Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Co wziąć pod uwagę przed wyborem rzeźby ogrodowej

Metalowa rzeźba ogrodowa Praha Sobin Issa Simms Hlava

Piękna rzeźba nie jest jednym z obowiązkowych elementów ogrodu, ale może wnieść wiele uroku i ducha do Twojego ogrodu i stworzyć tam poczucie kompletności i harmonii. Na rynku dostępna jest szeroka gama akcesoriów ogrodowych, w tym figury ogrodowe. Różnią się jednak znacznie w zależności od stylu, rozmiaru, użytych materiałów i, co nie mniej ważne, ceny. Który z nich jest „twój” Rzeźba ogrodowa to kwestia osobistego gustu i wewnętrznego odczucia. Przed dokonaniem wyboru warto jednak zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami i rzeczywistym położeniem ogrodu.

Wybierz rzeźbę ogrodową i Zwróć uwagę na styl projektowania ogrodu

Panele rzeźby ogrodowej laserowo wycinane metal

Każda rzeźba ma swój osobisty charakter, a wrażenie, jakie tworzysz dzięki niej, zależy również od tego, jak wpisuje się w środowisko, w którym jest używana. Figura lub rzeźba ogrodowa musi odpowiadać stylowi projektowania ogrodu. Mieszanie różnych stylów może czasem mieć negatywny wpływ.

 Wybierz rzeźbę ogrodową lub zrób ją sam

rzeźby ogrodowe zrób to sam rower człowiek mech

Pożądany cel

ten Rzeźba ogrodowa może być centrum kompozycji lub po prostu miłym dodatkiem. Wiele zależy od lokalizacji, którą określisz dla swojej figury ogrodowej: na środku trawnika, jako część kwietnika lub miła niespodzianka ukryta za krzakiem lub za rogiem. Rzeźby ustawione centralnie zapraszają, warto przyjrzeć się im ze wszystkich stron. Ci, którzy są wśród roślin, powinni doskonale wpisać się w krajobraz. Ale nic nie powinno Cię powstrzymać przed chodzeniem po ogrodzie i odkrywaniem lepszego miejsca na posąg, jeśli uważasz, że nie wygląda to szczególnie dobrze w starym miejscu.

rzeźba ogrodowa wybierz lustrzane kwiaty piramidy

Dodatkowe efekty

Jeśli masz basen lub oczko wodne w ogrodzie, nie przegap okazji, aby poprawić tam swój wygląd ciekawą i odpowiednią rzeźbą obok. Czasem efekt odbicia w wodzie jest jeszcze ciekawszy niż sam oryginał, a odpowiednie i przemyślane oświetlenie ogrodowe potrafi nawet przemienić skromną rzeźbę w „Królową Nocy” w ogrodzie.

japońska rzeźba ogrodowa cokół bambusowe rośliny

Uczucia

Jak każde dzieło sztuki, Rzeźba ogrodowa z pewnością też pewne uczucia. Zastanów się, czy twoja ulubiona postać emanuje melancholią, radością czy humorem i czy pasuje ci to do twojej oazy rekreacji i relaksu.

Ostateczne wskazówki

Jeśli przestrzeń jest ograniczona, a w ogrodzie nie ma innej ozdoby, to starannie dobrana rzeźba może być idealnym elementem dekoracyjnym. Jeśli ogród jest wystarczająco duży i chcesz mieć małą figurę, wybierz dla niego najlepsze możliwe miejsce, aby nie stracić z oczu figury ogrodowej wśród wielu kwiatów i roślin ogrodowych.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci wybrać następną rzeźbę ogrodową!

Derek Kinzett rzeźba ogrodowa kobieta leśna wróżka

rzeźba ogrodowa siatka bajkowy las Derek Kinzett

rzeźby ogrodowe dekoracje kolorowe spirale palmy

rzeźba ogrodowa wybierz nowoczesny styl piłka czerwona

rzeźba ogrodowa wybierz żelazny pień drzewa motyla

rzeźba ogrodowa kamienna głowa kobieta przechylona

rzeźba ogrodowa mosiężna kula strzałka David Harber

pomysł na rzeźbę ogrodową niebieska szklana trawa

dekoracja rzeźby ogrodowej trąbki basowe funkcja wodna

dekoracja ogrodowa witraże kwiaty sadzonki

dekoracja ogrodowa kwiaty mozaiki betonowej kuli

betonowe grzyby dekoracja rzeźby ogrodowe irys