Projektowanie wnętrz, kuchnia

Sztuka i nowoczesny design kuchni

Zapierające dech w piersiach baterie „Hansgrohe”

nowoczesna, elegancka armatura kuchenna Hansgrohe

W 1917 roku nowoczesny artysta Marcel Duchamp zaprezentował sanitarny (być dyskretny) w słynnej nowojorskiej galerii sztuki. Jak na ironię nazwał to dzieło „fontanna”. W tym czasie jego “twórczość” była wyśmiewana przez wielu, którzy nie mogli dostrzec bardziej subtelnego przesłania kryjącego się za utworem. Jednak historycy i krytycy sztuki postrzegają tę pracę jako „ważny kamień milowy w sztuce XX wieku”.

pomysłowa, nowoczesna armatura kuchenna od Hansgrohe

ozdobne baterie Hansgrohe

Dlaczego więc zajęcia z historii i sztuki są w artykule na ten temat? nowoczesny projekt kuchni? Połączenie jest łatwe. Prawie sto lat temu Duchamp został wyśmiany za świadectwo estetyki przedmiotów codziennego użytku. Teraz przyjmujemy za pewnik, że zaciera się granica między sztuką a funkcjonalnym designem. W tym artykule skupimy się na bateriach kuchennych nowoczesny projekt kuchni. Baterie te nie są przedstawiane jako produkty czysto funkcjonalne, ponieważ zostały zaprojektowane, ale są cenione na wielu różnych poziomach.

Stylowy design w kuchni – bateria Hansgrohe

elegancka bateria - projekt Hansgrohe

Bateria kuchenna „Mangrove” to projekt „Hansgrohe Technology and Quality”, który opracował swój produkt tak, aby był nowoczesny projekt kuchni ulepszyć. Opisują swój wynalazek jako „atrakcyjne i niezawodne narzędzie” i są bardzo dumni ze swojego 110-letniego doświadczenia w projektowaniu. Dla ciekawego porównania, Marcel Duchamp miałby 15 lat, gdy ta firma zaczynała.

Bateria Hansgrohe – elegancki wygląd w kuchni

nowoczesna kuchnia - bateria Hansgrohe

Jak opisuje ta długoletnia firma, cechy jej kolekcji baterii to:

. „…. Solidne wykonanie, wysokiej jakości materiały i dopracowana technologia… „Ale jeszcze coś trzeba powiedzieć o bateriach. Są bajecznie stylowe, rzeźbiarskie i eleganckie. Te podstawowe przedmioty z nowoczesny projekt kuchni to oczywiste, ale trzeba zapamiętać ich charakterystyczną i elegancką estetykę.

Być może więc od czasów Duchampa sprawy zatoczyły koło, w tym epokę, w której „Hansgrohe” powstało, wprowadzając sztukę do nowoczesny projekt kuchni i uznali, że piękno i funkcja to często jedno i to samo.

Od Jaz

Baterie kuchenne do nowoczesnego projektowania kuchni

nowoczesna armatura kuchenna - projekt kuchni od Hansgrohe