomysł jest wyjątkowy i dodaje dodatkowego koloru do salonu.

Nowoczesny wystrój z odcieniami drewna

Pomysły-na-umeblowanie-białej-foto-tapety-pływające-schody-kolorowy-akcent-z-przodu

8. Ten biały obiekt został doprawiony fototapetą na przeciwległej ścianie. To zdecydowanie nie wszystko. Białe, pływające schody mają akcent kolorystyczny w postaci stopnia w kolorze koralowym i prowadzą wprost do kredensu. Nadaje to salonowi naprawdę wyjątkowy i nowoczesny klimat. Nikt nie będzie Cię w najbliższym czasie naśladować.

Przyjazny salon w loftowym stylu

Pomysły-na-umeblowanie-szaro-niebiesko-kanałowa-zapalniczka-podłogowa-świetne-kolorowe-efekty

9. Szaroniebieska kanapa wygląda niesamowicie wygodnie i zachęca do siadania i kładzenia się. Salon wygląda bardzo przyjaźnie dzięki jasnej podłodze i białym ścianom, ale też trochę bezbarwnym, nie sądzisz? Właściciele też tak pomyślą, ponieważ nad sofą wisi ładny obrazek ze świetnymi efektami kolorystycznymi.

Pomysły na umeblowanie w stylu klasycznym

Pomysły-umeblowanie-salonu-żółte-ściany-marmur-malarstwo-klasyczna-sztuka

10. Ten ciekawy salon ma dużo ciepłych kolorów. Osiąga się to dzięki żółtej marmurowej ścianie, ale także dzięki malarstwu sztuki klasycznej. W ten sposób cudowna, biała kanapa jest doskonale podkreślona.

Więcej pomysłów na umeblowanie tętniącego życiem salonu znajdziesz na Home-design.com