Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Ekskluzywne mieszkanie w apartamentowcu w Melbourne

Ekskluzywny salon - apartamentowce - apartamenty - aranżacja wnętrz

Wyraźne linie, purystyczne kolory i wysoki komfort mieszkania to cechy charakteryzujące nowoczesną architekturę i wnętrza. Dziś, gdy mniej znaczy więcej, architekci i projektanci również powinni postawić na funkcjonalność. Będzie to sprytnie połączone z estetyką w kolejnym projekcie MUSK Studio. Rezultatem jest budynek mieszkalny przy Coppin Street w Melbourne w Australii z łącznie sześcioma jednostkami mieszkalnymi, który oferuje swoim mieszkańcom ekskluzywne życie. Apartamenty różnią się wielkością, ale są bardzo praktycznie umeblowane, dzięki czemu masz więcej wolnej przestrzeni, a jednocześnie nie musisz rezygnować z wysokiego komfortu życia.

Ekskluzywne mieszkanie w apartamentowcu

Ekskluzywny apartamentowiec-architektura-nowoczesna-ulica

Do wnętrza domu można dostać się od strony ulicy przez dwa wejścia. Jedna prowadzi jednak do większego mieszkania, a druga do reszty domu. W mniejszych mieszkaniach kilka pomieszczeń mieści się w jednym pomieszczeniu i jest praktycznie oddzielone przesuwanymi drzwiami. Mają one nie tylko czysto funkcjonalne zastosowanie, ale dzięki jasnożółtej kolorystyce stanowią element wystroju wnętrza.

Ekskluzywny dom mieszkalny-modern-architektura-dom-betonowy-na zewnątrz

Na zewnątrz i we wnętrzu dominują proste linie i purystyczny design. Beton jest materiałem często używanym w obu dziedzinach. Świetnie sprawdza się jako solidna wykładzina podłogowa i trwały tynk ścienny na ściany zewnętrzne. Nie brakuje też naturalnych materiałów i zieleni. To właśnie one nadają pomieszczeniom świeżości i ożywiają je.

Ekskluzywny dom mieszkalny-modern-architektura-dom-betonowy

Drewno, stal i beton to rozbudowana kombinacja, która zawsze dobrze sprawdza się wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto kanciaste powierzchnie z ich purystycznym wykończeniem są zawsze aktualne i zazwyczaj preferowane, ponieważ są po prostu praktyczne. Naprzemienne, geometrycznie zaprojektowane struktury nadają mieszkaniom zabawny charakter. Wyglądają lekko, zwiewnie i bardzo pozytywnie. Choć projekty wydają się bardzo podobne i użyte są te same materiały, są one projektowane indywidualnie dla każdego mieszkania. Optymalizuje to dostępną przestrzeń i dzieli ją bardzo wygodnie do zamieszkania.

Ekskluzywny salon - apartamentowiec - przedpokój - ścianka działowa - listwy drewniane

Z punktu widzenia aranżacji wnętrz bardzo ciekawe są drewniane konstrukcje, a zwłaszcza drabina oddzielająca i łącząca poszczególne jednostki mieszkalne. W jednym przypadku na strych lub np. szatnię można dostać się po drabinie. W drugim przypadku jest to bezpośrednie połączenie pokoju dziecięcego z kuchnią z salonem. W całym apartamentowcu położono równą posadzkę betonową.

ekskluzywny-mieszkalny-dom-betonowy-podloga-sciana-przesuwna-nowoczesna

Podstawową zasadą całego układu domu jest funkcjonalne mieszkanie. Przeznaczony jest przede wszystkim dla młodych ludzi, którzy lubią spędzać ze sobą więcej czasu. Jednocześnie każdy może wycofać się do swojego obszaru. Część sypialna jest zwykle oddzielona od reszty przestrzeni życiowej przegrodami lub przesuwnymi ściankami działowymi. Salon i kuchnia są ze sobą połączone w każdej jednostce mieszkalnej i są zaprojektowane tak, aby były bardzo praktyczne. Meble są nowoczesne i ergonomiczne, oszczędzają miejsce. Szafy i urządzenia do zabudowy charakteryzują się frontami wykonanymi z tych samych materiałów co elastyczne ścianki. W rezultacie nie różnią się one tak naprawdę od projektu ściany i powstaje schludny ogólny obraz.

ekskluzywny-mieszkalny-budynek-kuchnia-mieszkalna-funkcjonalna-betonowa-podloga-nowoczesna

ekskluzywny-mieszkalny-dom-wielorodzinny-kuchnia-mieszkalny-funkcjonalny-beton-podloga-nowoczesny-beton

ekskluzywny-mieszkaniowy-dom-jednopokojowy-apartament-nowoczesne-meble-betonowe

ekskluzywny-mieszkalny-dom-kuchnia-drewniane-fronty-betonowe

ekskluzywny-mieszkaniowy-dom-pokój-dziecięcy-drabina-wspinaczka

ekskluzywny-mieszkalny-plan-domu-pietra-rozklad-dystrybucja

* projekt autorstwa Studio PIŻMA