Projektowanie wnętrz

Nowoczesne i naturalne życie – to mieszkanie jest zwycięzcą “German Design Award”

„Chociaż każdy pokój został zaprojektowany inaczej, wszystkie łączy jednolity, nowoczesny i wysokiej jakości styl, który bardzo dobrze wyraża zapotrzebowanie na ponadczasową elegancję.” Tak jury konkursu „German Design Award” opisuje tegorocznego zwycięzcę do aranżacji wnętrz. A imponujący bułgarski apartament słusznie zasługuje na pierwsze miejsce dla projektantów i architektów z „EXTRAVAGANCE design”. Zajrzyj z nami do lokalu mieszkania i dowiedz się więcej o wystroju, w którym „życie naturalnie” jest hasłem kluczowym!

Naturalne życie z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i kamień

Mieszkanie rozciąga się na powierzchni mieszkalnej 140 metrów kwadratowych, dzięki czemu zapewnia przestronne powierzchnie mieszkalne. Poniżej znajduje się salon z otwartą kuchnią, 3 sypialnie i 2 łazienki. Cechą szczególną pokoi jest to, że każdy z nich charakteryzuje się naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i naturalny kamień. Pozwalają one nie tylko na nowoczesny design, ale także gwarantują przytulność i ponadczasowy wygląd dzięki ciepłym i neutralnym kolorom. Szykowne i luksusowe, a jednocześnie żyjące naturalnie – zawsze jest to możliwe, o czym świadczy ta aranżacja wnętrz. Jednocześnie nie brakuje optymistycznych akcentów kolorystycznych, z innym kolorem w każdym pomieszczeniu tworzącym niepowtarzalny klimat.

Oczywiście mieszkasz w salonie z kuchnią

Oczywiście mieszkasz z otwartą kuchnią i jadalnią z drewnianym stołem

Meble wykonane z drewna można już znaleźć w salonie. Kuchnia ze współgrającymi minimalistycznymi powierzchniami w białym wysokim połysku i ciemnym drewnem przyciąga wzrok i zachęca do gotowania i odpoczynku. Wizualnie jest oddzielony od jadalni barem śniadaniowym z blatem o wyglądzie betonu. Ta sama powierzchnia zdobi również tylną ścianę kuchni.

Minimalistyczna kuchnia w kolorze jasnoszarym z białym i ciemnobrązowym drewnem

Za nowoczesną kuchnią stoi drewniany stół jadalny o nowoczesnym designie, tworzący przejście do części wypoczynkowej salonu. To zachwyca ponadczasowym kominkiem zamiast klasycznej meblościanki. Pierwszy akcent kolorystyczny znajdziecie już tutaj. Zasłony i poduszki sofy lśnią pięknym odcieniem niebieskiego, który wspaniale uzupełnia neutralne naturalne odcienie i sprawia, że ​​przytulna i spokojna atmosfera wydaje się nieco żywsza.

Biało-brązowy w połączeniu z szarą, betonową tylną ścianą kuchni

Warto również wspomnieć o specjalnej konstrukcji ścian, która kontrastuje z nowoczesnymi meblami, ale wspaniale się do nich dopasowuje. Podczas gdy większość ścian w salonie charakteryzuje się akcentami imitującymi panele ścienne, ściana akcentująca prezentuje się z atrakcyjną tapetą w stylu vintage.

Naturalne życie w salonie z jadalnią - nowoczesny stół do jadalni z naturalnego drewna i nogi z metalu

Kominek zamiast meblościanki

Kominek zamiast meblościanki, niebieskie zasłony i patchworkowy dywan

Subtelne i gustowne dekoracje

Salon w nowoczesnym i ponadczasowym stylu z szarą sofą i oryginalnym zegarem jako ozdobą ściany

Życie naturalnie – drewniane meble w sypialniach

Życie ponadczasowo i naturalnie z nowoczesnymi meblami w neutralnych kolorach

Oczywiście możesz mieszkać również w trzech sypialniach, ponieważ można tam również znaleźć meble z prawdziwego drewna. Podobnie jak w salonie, w pierwszej sypialni zastosowano kolor niebieski jako akcent. Turkus jest tutaj również używany jako drugi kolor. Imponująca ściana akcentująca z tapetą, która reprezentuje klasyczny styl i zapewnia idealną równowagę między bardzo nowoczesnymi meblami w tym pokoju, jest absolutną koniecznością. Wbudowana szafka przy oknie, do której użyto jasnego drewna, doskonale wykorzystuje przestrzeń, nie sprawiając, że pomieszczenie wydaje się zbyt zagracone. Wbudowano nawet wygodną ławkę, która zaprasza do marzeń przy oknie.

Sypialnia z tapetą na ścianę akcentującą i akcenty kolorystyczne w kolorze niebieskim i turkusowym

Wbudowana półka ze zintegrowaną ławką przy oknie

Naturalne życie z materiałami z natury - wbudowany regał z ławką przy oknie

Szafa wnękowa z naturalnego drewna

Naturalne życie z szafkami do zabudowy z jasnego litego drewna

Druga sypialnia posiada również ciekawy akcent ścienny. Poduszki w neutralnym beżowo-szarym kolorze całkowicie zakrywają ścianę iw ten sposób służą również jako zagłówek łóżka. Klasyczna szafa z lustrzanymi drzwiami uzupełnia nowoczesną konsolę, która poszerza drugą szafę i może służyć jako toaletka. Kolory akcentujące w tym pomieszczeniu to ciepłe odcienie czerwieni, które idealnie komponują się z subtelną tapicerowaną ścianą.

Nowoczesny szklany stolik jako stolik nocny, wyściełana ściana i pionowe lustro jako dekoracja

Wyściełana ściana jako ściana akcentująca i alternatywa dla zagłówka

Jasne drewno w sypialni z czerwonymi akcentami z poduszek i podnóżka

Ponadczasowe i nowoczesne meble połączone w jednym pomieszczeniu

Proste i zajmujące niewiele miejsca meble do przechowywania, a także minimalistyczna konsola do telewizora

Meble z litego drewna w formie kredensu z minimalistyczną, doczepioną konsolą i fotelem znajdziemy również w trzeciej sypialni. Dodatkowo uwagę przykuwa wyłożona drewnem ściana akcentująca. Nawiasem mówiąc, drewno ma ten sam kolor co kuchnia. Jeśli chcesz żyć naturalnie, wybierasz drewnianą okładzinę ścian. Aby nie ryzykować zbyt ciemnej atmosfery, projektanci postanowili wykorzystać dużą szafkę lustrzaną jako miejsce do przechowywania i odbijania światła. Reszta ścian znów jest biała z tym samym efektem. Ta sypialnia jest najbardziej neutralna z salonów i ma pewien rustykalny urok pomimo bardzo nowoczesnego wyposażenia.

Naturalne odcienie brązu zapewniają ciepłą atmosferę w sypialni

Duża szafka z lustrem optycznie powiększa pomieszczenie

Lampy jako dodatki dekoracyjne i okładziny ścienne wykonane z drewna

Ciemny kredens przed białą ścianą z poziomym lustrem

Kredens z konsolą w brązowej sypialni jest jednocześnie rustykalny i nowoczesny

Łazienki

Luksusowy i naturalny salon - łazienka z marmurem w kolorze beżowo-białym i szafką z ciemnego drewna

Jeśli myślałeś, że łazienki nie mogą być ciekawsze i bardziej efektowne, to się mylisz. Oczywiście nie brakuje tu również mebli z naturalnego drewna. Są to szafki stojące pod umywalkami, które doskonale dopasowują się do nowoczesnego designu łazienek i zapewniają niezbędne ciepło. W odpowiednio wyposażonej łazience można też żyć naturalnie.

Mała łazienka z mokrym pomieszczeniem, marmurowymi płytkami i lustrami jako dekoracjami ściennymi

Płytki z kamienia naturalnego są tutaj ponadczasowe i naturalne. Obejmuje to brązowy i biały marmur, który ozdabia jedną z dwóch łazienek ciekawymi liniami. Ponieważ w łazienkach nie ma okien, brak światła dziennego został doskonale zrekompensowany przytulnym światłem sztucznym. Istotną rolę odgrywa tutaj również światło pośrednie. Nie ma wątpliwości, że w tych cudownych łazienkach można żyć wygodnie i naturalnie!

Przyciągające wzrok akcesoria

Minimalistyczny przedpokój z białymi ścianami, ciemnymi drewnianymi szafkami i czerwoną tapicerką jako akcent kolorystyczny

Każdy pokój wyposażony jest w wykładzinę dywanową, która nadaje pomieszczeniu dodatkowego komfortu mieszkalnego. Jednak celowo brakuje im mocnych kolorów. Wzory dywanów dopasowują się kolorystycznie do naturalnych tonacji mieszkania. Uderza także umiejętne wykorzystanie oświetlenia, które ma nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Klasyczne i nowoczesne lampy ścienne i sufitowe oraz wspomniane oświetlenie pośrednie są umiejętnie ze sobą łączone. W ten sposób gwarantują niezbędny komfort życia nawet w godzinach wieczornych.

Duża szafka z lustrem w sypialni z subtelną dekoracją z chwostem

Nie można pominąć wielu luster, które podkreślają wystrój całego mieszkania. W postaci szafek lustrzanych w sypialniach i przedpokoju oraz jako akcenty na ścianach (jako pozioma listwa lustrzana w ciemnej sypialni; jako listwa pionowa w pokoju z czerwonymi akcentami; w grupach w jednej z łazienek) nie tylko sprawić, by pokoje wyglądały na jaśniejsze i bardziej przestronne, ale stwórz dyskretne, przyciągające wzrok.

Zaprojektowane przez Ekstrawagancki projekt.