Projektowanie wnętrz

Połącz stare i nowe przy umeblowaniu – mieszkanie we Włoszech z XV wieku

Stara i nowa

Ten dom to idealne połączenie starego i nowego. Projekt został zrealizowany przez Archiplan Studio w 2012 roku, a budynek znajduje się w Mantui we Włoszech. Pochodzi jednak z XV wieku i można go określić jako prawdziwy zabytek. Z tego powodu właściciele domów chcieli podczas remontu zachować jak najwięcej autentycznych detali z pierwotnego wnętrza, odrestaurować lub nieco poprawić. Sufit we wszystkich pokojach jest oryginalny z tamtych czasów. Inne akcenty, takie jak drewniane belki i ceglano-ceglane ściany, są tylko powierzchownie obrobione nowoczesnymi materiałami, aby wytrzymały dłużej i nie uległy zniszczeniu z biegiem czasu, jeśli przestrzeń życiowa jest naprawdę wykorzystywana. W projekcie po prostu cudownie jest zobaczyć, jak nowoczesne meble i starsze detale architektury tamtych czasów delikatnie łączą się i tworzą harmonijne środowisko życia.

Połącz stare i nowe podczas konfiguracji

Stara i nowa -dekoracja-mieszkania-stylu-miksowania-minimalistycznej-kuchni

Kuchnia jest częściowo otwarta, więc brakuje drzwi, ale znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu obok salonu. Jest urządzony w jasnych, przyjemnych tonacjach, tak jak całe mieszkanie, a wszystko od podłogi po ściany i sufit jest utrzymane w kremowo-białym kolorze. We wszystkich pokojach z wyjątkiem łazienki ułożony jest taki sam parkiet. Parkiet jest zgrubnie szlifowany i układany w jodełkę. Bardzo podobne niuanse zostały wybrane do mebli, z akcentami w kontrastujących kolorach lub materiałach. W kuchni jest to wyspa kuchenna wykonana z marmuru, zabudowa kuchenna ze szczotkowanej stali nierdzewnej oraz fronty kuchenne w jasnym wysokim połysku.

Stare i nowe

Salon jest przestronny i zaprojektowany w minimalistyczny sposób. Kiedy mniej znaczy więcej, tak naprawdę potrzebna jest niewielka ilość mebli. Dwie sofy ze szklanym stolikiem kawowym, fotel skrzydłowy z bocznym stolikiem, kominek wkomponowany w ścianę, stolik RTV z TV i bez śladu akcesoriów domowych na ponad 40 metrach kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Ale pokój wcale nie wygląda na goły ani bezosobowy. Kilka fresków na ścianach, które przywodzą na myśl tradycyjne malowidła ścienne z przeszłości, tworzy akcenty. Dodatkowo fioletowa aksamitna tapicerka przyciąga wzrok widza z sofy i fotela.

Stare-nowe-meble-mieszkania-styl-mieszania-sypialni-party-drewno

Zgodnie z najnowszymi trendami w urządzaniu sypialnia posiada osobną łazienkę wkomponowaną w pokój. Od części sypialnej oddziela ją jedynie przewiewna przegroda z drewnianych listew i znajduje się tuż za łóżkiem. Autentyczny drewniany sufit z ręcznie wykonanymi rzeźbami i kwiatowymi ornamentami robi ogromne wrażenie. W tym pomieszczeniu większy nacisk kładzie się na efekt ogólny niż na umeblowanie – proste, funkcjonalne meble i prosty design.

Stare-nowe-umeblowanie-mieszkania-styl-sypialnia-parkiet-podłoga

Jest jeszcze jeden pokój, mniejszy od pozostałych dwóch, ale lżejszy i bardziej przestronny. Służy jako gabinet, ale może zostać przekształcony w pokój dziecięcy. Stary drewniany strop jest pomalowany na biało, ściany też. W niewielkim miejscu na ścianie kładzie się tu designerski akcent. Jakby odcięty, w narożniku pozostaje widoczny niewielki obszar oryginalnej ściany z cegły klinkierowej.

Stare-nowe-meble-mieszkania-styl-mieszkanie-sypialnia-przegroda-drewno

Stare-nowe-meble-mieszkalne-styl-mieszanie-łazienkowe-kolumna-myjnia-kamień naturalny-klinkier

Półki ścienne do pokoju dziecięcego

Stare-nowe-meble-mieszkania-stylu-mieszania-studzienki-klinkieru

Mieszanie starego i nowego – szczegóły

Stare-nowe-meble-mieszkalne-styl-mieszanie-podłogi-nowoczesne-parkiety

Stare-nowe-meble-mieszkalne-styl-mieszanie-tynk-szary

Stare-nowe-meble-mieszkalne-styl-mieszanie-oświetlenie-ściemniacz