Projektowanie wnętrz

Idealne oświetlenie w kuchni – na co zwrócić uwagę?

oświetlenie w kuchni jasne pomysły innowacyjne poniżej

 Kilka pomocnych wskazówek, jak uzyskać ten idealny Oświetlenie w kuchni przygotować posiłki i tym samym stworzyć odpowiednią atmosferę. daj się zainspirować!

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie w kuchni

oświetlenie w kuchni elegancki minimalistyczny czerwony akcent

1. Zapomnij o sieci downlightów. Używaj światła tylko tam, gdzie go potrzebujesz. Powierzchnie robocze wymagają doskonałego oświetlenia, czy to downlightów, czy lamp wiszących. Niektóre z lamp wiszących, które są umieszczone w rzędzie nad wyspą kuchenną, mają również świetny efekt wizualny. To również wizualnie oddziela jadalnię od kuchni.

2. Oświetlenie szafki ściennej jest zwykle najlepszym sposobem na oświetlenie powierzchni roboczych, ponieważ jest dobrze ukryte i zapobiega zakłócaniu pracy przez cień. Najnowsze lampy LED emitują mniej ciepła, co z jednej strony oszczędza energię, a z drugiej nie przegrzewa szafki i jedzenia. Długie paski LED lub indywidualne wyposażenie o mocy 2 watów to proste opcje, które są praktyczne, skuteczne i doskonałe Oświetlenie do kuchni osiągnąć.

3. Bądź kreatywny w decydowaniu, gdzie umieścić oświetlenie. Na przykład zainstalowanie źródła światła pod wyspą kuchenną sprawia, że ​​wygląda, jakby się unosiło. Jeśli Twoja kuchnia ma wysoki sufit, spróbuj dodać do szafek oświetlenie od góry. Ogólnie zapewniają więcej światła w pomieszczeniu, dzięki czemu potrzebujesz mniej lamp wiszących.

Pomysły na odpowiednie oświetlenie w kuchni

oświetlenie w kuchni nowoczesne pomysły na elegancki styl

4. Twórz efekty. Do tej pory wymieniono tylko takie oświetlenie, które oświetla pomieszczenie jako całość i powierzchnie robocze. Ale powinieneś także ustawić kilka akcentów i stworzyć określoną atmosferę za pomocą światła. Używając kilku różnych źródeł światła, tworzysz trójwymiarowy efekt i możesz stworzyć dowolny nastrój. Każde źródło światła należy włączać indywidualnie, aby można było ustawić jasne światło, np. dzienne, a także bardziej przytulne i kameralne, odpowiednie na obiad.

5. Najnowsze osiągnięcie w dziedzinie lamp LED oferuje oprawy typu downlight o mocy zaledwie 8 lub 10 watów, co oczywiście jest lepsze niż 50 watów. Duża kuchnia z 14 oprawami typu downlight i oświetleniem meblościanek może być teraz w pełni oświetlona zaledwie 200 watami. Kupując światło, zwróć uwagę na temperaturę barwową, która powinna wynosić około 2700 Kelwinów, oraz współczynnik oddawania barw. To powinno być ponad 90. Dzięki temu możesz mieć pewność, że masz atrakcyjne, ciepłe światło i idealne Oświetlenie w kuchni uzyskać.

6. Jeśli masz małą kuchnię, możesz ją optycznie powiększyć, używając reflektorów punktowych skierowanych na szafki kuchenne i ściany. Światło odbija się z powrotem i oświetla pomieszczenie nawet lepiej niż lampy świecące od góry do dołu.

Oświetlenie w kuchni – ważny element wyposażenia

oświetlenie w kuchni nowoczesne pomysły na sprzęt proste

7. Postaraj się, aby światła znajdujące się w pobliżu pieca były wyrównane ze ścianą lub sufitem, aby łatwiej było je wyczyścić. Najlepiej używać sprzętu pokrytego szkłem.

8. Instalując wbudowane reflektory punktowe, pamiętaj, że musisz skierować światło tak, aby nie świeciło bezpośrednio w oczy. Takie światła często umieszcza się na środku kuchni, a jedną z nich jest centralna wyspa idealne oświetlenie odbiera, ale ci, którzy siedzą po jednej stronie, są albo w cieniu, albo w jaskrawym świetle.

9. Reflektory powinny być umieszczone tam, gdzie potrzebujesz światła. Wybór czegoś, co można dostosować, zapewnia większą elastyczność. Na przykład światła do powierzchni roboczej najlepiej jest przymocować do rogów szafek, ale pod kątem, aby świeciły w poprzek i nie oślepiały. Jak zapewnić idealne oświetlenie.

10. Gabloty najlepiej oświetlić od wewnątrz. Daje to taki sam efekt jak w przypadku oświetlenia ściennego. Upewnij się więc wcześniej, że nie masz problemu z widoczną zawartością szafy.

oświetlenie w kuchni nowoczesne pomysły na umeblowanie

oświetlenie w kuchni tradycyjny wygląd przytulna atmosfera malowanie

oświetlenie w kuchni ciekawe wzornictwo szykowne meble      oświetlenie w kuchni ciekawe pomysły projektowe  oświetlenie w kuchni oświetlenie wpuszczane opcje oświetlenia wiszącego skutecznie łączą się

oświetlenie w kuchni obecnie oświetlenie led neon niebieski