Projektowanie wnętrz

Projekt mieszkania w modnym, skandynawskim stylu w Helsinkach

salon w stylu skandynawskim dywan czarny biały kredens sofa

Styl skandynawski słynie z prostoty, którą zyskuje dzięki prostym liniom mebli i wystroju mieszkania. Dlatego też jest tak popularny wśród właścicieli mieszkań lub domów, którzy preferują nowoczesny styl. Jeśli nie masz pojęcia o skandynawskim stylu, mieszkanie, które chcielibyśmy Ci przedstawić w tym artykule, będzie doskonałym przykładem. Jest to kondominium zlokalizowane w Helsinkach i wybudowane w 1928 roku. Został przeprojektowany i umeblowany przez fińską projektantkę Joannę Laajisto, z pomocą fotografa Mikko Ryhänena. To Płaska konstrukcja emanuje uspokajającą i atrakcyjną atmosferą, zgodnie z oczekiwaniami stylu skandynawskiego.

Projekt mieszkania z częścią wypoczynkową zaprasza do lektury

projekt mieszkania część wypoczynkowa krzesło drewniany kredens styl salonu

Całe mieszkanie zaprojektowano w bieli, a każdy pokój otrzymuje subtelny akcent kolorystyczny zieleni w postaci roślin lub czerni. Przede wszystkim projekt mieszkania w tym mieszkaniu ma zrelaksowany wygląd, który nie wygląda chaotycznie, ale schludnie. Można tam znaleźć m.in. kolor czarny, który został użyty do zaprojektowania dywanu. W salonie dopasowany biały, nowoczesny kredens, a także drewniane meble i dekoracje, które powinny emanować ciepłem.

Płaska konstrukcja z abstrakcyjnym muralem

Styl salonu zwykła ławka drewniana lampa podłogowa mural biały design

Kuchnia jest praktycznie umeblowana i ma mały stół jadalny, który idealnie nadaje się do szybkich posiłków, takich jak śniadanie i filiżanka porannej kawy. W przypadku dłuższych rodzinnych posiłków lub gdy są goście, istnieje większy stół jadalny z dużą ilością miejsc siedzących, który znajduje się we wnęce i tworzy w ten sposób rodzaj jadalni. Pod względem wzorniczym te dwie strefy idealnie dopasowują się do stylu skandynawskiego do wystroju mieszkania, a kolorystykę salonu można znaleźć również w sypialni.

Nowoczesny design w jadalni apartamentu

jadalnia stół krzesła lampa wisząca lustro skandynawski design

Mieszkanie ma białą drewnianą podłogę

jadalnia jadalnia przedpokój stół półka biały projekt mieszkania

Z drugiej strony łazienka zapewnia urozmaicenie wystroju domu. Od razu rzucają się w oczy płytki podłogowe, które mają heksagonalny kształt i różne niuanse kolorystyczne, tworząc ciekawy kwiatowy wzór. W przeciwnym razie kolor biały jest ponownie używany jako kolor główny. Prosty design można znaleźć również w strefie prysznica. Prysznic znajduje się na tym samym poziomie co reszta podłogi w łazience i jest oddzielony od reszty łazienki tylko szklaną ścianą.

Projekt łazienki z ciekawymi płytkami podłogowymi

projekt płytki łazienkowe prysznic nowoczesne mieszkanie kwiaty

Jak widać projekt mieszkania spełnia wszystkie wymagania stylu skandynawskiego. Każdy centymetr jest wykorzystany w pełni i praktycznie bez powodowania chaosu i przepełnienia mieszkania. Ma prosty i nieskomplikowany design, który zachęca do relaksu.

Płaska konstrukcja z prostą i nowoczesną kuchnią

kuchnia skandynawski biały stół szafka kuchenna stylowa

Blat roboczy w kuchni wykonany jest z marmuru

kuchnia biała szafka zlewozmywakowa projekt skandynawskie mieszkanie helsinki

Naczynia stoją na półce

półka naczynia kuchenne skandynawski design roślina mieszkanie

Projekt mieszkania w sypialni – Dużo światła i białych mebli

projekt sypialni w stylu skandynawskim biały fotel

projekt sypialni biała lampa oprawa oświetleniowa czarna roślina okienna

projekt mieszkania salon dywan stolik krzesło drewno balkon

projekt mieszkania biała kredens roślina lampa stołowa finlandia

Projekt autorstwa Joanna Laajisto