Projektowanie wnętrz

Niezwykłe pomysły na życie do inspiracji – 15 oryginalnych projektów

nietuzinkowe-pomysly-na-mieszkalne-projektowe-moduly-kanapy-siedzisko-meble-nowoczesne

Meble designerskie często nie spełniają oczekiwań co do funkcjonalności. Są atrakcyjne wizualnie, przyciągają wzrok, ale mogą nie być szczególnie wygodne. Istnieją jednak przykłady, które dokładnie reprezentują przeciwną opinię. 15. niezwykłe pomysły na życie przełamać wyobraźnię na eleganckie, ale tylko warunkowo praktyczne meble i akcesoria do domu.

Niezwykłe pomysły na życie z funkcjonalnym designem

Niezwykłe pomysły na życie -zaprojektuj-siedzisko-funkcjonalne-elastyczne-moduły

Meble modułowe nie bez powodu zyskują popularność. Mogą być używane twórczo, zwięźle i konsekwentnie. Modułowe grupy siedzeń i systemy sof optymalizują przestrzeń życiową, jeśli są elastycznie łączone i umożliwiają w ten sposób różne czynności w tym samym czasie. Projekt oparty na indywidualnych potrzebach zawsze będzie krokiem naprzód.

Niezwykłe pomysły na mieszkanie i designerskie meble – modułowy system sof Vibrio

przekształcenie-niezwykłych-pomysłów na mieszkanie-projektowanie-mebli-tapicerowanych-leżaków

Vibrio to modułowy system sof, który Giacomo Garziano zaprojektował dla holenderskiego producenta mebli GG-loop. Inspiruje swoim organicznym i jednocześnie geometrycznym językiem projektowania. Swój miękki, lśniący wygląd zawdzięcza aksamitnej tapicerce, opcjonalnie w kilku pastelowych kolorach. Moduły odtwarzają symetrię mandali i same tworzą harmonijną atmosferę w pomieszczeniu.

Niezwykłe pomysły na życie – łóżko tapicerowane Tiffany

Niezwykłe pomysły na życie -projekt-tapicerowane łóżko-zagłówek-tkanina-pastelowe kolory

Dzięki miękkiemu wyglądowi tapicerka i tkaniny dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, co jest szczególnie cenione w części dziennej i sypialnej. Delikatne kolory i pastelowe odcienie uzupełniają relaksującą atmosferę, a także wprowadzają świeżą nutę. Połączenie tych dwóch elementów jest sposobem na złagodzenie i podkreślenie nowoczesnego wystroju wnętrza i jego kanciastego charakteru.

Niezwykłe pomysły na życie – zagłówek łóżka ze zdejmowaną tapicerką

Niezwykłe pomysły na życie -projekt-tapicerowane łóżko-tapicerka-zdejmowana-sypialnia

Na pierwszy rzut oka zwykłe podwójne łóżko z prostokątną ramą i tapicerowanym zagłówkiem jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również bardzo praktyczne zaprojektowane. Zagłówek łóżka pokryty jest dopasowaną kolorystycznie siatką wykonaną z miękkiej tkaniny welurowej. Składa się z 9 pasków, które można odpiąć i wyprać. To nie tylko zmniejsza ilość wymaganej konserwacji, ale także pozostawia możliwość samodzielnego zaprojektowania zagłówka.

Niezwykłe pomysły na życie i wielofunkcyjne meble 

Niezwykłe pomysły na mieszkanie-meble-transformacja-poduszki-tapicerowane-sklejka

Wielofunkcyjne meble, które oszczędzają przestrzeń, są przedmiotem współczesnego projektowania mebli. Współpraca Yto Barrade i Stèphanie Marin zaowocowała ciekawym systemem meblowym. W wydłużonej szafce na kółkach ukrytych jest kilka poduszek i mat o geometrycznych kształtach. Wszystkie z nich można przekształcić i ukształtować w autonomiczny, dynamiczny świat.

Nadzwyczajne pomysły na mieszkanie mieszczą kilka funkcji w jednym meblu

nietuzinkowe-pomysly-mieszkaniowe-projektowanie-meble-funkcjonalne-sklejki-poduszki-tapicerskie

Złożony krajobraz, składający się z elementów, przekształcony w meble, aby móc zaoferować jak największy komfort w niewielkiej ilości przestrzeni życiowej.

Niezwykłe pomysły na życie – Stołek bujany Lips

nietuzinkowe-pomysly na mieszkanie-design-bujany-stolec-tapicerka-usta-usta

Kto powiedział, że huśtawki są tylko dla dzieci? Bujany stołek „Usta” adresowany jest do wszystkich grup wiekowych, nie tylko po imieniu. Dzięki prostemu, a jednocześnie zabawnemu wzornictwu znajduje nawet miejsce w środowisku pracy, w którym możesz wyładować energię podczas przerwy.

Niezwykłe pomysły na mieszkanie w jasnych kolorach – tapicerka i meble od Massoni Home

nietuzinkowe-pomysly-na mieszkanie-projektowanie-meble-tapicerowane-tekstylia-kolorowe-kolorowe

Włoski producent Missoni Home oferuje szeroki wybór mebli do siedzenia, tapicerki i tekstyliów domowych. Głównym celem linii produktów jest wzór. Bogato wzorzyste tkaniny ożywiają pomieszczenie, sprawiają, że optycznie wibruje, a w połączeniu z zabawnymi zestawieniami kolorów powstaje zupełnie nowy pomysł na żywą atmosferę.

Niezwykłe pomysły na mieszkanie z ekologicznych materiałów – fotele z filcowanej wełny

nietuzinkowe-na mieszkanie-pomysly-design-pufa-welna-szara-organiczna

Naturalne i przyjazne dla środowiska materiały odgrywają również ważną rolę w projektowaniu mebli i przemyśle meblarskim. Projektanci, tacy jak projektant tekstyliów Ronel Jordaan, czerpią inspirację z natury i pracują wyłącznie z materiałami naturalnymi lub materiałami nadającymi się do recyklingu. Nie tylko stworzyła efektowne projekty wykonane z materiałów przyjaznych środowisku, ale także stworzyła produkcję łagodzącą bezrobocie. Projektantka przeszkoliła południowoafrykańskie kobiety w sztuce filcowania i zleciła im wykonanie ich oryginalnych projektów. Kolekcja Ndebele składa się z puf, stolików kawowych i puf w różnych wymiarach, wykonanych ręcznie ze 100% wełny merynosów i nawiązuje bezpośrednio do ludów RPA.

Niezwykłe pomysły na życie wykonane z materiałów nadających się do recyklingu – lampa stołowa z tektury falistej Lavian

nietuzinkowe-pomysly-mieszkaniowe-projekt-recykling-stolow-lampa-tektura-tektura falista

Materiały nadające się do recyklingu, takie jak papier, są popularnym nośnikiem do produkcji akcesoriów domowych, dekoracji i małych mebli. Jest lekki, chroni środowisko i jest łatwy w obróbce. W kreatywnym użyciu płaskie arkusze papieru lub tektury tworzą obiekty, które zachwycają swoim trójwymiarowym efektem. Co sądzisz o lampie stołowej „Lavian” z tektury falistej?

Niezwykłe pomysły na życie do łazienki – artystyczne projektowanie ścian 

nietuzinkowe-pomysły-na mieszkanie-projekt-dekoracje-ściany-malarstwo-akwarelowe-łazienka

Tapeta w łazience w dzisiejszych czasach jest ratunkiem przed staromodną lub nudną płytką. Kolekcja tapet Wet System od Wall& Deco wyznacza nowe pomysły na wytapetowaną ścianę. Efektowne projekty można łatwo pomylić z ozdobnymi malowidłami ściennymi.

Niezwykłe pomysły na życie – tapeta w łazience wygląda jak prawdziwy obraz ścienny

nietuzinkowe-pomysły-na-mieszkanie-projekt-dekoracja-ściany-malarstwo-łazienka-sztuka

Tapety winylowe lub PCV i włókno szklane są odporne na wilgoć w łazience. Oznacza to, że każdą łazienkę można zaprojektować indywidualnie bez konieczności zatrudniania artysty.

Niezwykłe pomysły na mieszkanie poprawiają akustykę w pomieszczeniu – akustyczne panele ścienne „Ecoustic” o dekoracyjnym charakterze 

nietuzinkowe-pomysly na mieszkanie-panele-akustyczne-moduly-dekoracji-scien

Akustyka w pomieszczeniu jest bardzo ważna, zwłaszcza w środowisku pracy, ale nie tylko. Nowoczesne projekty są bardziej skłonne do mylenia z czysto dekoracyjnymi projektami ściennymi i zabawnymi dekoracjami ściennymi i nie spełniają idei dźwiękochłonnych paneli ściennych. Nie musisz zajmować bardzo dużego obszaru, aby skutecznie pochłaniać dźwięk. Jako doskonałe rozwiązanie polecamy panele ścienne Ecoutic firmy Instyle, które obiecują pochłanianie dźwięku od 50% do 85%.

Niezwykłe pomysły na życie – różne materiały stylowo połączone w jedną wykładzinę podłogową

Niezwykłe-pomysły-na mieszkanie-projekt-parkiet-podłogi-geometryczne-sześciokąty-model

Różnorodność pokryć podłogowych i możliwych do ich wykonania materiałów jest świetna i zwykle czujesz się przytłoczony, wybierając między wszystkimi tymi opcjami. A gdyby tak kilka różnych materiałów można było estetycznie połączyć w całość? Zobacz kolekcję Chimera Disegni od Idea&Parkiet i odkryj bogactwo pomysłów w dobrze znanych materiałach w połączeniu z przyjemną geometrią.

Niezwykłe pomysły na mieszkanie w minimalistycznym stylu – świeczniki z betonu

nietuzinkowe-pomysly na mieszkanie-projekt-swiecznik-beton-trójkątny-szary

To nie przypadek, że geometryczne kształty w dużej mierze kształtują nowoczesne projekty. Stanowią dobrą podstawę do pomysłowych kombinacji. Może być postrzegany jako dwuwymiarowy wzór, ale także jako trójwymiarowa struktura. Coś pomiędzy wydaje się być najnowszym produktem Planbureau. Świecznik, którego większość tworzy całość i który można zaprojektować jako nowoczesny wieniec adwentowy w minimalistycznym stylu.

Niezwykłe pomysły na mieszkanie o dekoracyjnym charakterze – drewniana donica z elementami naprzemianległymi

nietuzinkowe-pomysły na mieszkanie-design-drewniany-wazon-doniczki-offset

Colombaia by Apulia Design to niezwykła donica, która zdecydowanie przykuwa wzrok, łączy w sobie klasyczny design z bogactwem pomysłów i naturalnych materiałów. Został zaprojektowany na wzór historycznej fortecy na zachodnim krańcu Sycylii we Włoszech, a jego wnętrze składa się z biogenicznego wapienia, podobnie jak ówczesna forteca.