majsterkowanie

Możesz malować piękne bombki z dziećmi, postępując zgodnie z tymi pomysłami i wskazówkami

Istnieje kilka powodów, dla których warto samemu malować bombki. Na przykład, czy chciałbyś w tym roku dodać nowe drobiazgi do swojej choinki, a może twoje dzieci po raz pierwszy dostaną własne drzewko w swoim pokoju? A może po prostu chcesz spędzić czas dla siebie i swoich dzieci i szukasz ciekawych rzeczy do zrobienia, aby wprowadzić Cię w świąteczny nastrój. Jeśli malujesz bombki razem z dziećmi, możesz je również rozdać.

Malowanie bombek z dziećmi - proste pomysły i instrukcje

Jak widać, kulki DIY to praktyczna rzecz. Zanim przejdziemy do naszych pomysłów i instrukcji, chcielibyśmy dać Ci kolejny świetny pomysł: Jeśli pomalowane bombki choinkowe są przeznaczone na prezent, możesz też ukryć w nich inne rzeczy: Po pomalowaniu bombek z dziećmi, mogą być również wypełnione konfetti, wypełnij brokatem lub drobnymi kamyczkami, które dodają im dodatkowego uroku. A co powiesz na mieszankę do pieczenia lub kakao? Masz wybór!

Wskazówka: Możesz oznaczyć bombki i zrobić bombkę własnym imieniem, a także dodać datę. Jeśli następnie co roku malujesz bombki z dziećmi, stopniowo otrzymasz wyjątkową kolekcję i pamiątkę.

Malowanie bombek z dziećmi – wybierz proste wzory

Jeśli kolorujesz bombki z dziećmi, wybierz proste wzory, takie jak kropki

Jeśli malujesz bombki z dziećmi, warto wybrać proste wzory i motywy, aby maluchy nie straciły ochoty na malowanie, a przede wszystkim, aby w końcu nie zawiodły się swoją pracą, ale raczej z dumą powiesić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dlatego ważnym wymogiem są proste wzory. Kropki, faliste i zygzakowate linie, płatki śniegu czy proste bałwanki z dużych kół – to nie musi być więcej. Istnieje wiele praktycznych technik, które ułatwią wdrożenie.

Inspiracja do domowych bombek choinkowych z motywami łapek

Waciki można użyć do punktów lub można użyć farby i szczoteczki do zębów, aby stworzyć plamy na piłce. W ten sposób bombki choinkowe są malowane w krótkim czasie i mogą ozdobić choinkę, gdy tylko farba wyschnie. Co powiesz na przykład na następujące kolorowe, domowe bombki choinkowe?

Łatwe malowanie bombek z dziećmi – kolorowe pociągnięcia pędzlem

Maluj kolorowe bombki z dziećmi - pomysły prostymi pociągnięciami pędzla

 • Bombki do pomalowania (na przykładzie z przezroczystego plastiku)
 • Farba akrylowa w dowolnym kolorze
 • Papierowy talerz
 • Pędzle (najlepiej w różnych rozmiarach)
 • Szklanka wody do czyszczenia pędzla

Usuń metalowe szyszki i odłóż je na bok. Następnie umieść dowolne kolory na papierowym talerzu. Teraz podnieś swój pierwszy kolor szerszym pędzelkiem i nałóż go na powierzchnię kuli w różnych miejscach. Następnie odłóż kulkę i pozostaw farbę do wyschnięcia. Następnie powtórz całość z kolejnymi i wszystkimi innymi kolorami, aż cała kulka choinkowa zostanie pokryta. Możesz także zmieniać pędzle szerokie i węższe.

Dzieci malują bombki za pomocą pędzla i farby akrylowej

Oczywiście nie musisz robić pstrokatej piłki. Zamiast tego wystarczą dwa lub trzy kolory, jeśli malujesz bombki z dziećmi. Podobnie cała kula niekoniecznie musi być pokryta farbą. Szczególnie modele przezroczyste wyglądają ładnie, jeśli kolor jest używany tylko tu i tam.

Kolorowy wzór w paski i inne pomysły

Dzieci malują bombki w jasnych i wesołych kolorach

Prosty pomysł na to, jak ładnie pomalować bombki z dziećmi, to również wzór w paski:

 • Pocisk
 • Farba akrylowa
 • Mod Podge
 • pędzel
 • Papierowy talerz
 • Szklanka wody do czyszczenia pędzla

Maluj bombki z dziećmi - zaprojektuj pasiaste wzory i pieczęć z Mod Podge

Zdejmij metalowe nakładki i nałóż kilka kropel wybranych kolorów na papierową płytkę. Teraz podnieś pierwszy kolor i pomaluj pasek na kuli od góry do dołu. Następnie spłucz pędzel w wodzie i powtórz proces z pozostałymi kolorami. Każdy kolorowy pasek może wymagać ponownego powtórzenia, aby zakryć.

Farby akrylowe nadają się do bombek choinkowych wykonanych ze szkła lub tworzywa sztucznego

Następnie pozwól farbom wyschnąć. Na koniec nałóż warstwę Mod Podge, aby uszczelnić swój kolorowy wzór. Klej jest początkowo nadal białawy, co nie powinno Cię przestraszyć. Podczas wysychania staje się przezroczysty i pozwala na uzyskanie wszystkich jasnych kolorów. Jak widać na powyższym obrazku, z dziećmi można również narysować inne wzory. Puść wodze fantazji.

Zaprojektuj własne bombki ręcznie i odciskami palców

Odcisk dłoni na kulach jako podstawa dla bałwanów

Dłoń i odciski palców pięknie prezentują się na bombkach. Ale możesz je również dalej przetwarzać i wykorzystać jako podstawę do motywów świątecznych. Na przykład bałwana można zrobić z odcisku całego palca. Możesz zamienić klasyczny odcisk palca w renifera, Świętego Mikołaja lub inne postacie.

Pomaluj renifery i wykorzystaj je do stworzenia kulek na Boże Narodzenie

Malowanie renifera farbami acylowymi i pisakami - pomysł na majsterkowanie do podarowania

A skoro jesteśmy na odciskach palców, chcielibyśmy również pokazać tego uroczego renifera, który potrzebuje tylko jednego odcisku palca. Aby to zrobić, użyj następujących rzeczy:

 • Bombki do pomalowania (wykonane ze szkła lub plastiku wg uznania)
 • brązowy kolor
 • kolor czerwony
 • czarny marker
 • pędzel

Obrazy są szczególnie efektowne na matowych bombkach choinkowych

Jeśli chcesz wykorzystać te urocze motywy jako inspirację i pomalować bombki z dziećmi, najpierw zdejmij metalowe czapeczki z oczkiem. Następnie pomaluj kciuk (własny lub dziecka) brązową farbą i zrób odcisk na piłce. Następnie pozwól farbie wyschnąć. Następnie za pomocą Edding narysuj oczy i poroże. Najlepszym sposobem na uzyskanie czerwonego nosa jest zanurzenie czubka pędzla w czerwonej farbie i nałożenie czerwonej kropki na odcisk palca.

Odcisk palca dla uroczego renifera i Rudolfa jako motywy świąteczne na bombkach choinkowych