Projektowanie wnętrz, meble

Toni Duquette Möbel – wielkie dzieło wielkiego artysty

egzotyczne-luksusowe-projektowanie-wnetrz-Toni-Duquette

W tym artykule spróbujemy nie tylko tych nowoczesnych Meble Toni Duquette ale żeby przedstawić Wam wielkiego artystę, który stworzył wiele wspaniałych wnętrz. To znak towarowy, zagadka, która inspiruje projektantów na całym świecie.

Meble Toni Duquette – egzotyczne i nie do odparcia

kolorowa-do-salonu-egzotyczna-dekoracja

Toni Duquette urodził się w Los Angeles i stał się światowej sławy artystą i ikoną stylu z Ameryki. Nawet dzisiaj są Meble Toni Duquette Synonim luksusu. Otrzymał dwa stypendia najlepszych uniwersytetów w kraju – Yale Theatre i Chouinard Art Institute w LA. Po ukończeniu Chouinard od razu znalazł pracę w branży modowej.

Połysk i luksusowe meble Toni Duquette

projekt ekranu toni-duquette

Początkowo był freelancerem i projektował piękne kolekcje dla kilku światowej sławy domów mody, takich jak James Pendleton i Adrian. W połowie lat czterdziestych utalentowanego Toni Duquette odkryli słynni z dobrego smaku Sir Charles i Lady Mendy. Wkrótce Duquette stał się jednym z najsłynniejszych projektantów w mieście. Wyprodukował m.in. kostiumy dla przemysłu filmowego i stworzył niesamowite dekoracje dla Metro Goldwin Mayer i Meble Toni Duquette stać się popularnym. W tych latach współpracował z Gretą Garbo i Fredem Astaire.

Toni Duquette – ikona stylu z USA

super-eleganckie-kolorowe-fioletowe-meble-pokojowe

W tym czasie ma Meble Toni Duquette produkowane dla domów prywatnych, hoteli i klubów. Potem wybuchła II wojna światowa i on zgłosił się na ochotnika. Po czterech latach wrócił do domu z wyróżnieniem. Po powrocie bez trudu projektował meble dla klientów. W każdym razie jego zaangażowanie w przemysł filmowy to tylko część jego kariery. Miał wiele wystaw sztuki na całym świecie – najpierw w Los Angeles w Galerii Mitch Liesen, potem w Luwrze w Paryżu! To czyni go pierwszym amerykańskim artystą, który miał okazję wystawiać w Luwrze. W tym czasie otrzymał kilka innych nagród za kostiumy i dekoracje, wystrój wnętrz i projekty artystyczne.

Luksusowe i niezapomniane kolorowe dekoracje Toni Duquette

kolorowy-elegancki-żyrandol-różowy-akcenty

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych Duquette podróżował po świecie i pracował w wielu różnych krajach i miastach – Australia, Irlandia, Ameryka Południowa, Hawaje, USA to tylko kilka przykładów. On nadal ma Meble Toni Duquette i kontynuował współpracę z teatrami i studiami filmowymi oraz kostiumami do filmów takich jak „Piękna i Bestia”, „Pięknie patrzeć”, „Jest z kart”. Ma dekoracje do wielu teatrów operowych, takich jak „Czarodziejski flet”, „Salome”, „Camelot”.

Toni Duquette i jego dziedzictwo

Dekoracja wnętrz jadalni pozłacane krzesła

Po jego śmierci w 1999 roku jego partner biznesowy od ponad 30 lat – Hutton Wilkinson przeniósł się do Dawnridge w Beverly Hills Studio Duquette Toni przemieniony. Wilkinson nadal tu pracuje i jest prezesem firmy. Całe wnętrze zachował tak, aby mogło być inspiracją dla młodych, obiecujących projektantów. Imię Toni Duquette to prawdziwa legenda w branży modowej, a jego talent pozostawił przesłanie. Z pewnością pozostanie w pamięci jako prawdziwa ikona sztuki.

Toni Duquette Möbel Design – kolekcja nowoczesna

pozłacany-stolik-kawowy-Toni-Duquette

Pozłacana lampa podłogowa do eleganckiego wnętrza

pozłacana-lampa-podłogowa-Toni-Duquette

Nowoczesne oświetlenie o ciekawym kształcie

nowoczesne-oświetlenie-ciekawy-kształt-ślimak