Projektowanie wnętrz

Zakładanie siłowni w domu: Tak łatwo jest zaprojektować własną siłownię!

Aby zachować formę na dłuższą metę i wzmocnić układ sercowo-naczyniowy, musimy regularnie ćwiczyć – wszyscy już o tym wiemy. Wystarczy trzy razy w tygodniu chodzić na siłownię lub pobiegać, a siłowni i klubów fitness jest pod dostatkiem. Jednak zawsze dojście do studia, ubieranie się i rozpoczęcie treningu zajmuje dużo czasu. I bądźmy szczerzy – między pracą, dziećmi i resztą prac domowych często po prostu nie mamy na to czasu lub jesteśmy zbyt zmęczeni. Z powodu pandemii COVID-19 wiele osób zostało również eksmitowanych z siłowni, a treningi w domu stają się coraz bardziej popularne. Nie ma więc lepszego czasu na myślenie o posiadaniu własnej siłowni w domu. Większość ludzi myśli, że potrzeba do tego dużo miejsca i że na sprzęt trzeba wydać tysiące euro – ale to daleko! W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób można tanio i oszczędzając miejsce założyć siłownię w domu!

Załóż prywatną siłownię Załóż siłownię Wyposażenie Domowa siłownia

Zalety domowej siłowni są oczywiste – nie ma długich dojazdów na siłownię i, w przeciwieństwie do joggingu, nie musisz polegać na pogodzie. Jednak każda osoba jest inna, ma swoje własne podejście i cele treningowe, dlatego bardzo ważne jest, abyś dostosował wyposażenie sali fitness do swoich życzeń i upodobań. Dodatkowo domowa siłownia znacznie ułatwia pokonanie naszego wewnętrznego „słabszego ja” i motywuje nas do ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy zyskać mięśnie, konfigurując domową siłownię, powinieneś pomyśleć o sprzęcie do treningu cardio i siłowego.

Załóż siłownię w domu – Ile miejsca masz do dyspozycji?

Planowanie siłowni Planowanie siłowni Planowanie domowej siłowni

Mała sala fitness w domu – to chyba marzenie niejednego miłośnika sportu. Planowanie i projektowanie własnej siłowni wygląda inaczej dla każdego i różni się w zależności od potrzeb treningowych, dostępnej przestrzeni, budżetu, rodziny itp. Najważniejszym krokiem jest podjęcie decyzji, gdzie możesz ustawić swoją prywatną siłownię. Jeśli masz dodatkowy pokój, który jest po prostu pusty, to jest to naprawdę świetne! Twój taras, garaż lub piwnica również się do tego nadają. Ponieważ podczas ćwiczeń szybko zużywamy tlen, sala fitness w domu powinna być dobrze wentylowana i mieć wystarczająco dużo światła. Mieszkasz w małym mieszkaniu i musisz pracować na ograniczonej przestrzeni? To też nie jest powód do rozpaczy – wtedy możesz na przykład postawić mały kącik fitness w salonie lub sypialni! W takim przypadku wybierz ćwiczenia, które nie wymagają specjalnego sprzętu, takiego jak sztangi lub hantle, lub włącz do swojego planu treningowego kilka świetnych ćwiczeń z ciężarem własnym. Aby zmaksymalizować powierzchnię, zalecamy zawieszenie jak największej liczby urządzeń na ścianie. Inną możliwością, aby mała sala fitness w domu była jak najbardziej optymalna, byłaby inwestycja w oszczędzający miejsce sprzęt treningowy, taki jak system TRX.

Pomysły na domową siłownię: jakiego sprzętu potrzebujesz?

mała sala fitness w domu własna sala treningowa plan wyposażenia domowa siłownia

Bez wątpienia założenie siłowni w domu może być dość kosztowne. Pamiętaj jednak, że nie projektujesz odpowiedniej siłowni – nie potrzebujesz całego sprzętu i akcesoriów, które znajdują się na siłowni. Aby zacząć, potrzebujesz tylko kilku kluczowych podstawowych elementów. Na przykład zamiast inwestować w kosztowną i dużą bieżnię, możesz wykonać kilka ćwiczeń ze skakanką, aby uzyskać dobry i skuteczny trening cardio. Wielofunkcyjne atlasy zazwyczaj zajmują niewiele miejsca i można na nich wykonywać wiele różnych ćwiczeń – tak więc gwarantujemy doskonałe wrażenia treningowe we własnej domowej sali fitness! Jeśli chcesz, aby domowa siłownia była mała i praktyczna, ustal priorytety i kupuj tylko to, z czego faktycznie będziesz korzystać. Na przykład, co powiesz na zabicie dwóch ptaków jednym kamieniem i wybranie super efektywnego treningu na wioślarzu? Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy zyskać mięśnie, następujący sprzęt do ćwiczeń utrzyma Cię na właściwej drodze:

  • Mata do jogi do pilatesu, stretchingu lub jogi
  • Opaski są idealne do treningu całego ciała
  • Hantle i różne obciążniki
  • Ławka do ćwiczeń
  • Stojak do przysiadów z drążkiem do podciągania

Konfiguracja siłowni w domu Pomysły na siłownię Konfiguracja siłowni w domu

Do własnej domowej siłowni potrzebujesz przede wszystkim sprzętu, który potrafi wiele i zajmuje jak najmniej miejsca. System stojaków do przysiadów z drążkiem do podciągania to serce niemal każdego pomieszczenia sportowego w domu. To miejsce, w którym możesz wykonywać podciąganie, ćwiczenia brzucha, przysiady i wiele innych świetnych ćwiczeń. Systemy są niezwykle stabilne, wytrzymują bardzo długo i w zależności od modelu i ceny zawierają różne akcesoria, które urozmaicają treningi w domu.

Urządzanie sali sportowej: Właściwa podłoga jest bardzo ważna

Sala treningowa Skonfiguruj pomysły na siłownię Plan siłowni w domu

Właściwa podłoga to pierwsza rzecz, o której należy pomyśleć, przygotowując siłownię w domu. Nawet jeśli nie przyłożysz szczególnie dużego ciężaru, laminat, płytki lub parkiet mogą być kruche i uszkodzone. Aby uniknąć kontuzji, powinna być również lekko sprężysta i antypoślizgowa. Na rynku dostępne są specjalne gumowe płyty lub, alternatywnie, można po prostu kupić kilka mat ochronnych podłogowych lub mat do jogi. Maty ochronne podłogowe są szczególnie korzystne dla osób mieszkających w mieszkaniach miejskich. Tłumią odgłosy opuszczania ciężarów i zapewniają, że nie wpadniesz w kłopoty z sąsiadami.

Załóż siłownię w domu: Szukaj ofert i przedmiotów używanych

Sala do ćwiczeń Skonfiguruj sprzęt do ćwiczeń w domu

To, ile pieniędzy wydajesz na sprzęt do sali fitness, zależy z jednej strony od dostępnego budżetu, az drugiej od osobistych celów i życzeń. Podczas gdy niektórzy ludzie są w dobrych rękach z zestawem elastycznych pasków fitness, inni wolą zainwestować w ławkę treningową do wyciskania na ławce. Może wydawać się niemożliwe, aby założyć domową siłownię z ograniczonym budżetem, ale tak nie jest. Nawet nie blisko. Jasne, niektóre urządzenia fitness mogą kosztować kilka tysięcy euro w zależności od marki i modelu, ale to strata pieniędzy na domową siłownię. Obecnie istnieje wiele stron internetowych, na których można kupić świetny używany sprzęt w bezkonkurencyjnych cenach.

Załóż studio fitness prywatnie: lustro jest również częścią wyposażenia sali fitness

Skonfiguruj domowy plan fitness pomysły sala fitness sala ćwiczeń w domu

Nie bez powodu siłownie mają wszędzie lustra! Każdy, kto zajmuje się ćwiczeniami, wie, jak ważne jest lustro podczas treningu z ciężarami. Choć nie zastąpi profesjonalnego trenera fitness, duże lustro pomaga nam sprawdzić, czy nasze ruchy są prawidłowe i prawidłowo wykonujemy ćwiczenia. Wszyscy wiemy, że zła technika może w niektórych przypadkach prowadzić do poważnych kontuzji. Jednak obserwując siebie w lustrze, w każdej chwili możemy zmienić i skorygować swój kształt.

A może mały kącik fitness w salonie?

Kącik fitness w salonie Załóż pokój sportowy Pomysły na siłownię w domu

Mieszkasz w małym mieszkaniu i nie masz wolnej przestrzeni, w której możesz zaplanować i zaprojektować własną salę fitness? Mamy też rozwiązanie dla Ciebie – możesz ustawić siłownię w domu w najmniejszym zakątku każdego pomieszczenia! Rozejrzyj się najpierw – może dzięki przestawieniu mebli możesz zwolnić trochę miejsca, które jest wystarczająco duże, aby pomieścić mały pokój sportowy w domu. Wielofunkcyjne systemy organizacji są szczególnie oszczędne i praktyczne: półki służą jako miejsce do przechowywania hantli i butów sportowych, na drzwiach można zamontować drążek do podciągania, a większe przybory, takie jak maty do jogi, znikają niepozornie w pięknym koszu.

Skonfiguruj i udekoruj salę szkoleniową w domu

Sala fitness Mały dom Załóż prywatne studio fitness Porady

Koniec końców posiadanie własnej siłowni w domu powinno być dokładnie tym, czego chcesz. Więc jeśli szukasz pomysłów na domową siłownię, upewnij się, że miejsce jest przyjazne, ciepłe i wygodne. Nie wystarczy więc ustawić sprzęt do ćwiczeń – to Twój dom i możesz udekorować i zaprojektować pokój tak, jak chcesz! Na przykład ładny widok, który można podziwiać podczas ćwiczeń, byłby absolutnym bonusem! Aby się nie nudzić, zainstaluj system muzyczny lub telewizor. W przypadku siłowni dobrze byłoby również wybrać kolor ściany, który motywuje do ćwiczeń – czy to po dniu pracy, czy wczesnym niedzielnym poranku. Kolor czerwony zachęca do ruchu i aktywności, a chłodny niebieski zachęca do dłuższego treningu. Zielony i pomarańczowy mają działanie uspokajające i równoważące, dlatego są idealne dla każdego, kto chce założyć pokój do jogi lub gimnastyki.

mała siłownia założona kącik gimnastyczny w salonie siłownia w domu