Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Gry wodne w ogrodzie – pomysły na projekt ze stawem i fontanną ogrodową

Pomysły lilie wodne wysokie rośliny drewniane meble ścieżka ogrodowa

Gry wodne w ogrodzie Mieć to z pewnością jedno z marzeń wielu ogrodników. Staw może stać się uderzającym centralnym elementem kompozycji ogrodowej, ponieważ z pewnością szybko przyciągnie uwagę. Należy jednak zachować ostrożność przy dekorowaniu tych miejsc, ponieważ muszą być tam stworzone pewne warunki, aby gatunki roślin i kwiatów wokół nich dobrze się rozwijały. Nieocenioną rolę w ozdobie takich wilgotnych miejsc w ogrodzie odgrywają rośliny takie jak irys lub irys, zwane też irysami, lub bergenia lub wortwort, wodnolubne odmiany róż. System wodny jest zawsze organicznie wpisany w otaczającą przyrodę i tworzy harmonię i piękno na zewnątrz, ożywia ogród. Jeśli zdecydujesz się zaprojektować ogród wodny, nigdy tego nie pożałujesz! Naprawdę warto!

Wodne zabawy w ogrodzie – jak zaprojektować wodny ogród?

Ogród naturalny wygląd klasyczne pomysły projektowe rośliny

Gleba wokół naturalnego systemu wodnego jest praktycznie zawsze wilgotna i bagnista. Można tam uprawiać typowe gatunki roślin przybrzeżnych. Z pewnością poradzą sobie tam naprawdę dobrze. Jeśli ustawisz altanę lub ławkę wokół stawu lub basenu, możesz stworzyć tam małą strefę relaksu. Można je ozdobić pnączami i w ten sposób stworzyć wspaniałe miejsce do wypoczynku. Jeśli Twój system wodny znajduje się tylko na skraju ogrodu, możesz ożywić atmosferę na dziedzińcu za pomocą łuku lub ogrodzenia ozdobionego pnączami. Bardzo ciekawie i efektownie prezentują się gatunki kwiatów i roślin, takie jak powojniki lub powojniki, chmiel, dzikie winorośle – rośliny, groszek pachnący lub groszek płaski, nasturcja i inne. Aby jeszcze bardziej ozdobić ten wilgotny zakątek, można tu sadzić byliny i krzewy ozdobne. Aby uzupełnić układ zewnętrzny, możesz również dodać do ogrodzenia piękne kwitnące krzewy, na przykład śnieżkę, krzaki rurowe (Filadelf), głóg.

Fontanny w ogrodzie – podziel teren wokół basenu na strefy

Pomysły na ogród wodospad wysoka trawa kamień kamyki

Teren wokół basenu można podzielić na trzy strefy w zależności od stopnia wilgotności:

 1. Strefa mokra – na brzegu płytka woda o głębokości 10-40 cm

 2. Wilgotny obszar w pobliżu wody.

 3. Suchy obszar z normalną glebą ogrodową odpowiednią dla drzew i wieloletnich roślin zielnych.

Fontanny w ogrodzie – zaplanuj wcześniej lokalizację ścieżek

Wodospad Holzweg pomysł kreatywny przykłady pomysłów na projekt ogrodu

Podczas projektowania Gry wodne w ogrodzie  trzeba też wcześniej zaplanować lokalizację ścieżek. Konieczne jest obliczenie wygodnego i praktycznego podejścia do basenu z wodą. Ten niesamowity zakątek wymaga również odpowiedniego doboru roślin, biorąc pod uwagę wilgotne warunki. Chcesz uzyskać tam romantyczny wygląd? Nie ma problemu! Następnie możesz umieścić różne rośliny kochające wodę w doniczkach i koszach wokół systemu wodnego. To nadaje całej Twojej przestrzeni na zewnątrz wyjątkowego charakteru, prawda? Na brzegu stawu, na wilgotnej ziemi, wspaniale kwitną róże bagienne. Tworzą doskonałe łuki. Tafla wody w basenie odzwierciedla piękne kształty roślin i ich jasne kolory. Dzięki temu każdego dnia możesz cieszyć się wspaniałym obrazem nad wodą. Róże bagienne kwitną w ciągu 6 tygodni i rozsiewają swój piękny zapach w ogrodzie. Tuba kwiatowa (Canna) kwitnie obok nich na żółto i pomarańczowo, a swoimi dużymi liśćmi tworzy niezapomniany obraz.

Jeśli w ogrodzie znajduje się wodospad, szczególnie godna uwagi jest ta cecha wodna. Jeśli chodzi o roślinność tutaj, gdzie głębokość warstwy wody może dochodzić do 5 cm, możemy polecić następujące gatunki roślin: irysy wodne, werbeny, paprocie i wiele innych.

Elementy wodne w ogrodzie – rośliny tworzą naturalny wygląd

stwórz ceglaną lilię wodną wysokie kamyki zielne

 W przybliżeniu z dala od systemu wodnego możesz mieć następujące rodzaje roślin: gęsią brodę (aruncus), rabarbar, pierwiosnki, paprocie.

Hosta wspaniale rozwija się na wilgotnych, wilgotnych glebach. Aby uzyskać efektowną kompozycję, można jednak mieć rośliny o różnym czasie kwitnienia, takie jak wróble, wiązówka zwyczajna (Filipendula), liliowce, pelargonie i inne. Wspaniałe wróble, irysy wodne i inne tworzą piękny spektakl, gdy ich kolorowe i piękne kwiaty odbijają się w wodzie.

 Rośliny na brzegu

Rośliny o naturalnym wyglądzie otaczają klasyczny wygląd trawnika

Wraz z uprawą roślin w następnej strefie, projekt strefy nadbrzeżnej jest zwykle zakończony. Każdej wiosny pojawia się mnóstwo jasnozłotożółtych kwiatów, w tym nagietka bagiennego. Gdy latem kwitną kolorowe pierwiosnki, dodaje się irysy, kalię błotną, paprocie i rabarbar, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd ogrodu wodnego.

Rośliny w wilgotnych miejscach ogrodu wymagają większej pielęgnacji. W okresie wegetacji konieczne jest zapewnienie stałej wilgoci w glebie. W okresach suszy, gdy podłoże szybko wysycha, rośliny należy dokładnie podlać.

staw ogrodowy i fontanny ogrodowe

Fontanna ogrodowa wysokie drzewa kamienne krawędzie rośliny rybne

Gry wodne w ogrodzie – wodospad

Stwórz ogród wodny, podziel rośliny na strefy

Ścieżka ogrodowa z kostki brukowej

Kostka brukowa staw ogrodowy dwa metalowe krzesła ścieżka ogrodowa kostka brukowa

Fontanna ogrodowa wykonana z kamienia

Zasadź fontannę ogrodową, w tym stworzenie betonowego stawu

Stwórz ogródek działkowy – przytulną część wypoczynkową i oczko wodne

Oczko wodne w wyborze pomysłów na rośliny wodne

Wodospad zapewnia orzeźwienie w gorące letnie dni

ogrodowa kostka brukowa ścieżka żwirowa pergola grill kominek

Płytki egzotyczne rośliny wybierają pomysły projektowe

Fontanna ogrodowa rośliny do stawu ogrodowego lilia wodna rośliny żywopłotowe

Naturalny wygląd kamienna krawędź ścieżka ogrodowa rośliny porady sztuczki

Kamienie ogrodowe ryby rośliny porady dotyczące pielęgnacji pomysły wodospad

Przykłady pomysłów na ogród duże rośliny wodne lilie wodne trzciny

Pomysły na wodospady dom egzotyczne małe podwórko

stworzyć klasyczny pomysł projekt latarnia naturalny wygląd

Klasyczny design wodospadu Podstawowe zasady drzwi

Stwórz ogrodową szopę ogrodową byliny wiecznie zielone

Lilia wodna staw ogrodowy cechy wodne w ogrodzie wysoka trawa