Projektowanie wnętrz

Projekt ściany w kolorze białym w nowoczesnym i elegancko urządzonym domu w Londynie

projekt ściany w białym domu-powierzchnia mieszkalna-sypialnia-salon-1

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam nowoczesny dom w zachodnim Londynie, który uzyskał swój obecny wygląd po remoncie przeprowadzonym przez Thompson + Baroni Architects. Architekci zmienili wnętrze domu w południowo-zachodnim Londynie, aby stworzyć jasną, otwartą przestrzeń życiową, której nadano współczesny wygląd dzięki doskonałemu połączeniu drewna i stali nierdzewnej. Wnętrze charakteryzuje się przede wszystkim białym wzornictwem ścian, które tworzy prostą, czystą i spokojną atmosferę. Dom posiada podwórko z małym patio. Mały stół jadalny na zewnątrz świetnie nadaje się do rozrywki i relaksu na świeżym powietrzu?.

fasada-londyn-budynek-podwórko-2

Szklane drzwi przesuwne od podłogi do sufitu z wąskimi ramami stanowią połączenie podwórka z salonem. Pozwalają na nieograniczony widok na ogród. Kuchnia i jadalnia charakteryzują się prostym wystrojem ścian w kolorze białym, dzięki czemu wyglądają schludnie i przestronnie. Wykonana na zamówienie kuchnia z białymi frontami szafek zawiera również długi blat ze stali nierdzewnej wyprodukowany we Włoszech przez firmę Forster. Wpuszczane oświetlenie sufitowe Viabizzuno uzupełnia bezproblemową i prostą aranżację wnętrza. Oprócz kuchni i jadalni do salonu od frontu prowadzi szeroki korytarz. Szary, otwarty kominek ze zintegrowanym telewizorem powyżej przerywa jednolity wystrój ścian w kolorze białym. Stara podłoga w domu została całkowicie zastąpiona parkietem dębowym wykonanym z szerokich desek.

nasadzenia-podwórko-zewnątrz-3

Jeśli wejdziesz po schodach na poziom pośredni, dojdziesz do pomieszczenia, w którym znajduje się biblioteka lub pokój muzyczny. Wykonane na zamówienie półki z drewna są wbudowane w ścianę i wyróżniają się ciepłym kolorem na białym tle. Schody łączące poszczególne kondygnacje zachwycają ciekawym designem, który ma kilka faset, z których każdy w inny sposób wpływa na wnętrze. Podczas gdy dębowy stopień emanuje ciepłem, spód schodów z niebieską stalą nierdzewną nadaje klatce schodowej chłodny akcent. Matowe balustrady nadają nowoczesnemu wzornictwu wykończenie. Jeśli pójdziesz po schodach, dojdziesz do sypialni, w której na pierwszym planie znów znajduje się biały wzór ścian. Proste okno z zasłoną ponownie podejmuje motyw bieli i zapewnia prywatność. Wokół wezgłowia łóżka znajdują się białe, drewniane szafki, które zapewniają dużo miejsca do przechowywania.

podwórko-okno-przednie-drzwi-przesuwne-4

W drugiej sypialni łóżko zostało umieszczone na postumencie. Do łóżka można się dostać, wchodząc po czterech stopniach o konstrukcji podobnej do tego na klatce schodowej. Na dolnym poziomie pomieszczenia znajduje się niewielka część do pracy z biurkiem i półkami ściennymi z matowej stali nierdzewnej oraz komoda z jasnego drewna. W łazience włoskie ściany i wykładziny z piaskowca Pietra Serena zostały połączone z szafkami i półkami wykonanymi z prawdziwego drewna tekowego. To udane połączenie materiałów tworzy nowoczesny i prosty wygląd oraz wprowadza do salonu odrobinę luksusu i komfortu. W drugiej łazience ten sam piaskowiec został użyty na ścianach i podłodze.

jadalnia-ściana-projekt-biała-kuchnia-5

salon-kominek-schody-ściana-projekt-biały-6

drewniana podłoga-ściana-design-białe-schody-stal nierdzewna-7

schody-drewno-stal-nierdzewna-biała-farba-ścienna-9

biblioteka-muzyka-relaks-fotel-szklany-stół-białe-ściany-8

sypialnia-łóżko-białe-minimalistyczne-ścienne-design-10

meble-białe-ściany-design-przechowywanie-11

sypialnia-półki-ścienne-schody-miejsce do pracy-12

drewno-szary-biały-łazienka-świetlik-13

ściana-projekt-szara-biała-kafelki-toaleta-14

* Możesz znaleźć więcej projektów autorstwa Thompson + Baroni Architects tutaj