Pomysły na świąteczne dekoracje

Dzieci majstrują przy doniczkach na Boże Narodzenie – 7 pomysłów na gliniane doniczki

majsterkować z doniczkami na Boże Narodzenie dzieci jodła zimowe gliniane figurki

Doniczka nie może być tylko bezpiecznym domem dla rośliny. Służy również jako doskonały materiał do rękodzieła. Wiele kreatywnych pomysłów na rękodzieło można łatwo zrealizować za pomocą prostego glinianego garnka. Maluj, klej, ozdabiaj, łącz ze sobą i projektuj w ten sposób, tworząc gliniane doniczki, nie ma prawie żadnych ograniczeń dla wyobraźni i kreatywności. Śmieszne gliniane figurki doniczkowe można kreatywnie ozdobić o każdej porze roku, a także zaangażować dzieci. Poniżej przedstawiamy 7 świetnych pomysłów na wykonanie doniczek na Boże Narodzenie.

Dzieci majsterkować przy doniczkach na Boże Narodzenie – 7 pomysłów z instrukcjami na zimowe gliniane figurki

majstrować przy donicach na boże narodzenie dzieci zimowe figurki doniczki

Do rękodzieła z doniczkami na Boże Narodzenie potrzeba przede wszystkim kilku prostych glinianych doniczek. Najlepiej kupować te nowe, ponieważ używane przed przystąpieniem do prac rękodzielniczych należy dokładnie wyczyścić, powierzchnię czystą i ewentualnie przeszlifować. Z drugiej strony możesz od razu zacząć majstrować przy nowo zakupionych. Do nałożenia farby potrzebujesz jeszcze trochę farby akrylowej i odpowiedniego pędzla. W zależności od pomysłu na rzemiosło i instrukcji możliwe są również inne dodatkowe materiały, które pomogą przekształcić gliniane garnki w wspaniałe dekoracje. Ponadto konwencjonalne gliniane garnki doskonale nadają się do rękodzieła z dziećmi w wieku szkolnym.

Dzieci majsterkują przy donicach na Boże Narodzenie – mini choinka

majstrować z doniczkami na Boże Narodzenie dzieci jodła mała zielona dekoracja

Przy niewielkim wysiłku możesz stworzyć z dzieckiem piękną choinkę z trzech glinianych doniczek i udekorować dom na Boże Narodzenie. Będziesz potrzebować trzech doniczek o różnych rozmiarach – małej, średniej i dużej. Najpierw zastanów się, gdzie umieściłabyś ozdobną choinkę i odpowiednio zastanów się, jak duża powinna być ostatecznie.

majsterkowicze doniczki boże narodzenie jodła zielona

Oprócz glinianych garnków potrzebujesz także zielonej farby akrylowej, pistoletu do klejenia na gorąco i wybranych przez siebie elementów dekoracyjnych. Mogą to być cekiny, kuleczki lub samoprzylepne cyrkonie. Najpierw musisz pokolorować doniczki na zielono. Gdy farba całkowicie wyschnie, sklej je razem za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

majsterkowicze doniczki boże narodzenie mini jodła zielona

Teraz możesz zacząć dekorować. Spraw, aby mini choinka była świąteczna i udekoruj ją tak, jak lubisz. Tradycyjnie na Boże Narodzenie czerwień idealnie komponuje się z zielenią. Nie zapomnij umieścić na wierzchu ładnej choinki. To kończy małą choinkę.

majsterkowicze doniczki boże narodzenie jodła czerwone gwiazdki

Tutaj przedstawiamy kolejny pomysł na rękodzieło na mini choinkę z doniczek. Gliniane garnki są koloru czerwonego zamiast zielonego. Czerwoną powierzchnię zdobią małe i duże gwiazdki oraz tematyczne ozdobne wstążki. Na samej górze znajduje się gwiazda z plecioną strukturą, która dopełnia cały świąteczny look. Mini choinka wykonana z takich doniczek może służyć jako dekoracja stołu. Dzięki większej wersji możesz udekorować strefę wejściową lub korytarz w nastrojowy sposób.

Dzieci majstrują przy donicach na Boże Narodzenie – Choinka z Lichertkette

Tinker doniczki boże narodzenie nowoczesne jodła doniczka bajkowe światła

Oczywiście domowa dekoracja nie ma sobie równych. Ale nie zawsze musi to wyglądać na bałagan. Ozdobną choinkę z doniczek można również zaprojektować w bardzo nowoczesny sposób. Tutaj przedstawiamy świetny przewodnik, jak samodzielnie wykonać świecącą dekorację świąteczną. Potrzebujesz glinianego garnka dowolnej wielkości, trochę zielonego drutu rzemieślniczego, sznurka świateł i kilku bombek. Przydadzą się tu również pomoce, takie jak pistolet do klejenia na gorąco i szczypce jubilerskie.

majsterkowicze doniczki boże narodzenie jodła świeci

Użyj drutu, aby stworzyć choinkę w kształcie trójkąta. Pełni on rolę elementu nośnego i powinien być wystarczająco stabilny, więc w razie potrzeby owiń drut kilka razy. Zawiąż wokół niego rurkę LED lub świecącą taśmę. W międzyczasie przyczepiasz mini łańcuszek z lampkami i udekorujesz małymi bombkami w różnych kolorach, aby ozdobna choinka była naprawdę świąteczna. Ukrywasz nadmierną długość lekkiego łańcuszka i świetlówki LED oraz kabli w doniczce.

majsterkowicze doniczki choinka jodła nowoczesne bajkowe światła

Na koniec zrób pokrywkę ze styropianu lub innego dostępnego materiału. Pokrywka powinna idealnie pasować do doniczki, dlatego wcześniej zmierz wewnętrzną średnicę doniczki i odpowiednio wytnij styropianowy krążek. Przymocuj mini choinkę na środku. Kabel do podłączenia zasilania można przeciągnąć przez otwór pod doniczką.

Dzieci majstrują przy doniczkach na Boże Narodzenie – zabawny bałwan 

majsterkować doniczki boże narodzenie śmieszny bałwan

Bardzo łatwo jest zrobić zabawnego bałwana z glinianego garnka. Do tego potrzebny jest mały gliniany garnek, biała kulka styropianowa, trochę białych, czarnych i pomarańczowych farb akrylowych, pędzle, ozdobna taśma i cienki filc rzemieślniczy. Najpierw musisz pokolorować doniczkę na biało. Kiedy farba całkowicie wyschnie, możesz dalej majstrować.

majsterkowicze doniczki boże narodzenie pomaluj kulkę bałwana

W międzyczasie, gdy biała farba wysycha, stwórz śmieszną buzię bałwana. Możesz również użyć do tego farb akrylowych. Farby zawierające aceton rozpuszczą styropian. To samo dotyczy kleju. Gdy farba na kulce styropianowej i doniczce wyschnie, przyklej kulkę do dolnej, węższej strony doniczki.

majsterkowicze doniczki świąteczne bałwan instrukcje szalik

Teraz możesz pomysłowo zaprojektować ubrania bałwana. Tutaj ma szalik, guziki i ocieplacz na uszy. Oczywiście możesz go ubrać według własnego gustu. Kreatywność nie ma granic.

majsterkowicze doniczki boże narodzenie bałwan piękny

Możesz też ułożyć uroczego i równie zabawnego bałwana z dwóch doniczek – jednej większej i jednej mniejszej. Pokoloruj je na biało i sklej razem z dnem. Czapka dla bałwana wykonana jest z talerza na doniczkę.

Dzieci majstrują przy donicach na Boże Narodzenie – dzwonki do ogrodu

majsterkować doniczki boże narodzenie dzieci dzwon

Ostatni projekt rzemieślniczy z doniczek w tym poście to klimatyczna dekoracja ogrodu, którą możesz majstrować przy dziecku o każdej porze roku. Do wykonania tych pomysłowych glinianych dzwonków doniczkowych potrzebne będą trzy lub więcej małych doniczek. Pamiętaj, że dzwonek druciany docelowo powinien gdzieś wisieć, a jeśli wybierzesz zbyt duże doniczki, dzwonek też będzie bardzo ciężki i praktycznie nie da się go powiesić.

majsterkować doniczki boże narodzenie dzieci dzwon

Najpierw musisz pokolorować doniczki. Tematycznie na Boże Narodzenie wybierasz świąteczne kolory zielony, czerwony i biały. Można również ze smakiem nałożyć inne elementy, takie jak gwiazdy i płatki śniegu. Wszystkie gliniane doniczki połączone są ze sobą za pomocą mocnego sznurka.

dzwonek do doniczek majsterkowicza

Przeciągnij sznurek przez otwory w dnie każdej doniczki i zawiąż go mocno po każdej doniczce. Węzły będą utrzymywać gliniane garnki w pewnej odległości od siebie, co ostatecznie zapobiegnie ich zbijaniu się. Duża drewniana kula, nawleczona na sznurek, służy jako dzwonek. Pamiętaj, że będziesz musiał użyć bardzo długiego sznurka, aby w końcu można było zawiesić dzwonek.