Projektowanie wnętrz

Przechowywanie wina we własnym zakresie – 20 kreatywnych pomysłów na aranżację wnętrz

sklepowa dekoracja ścienna do wina-inspiracja-stalowa-półka-w kratkę

Miłośnicy napoju bogów będą o nim marzyć: własna piwnica z winami. Sposób na przechowywanie dużej ilości butelek wina bez zakłócania ich codziennego życia może być bardzo korzystny. Radzimy przestać o tym marzyć i od razu zacząć budować. Teraz możesz powiedzieć, że w ogóle nie masz piwnicy. Ale nasza odpowiedź brzmi, że niekoniecznie musisz przechowywać swoją kolekcję w piwnicy, ale wino w różnych pomieszczeniach w domu. Zebraliśmy kilka kreatywnych pomysłów, które możesz wykorzystać jako inspirację, jeśli chcesz przechowywać wino w oryginalny sposób.

Sklep z winem na drewnianej półce

Przechowywanie wina minimalistyczna-kuchnia-projekt-jadalnia-ogary-duży stojak na wino

Ten duży stojak na wino jest bez wątpienia punktem kulminacyjnym tej minimalistycznej kuchni z jadalnią. Półka do przechowywania wina wykonana jest z tego samego drewna co szafki kuchenne, co zapewnia dopasowany design. Jeśli przechowujesz wino, możesz wykorzystać ten pomysł lub stworzyć kontrast z półką.

Przechowuj wino w przegrodzie pokoju

Przechowywanie wina białe-półki-otwory-okrągła przegroda-kuchnia-salon

Jeśli przechowujesz wino w mieszkaniu, możesz użyć do tego celu parawanu lub możesz go wykonać specjalnie. Ten otwarty salon z kuchnią jest optycznie przedzielony regałem na białe wino. Okrągłe otwory doskonale mieszczą butelki wina i jednocześnie stanowią dekorację.

Przechowuj wino na półce

Półka do przechowywania wina-koła-kształt-biała-przegroda

Najlepszym sposobem przechowywania wina w pozycji leżącej są półki. Opisana właśnie konstrukcja półki do kuchni jest podobna do tego wariantu. Przegroda posiada okrągłe otwory o różnych rozmiarach, w których można umieścić butelki wina. Projekt może być całkowicie zgodny z Twoim gustem.

Skorzystaj ze schodów

Przechowuj wino na schodach-schody-półka-pomysł-przyciemniane-szkło-przesuwane-drzwi

Obszar schodów jest trudnym miejscem, ponieważ często nie jest dobrze wykorzystywany. Obszar pod schodami oferuje tak dużo praktycznej przestrzeni do przechowywania. W tym domu schody służą do przechowywania wina, zamieniając je w półki. Dolne stopnie, do których trudno się dostać, są z kolei wyposażone w całą szafkę ze szklanymi drzwiami.

Półki w piwnicy na wino

Przechowywanie wina pod schodami-półka-metal-oświetlenie-pomysł

W tym wariancie dwie boczne ściany pod schodami wykorzystano do zaprojektowania półek wykonanych z metalu. Ceglane ściany nadają okolicy dodatkowy industrialny charakter. Jeśli chcesz przechowywać wino w swoim mieszkaniu, możesz wykorzystać takie wolne i niewykorzystane powierzchnie lub nisze ścienne do przechowywania i eksponowania swojego cennego wina.

Zbuduj atrakcyjną piwnicę na wino

schowek na wino-schody-powierzchnia-szkło-okno-drzwi-oświetlenie

Imponująca piwnica na wino to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, gdy wchodzisz do tego domu. Ponownie obszar pod schodami służył do przechowywania wina. Zamiast używać nieprzejrzystych ścian, szkło otwiera widok na wnętrze. Tam też ładnie oświetlone są butelki wina. Chociaż obszar wygląda na dość mały, jest tam ogromna ilość miejsca na butelki wina.

Punkt centralny w jadalni

winiarnia-wąska-projekt-jadalnia-projekt-nowoczesny-salon

Możesz przechowywać wino w każdym mieszkaniu. Po prostu musisz myśleć kreatywnie. Ten pomysł stanowi centralny punkt jadalni w mieszkaniu. Dwie półki mieszczą mnóstwo wina, do którego łatwo i szybko sięgniesz, jeśli spontanicznie masz ochotę na kieliszek wina podczas jedzenia.

Ściana z akrylu

Ścianka-na-wina-akrylowa-pomysł-prosty-elegancki-stół-bębny

Bardzo nowoczesne wnętrze tego mieszkania uatrakcyjnia oryginalna półka. Chcąc przechować wino, można zastosować taką ścianę wykonaną z akrylu lub pleksi, w której wywiercone są otwory wielkości szyjek butelek. Następnie wkłada się tam butelki.

Nowoczesny stojak na wino

do przechowywania-win-przegroda-stymulacja-półka-metalowa-uchwyt-na-wino

Ten wariant ponownie służy jako ścianka działowa, dzięki której właściciele mogą przechowywać swoje wino. To przezroczysta konstrukcja oddzielająca salon od jadalni. Zastosowany materiał to metal, który reprezentuje podpory w kształcie butelek, a także dwie duże półki w pozycji pochylonej.

Mały bar

Winiarnia-półka-barowa-lada-miętowo-zielona-stołek-barowy-stół-farba-kuchnia

Jeśli chcesz przechowywać staw, niekoniecznie musi to być główny cel. W tym małym domowym barze to tylko część kilku produktów. Na ladzie znajduje się również dodatkowa przegroda do przechowywania butelek. Deska została kilkakrotnie wygięta w łuk, dzięki czemu butelki wina są stabilne.

Przechowuj wino w salonie

wino-przechowywanie-ściany-projektowanie-ciemne-siedzenie-dekoracja-świecy

Ten salon jest wyposażony we wbudowany stojak na wino. Poszczególne przegródki mają kształt kwadratu. Kiedy właściciele przechowują wino, butelki stają się dodatkową ozdobą, gdy najpierw wsuwają szyjkę do przegródki. Okrągłe dna butelek kontrastują z kwadratową półką.

Użyj nisz ściennych

Pomysł na przechowywanie wina

Wnęki ścienne, bez względu na wielkość, to świetny sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Więc jeśli nadal zastanawiasz się, jak najlepiej przechowywać wino, jest to idealna opcja. Po prostu wypełnij niszę rurami metalowymi lub PCV wystarczająco dużymi, aby pomieścić butelki. Jak widać, stojaki na wino mogą być wykonane z dowolnego materiału.

Przechowuj wino w mieszkaniu

Winiarnia-stolik-barowy-zbuduj-drewniana-półka-inspiracja-szklany-stolik-jadalny

Możesz przechowywać wino w pozycji pionowej, budując takie półki. Mogą one znajdować się w domowym barze lub w kuchni, salonie lub przedpokoju. To zależy całkowicie od twojego mieszkania. W ten sposób otrzymujesz ciekawą dekorację ścienną, w której praktycznie jednocześnie możesz przechowywać wino.

Przechowuj wino w piwnicy

Winiarnia-piwnica-pomysł-przezroczysta-podłoga-sufit-rośliny-dekoracja

Jeśli masz piwnicę, możesz rozważyć ten niezwykle imponujący pomysł. Sufit piwnicy znajdującej się pod kuchnią wykonano ze szkła. W ten sposób masz wyjątkowy widok na piwnicę z winami podczas pracy w kuchni. Więc jeśli chcesz przechowywać wino w piwnicy, rozważ ten pomysł.

Okrągły kształt piwnicy

winiarni-okrągła-piwnica-kreatywna-spiralna-schody-kuchnia-czarna

Równie ciekawy jest ten wariant do przechowywania wina. Na podłodze kuchni znajduje się małe, okrągłe pomieszczenie. Szklana pokrywa otwiera się, a spiralne schody pozwalają właścicielom na wyciągnięcie odpowiedniego wina z półki. Dzięki takiemu projektowi masz gwarancję, że zadziwisz każdego gościa.

Salon ze szklaną podłogą

Winiarnia-piwnica-salon-oświetlenie-niebiesko-przezroczysta-podłoga-sufit

Z tego salonu można również zobaczyć piwnicę z winami. Ale to nie wystarczy. Piwnica z półkami z akrylu jest również atrakcyjnie oświetlona, ​​co tworzy oryginalną atmosferę w obu pomieszczeniach. Jeśli chcesz również przechowywać swoje wino w specjalny sposób, możesz rozważyć ten pomysł.

Przechowuj wino w szafce

na wino-przechowalnia-nowoczesna-akrylowa-półka-przezroczysta-kuchnia

Jako rozszerzenie dla tej kuchni zbudowano specjalny stojak na wino. Wykonany jest ze szkła, dzięki czemu w każdej chwili możesz zajrzeć do środka. Idea przechowywania wina idealnie dopasowuje się do minimalistycznego wystroju kuchni i zamienia użyteczne w atrakcyjną dekorację. Całość dopełnia element dekoracyjny w podłodze oraz ciekawe systemy oświetleniowe.

Pomysł, gdy jest mało miejsca

przechowalnia-win-oryginalna-kreatywna-przechowywanie-win-białe-laschen

Jeśli nie potrzebujesz ponadwymiarowych stojaków na wino, możesz również wybrać taki wzór i jednocześnie ozdobić nim ścianę. Jest to metalowa półka, której poszczególne elementy przypominają pętle. Butelki są po prostu wsuwane z boku i możesz przechowywać swoje ukochane wino.

Stolik kawowy do przechowywania wina

wino-przechowywanie-kawy-pomysł-okrągły-drewniany-przechowywanie-butelki na wino

Innym pomysłem na mieszkania o małej powierzchni jest mebel, który nadaje się również do przechowywania wina. Ten stolik kawowy Don Vino jest bardzo odpowiedni. Ma okrągły kształt i jest wykonana z drewna. Oferuje miejsce na wystarczającą ilość butelek wina bez zajmowania cennego miejsca w mieszkaniu.