Domy marzeń

Wymarzony hotel w Nowym Jorku – kreatywna nowoczesna architektura hotelowa

„Dream Downtown Hotel” – wymarzony hotel w Nowym Jorku od nowojorskich architektów „Handel”

wymarzony hotel w Nowym Jorku - nowoczesny design

Zbudowany w miejscu o dużym znaczeniu architektonicznym, wymarzony hotel w Nowym Jorku jest doskonałym przykładem nowoczesnej architektury hotelowej. Ten super-stylowy hotel butikowy znajduje się w Nowym Jorku, w modnej dzielnicy Chelsea i został poddany gruntownej renowacji przez architektów branżowych w 2006 roku. Motywem przewodnim, który wpływa na wystrój wnętrza i na zewnątrz, jest futurystyczna, abstrakcyjna interpretacja bulgoczącej wody. Połączenie z morzem i wodą prowadzi bezpośrednio do fascynującej historii budynku.

Ekscytująca historia hotelu sięga 1960 roku, kiedy tak zwany „Hotel Morski” został zaprojektowany przez architekta Alberta C Lednera dla narodowego stowarzyszenia marynarki wojennej. Budynek został później sprzedany i zmienił swoją funkcję.

Wymarzony hotel? w Nowym Jorku

nowoczesna innowacyjna architektura - hotel w Nowym Jorku

Ultranowoczesna fasada wykazuje stylistyczne podobieństwa do starego „Hotelu Morskiego” i oryginalnego projektu Lednera. Ale to nie jest zakorzenione w nostalgii. Nowoczesna architektura hotelu przypomina kształt, ale pokazuje postęp w koncepcji. Cały budynek celebruje metal jako kreatywny materiał budowlany. Fasada wykonana jest z odblaskowych płyt stalowych – tak Ledner rozważył projekt i jednocześnie go zmodernizował.

Nowoczesna architektura – wymarzony hotel w Nowym Jorku

Na elewacji od strony 17th Street panele z polerowanej stali nierdzewnej zastępują oryginalne płytki mozaikowe starego budynku Union. Pierwotny budynek Lednera miał charakterystyczne okrągłe okna. To połączenie z morzem i wodą zostało również zachowane w nowym budynku. Ponadto w stalowych płytach dodano asymetrycznie kilka mniejszych włazów, dzięki czemu surowa fasada promieniuje większą energią. Żywa kompozycja koła jest teraz jeszcze bliższa koncepcji bulgoczącej wody.

Ta prosta myśl stała się ważnym motywem przewodnim nowoczesnej architektury hotelowej od Wymarzony hotel w Nowym Jorku?. Fasada frontowa, niegdyś goła ściana, została przekształcona w kompozycję okrągłych kształtów i konstrukcji. Tym razem dwuwarstwowa stal została zbudowana w taki sposób, że przed poszczególnymi balkonami „Juliet” powstają okrągłe otwory. Efekt jest dramatyczny, połączenie odblaskowego perforowanego metalu, szklanych okien i balkonów w cieniu – rewelacyjne.

Pomysły na aranżację wnętrz – oświetlenie w wymarzonym hotelu

innowacyjne oświetlenie - hotel w Nowym Jorku

nowoczesny hotel w USA - dekoracja wnętrz

Ultranowoczesny design zapiera dech w piersiach. Bawisz się światłem, dzięki czemu powstaje senna i znajoma atmosfera. Projektanci wykorzystali okrągły motyw na wiele różnych i kreatywnych sposobów. Architekci podjęli drastyczne kroki w celu lepszego doświetlenia przestrzeni – zlikwidowano cztery kondygnacje. W powstałej przestrzeni zbudowali piękny, cichy taras na dachu z basenem. Sam basen przyczynia się do surrealistycznej aranżacji wnętrz – goście na dole mogą cieszyć się światem zewnętrznym przez szklane panele na dnie basenu.

Kolejną sprytną wariację na temat wody można znaleźć w foyer. Światło wpadające przez perforowane płyty stalowe tworzy koła w całym pomieszczeniu. W połączeniu ze wspaniałymi, luksusowymi roślinami i zielenią, którą widać przez okna, foyer wygląda jak leśna łąka.

Wymarzony hotel w Nowym Jorku

nowoczesny hotel w Nowym Jorku - łazienka

A to nie wszystko: koncepcja bulgoczącej wody jest dalej rozwijana. Architekci branżowi stworzyli lśniący sen, w którym spektakularne lampy wykonane z ręcznie dmuchanych szklanych kul

 „Przepłyń przez foyer i wypełnij pomieszczenie magiczną chmurą światła nad restauracją Marble Lane” ./ projektanci/

innowacyjne oświetlenie w idei hotelowej z USA

Wszędzie, gdzie rozejrzysz się po wystroju wnętrz tego nowoczesnego hotelu, znajdziesz różne warianty centralnego, okrągłego motywu. Są zawsze przeprojektowane i prezentowane, wyglądają świeżo i ciekawie. Odbicia na stalowych ścianach przekształcają symboliczne kształty bąbelków w jeszcze dziwniejsze wzory.

Aby wnętrze nabrało ciepła i przytulności, architekci Handla zastosowali w dekoracji elementy drewniane. Miękkie meble i obrazy w żywych kolorach zapewniają więcej przytulności w pokojach gościnnych i wprowadzają kolory do wystroju wnętrz nowoczesnego hotelu.

Biuro podróży opisuje wymarzony hotel w centrum miasta jako „dziwnie zorganizowana przestrzeń”. To dobra interpretacja magicznej atmosfery wymarzonego hotelu. Byłoby interesujące wiedzieć, czy Albert C. Ledner zaaprobowałby tę przebudowę swojego oryginalnego nowoczesnego budynku.

By Jaz