projekt

Nowoczesna fototapeta na Twoje ściany: klasyczne piękno zinterpretowane na nowo

© Renaud Delorme – Kate Moss (Lumas.de)

Nowoczesna sztuka fotograficzna -Renaud-Delorme-wande-kate-moss-collage-codzienne przedmioty

Czy to w muzyce, modzie czy sztuce: przeszłość zawsze służy jako inspiracja i szablon. Artysta fotograficzny Renaud Delorme wzorował się na słynnych ikonach stylu ubiegłego stulecia i w nowoczesny i niezwykły sposób wystawił ich piękno w swoich pracach. Nowoczesna fotografia, która upiększy Twoje nagie ściany i wypełni je emocjami.

Nowoczesna sztuka fotograficzna reinterpretuje słynne ikony stylu

© Renaud Delorme – Nastassja Kinski (Lumas.de)

Nowoczesna sztuka fotograficzna -Renaud-Delorme-wande-Nastassja-Kinski-kolaż-kabel-baterie

Kto nie zna klasycznych piękności, które ukształtowały całe pokolenia. Niezapomniane: Wizerunek Marilyn Monroe, która symbolizowała efektowny wygląd całej epoki dzięki światowej sławy białej drapowanej sukience z filmu „The Seven Year Itch”. Albo nikczemne fotografie Brigitte Bardot, której luka w zębach i wydęcie zębów stały się symbolem seksu lat sześćdziesiątych. Ponadczasowe są również liczne fotograficzne wspomnienia Romy Schneider, której tragiczna kariera od słynnej aktorki po załamaną kobietę. Te ikony są nadal wzorem do naśladowania dla wielu kobiet, ponieważ już wtedy stały się nieśmiertelne dzięki swojej wyjątkowej elegancji, wyjątkowemu wyglądowi i niezrównanej prezencji.

W ciągu ostatnich kilku lat fotografie Monroe and Co. były reinterpretowane przez wielu artystów, w tym legendy, takie jak Andy Warhol, i zdobiły liczne galerie na całym świecie. Francuski artysta Renaud Delorme również w swoich interpretacjach przekształca klasyczne wizerunki kobiet w nowe, ekscytujące dzieła sztuki. W galerii edycji LUMAS obecnie można kupić limitowaną edycję jego dzieł sztuki. Przedstawiamy trzy obrazy, które mogą wyczarować odrobinę hollywoodzkiej elegancji w Twoim salonie.

Hollywoodzki glamour: Marilyn Monroe

Nowoczesna fotografia sztuki wande-marilyn-monroe-kolaż-mozaika-kolory

© Renaud Delorme – Marilyn Monroe (Lumas.de)

Sztuka Delorme’a jest określana na stronie internetowej LUMAS jako „interfejs pop-artu, recyklingu sztuki i grafiki komputerowej” i dokładnie to można zobaczyć w jego kolażu światowej sławy aktorki Marilyn Monroe. Twarz pięknej blondynki przełamana jest mozaiką kolorów, kształtów i kompozycji – nie bez tworzenia harmonijnego całościowego obrazu. Zachowane zostaje klasyczne piękno, a niezwykła aranżacja wydaje się nowoczesna i futurystyczna.

Odrodzenie lat 60.: Brigitte Bardot

Nowoczesna sztuka fotograficzna wande-Brigitte-Bardot-komputergrafik-recykling

© Renaud Delorme – Brigitte Bardot (Lumas.de)

Płynąca głowa blondyna jest reprezentowana w piłeczkach tenisowych, a poza tym nieskazitelna cera w plastikowym opakowaniu. I mimo niezwykłej faktury dzieła, w mozaice wciąż można dostrzec niezwykłe oblicze Brigitte Bardot. Dzika grzywa i półotwarte usta sprawiły, że Francuzka stała się symbolem seksu i ikoną stylu na całym świecie ponad 50 lat temu.

Niezapomniany talent: Romy Schneider

nowoczesna-foto-sztuka-wande-romy-schneider-kolaż-sznurek-guziki-spiralne liny

© Renaud Delorme – Romy Schneider (Lumas.de)

W roli cesarzowej Sissi Romy Schneider stała się legendą. Aby zagrać francusko-niemiecką aktorkę, Delorme sięgnął głęboko do pudełka ze zdjęciami i zobaczył guziki i spiralne sznurki, a także taśmy i kable.

współczesna-foto-sztuka-ścienna-kolaż-codzienne-przedmioty-oprawione

Delorme zamienia odrzucone przedmioty codziennego użytku w cudowne dzieła sztuki, które pełnią funkcję bardziej poszukiwanego obrazu i pozwalają widzowi odkrywać nowe aspekty. Oprócz trzech klasycznych piękności, w sklepie internetowym możesz również zamówić kolaże autorstwa Nastassji Kinski, Kate Moss i Clinta Eastwooda.

nowoczesna-foto-sztuka-ściana-clint-eastwood-zdjęcia-opakowania-plastikowe

© Renaud Delorme – Cling Eastood (Lumas.de)