projekt

Nowocześnie zinterpretowana peruka barokowa: efektowne peruki z papieru

kostium peruka papier rosyjski artysta papieru

Fryzury z przeszłości, a zwłaszcza z okresu baroku, znane są ze swojej elegancji i wyjątkowej estetyki. Nie chodziło o stylizowane fryzury, ale raczej o szczególnie wyszukane peruki, które nosili wówczas mężczyźni i kobiety. To zainspirowało rosyjską artystkę papieru Asyę Kozinę do zrobienia z papieru słynnej barokowej peruki i zinterpretowania jej w nowoczesny sposób. W tym artykule przedstawiamy prace utalentowanej Rosjanki, która przenosi sztukę papieru na wyższy poziom.

elegancka barokowa peruka z białego papieru

Rosyjska artystka Asya Kozina ukończyła swoją pierwszą kolekcję papierowych peruk w 2015 roku. Jej prace przedstawiają wspaniałe fryzury z różnych epok historycznych i składają się w całości z białego papieru. Typowa barokowa peruka z dużą objętością na czubku głowy i bardzo specyficznymi lokami łączy się z innymi elementami, takimi jak kwiaty, liście i dobrze znane cechy industrializacji. Oprócz okresu baroku Rosjanka nadal czerpie inspiracje z okresu rokoko i epoki wiktoriańskiej jako całości.

kreatywne ręcznie robione peruki papierowe kwiaty statek loki

Nowa kolekcja artystki skupia się na łączeniu historycznych fryzur z symbolami industrializacji i tym samym nadaniu im nowoczesnego charakteru. Ta nowoczesna interpretacja peruki barokowej ma na celu połączenie starego z nowym, a tym samym zaznaczenie postępu minionych stuleci. Kozina zrobiła perukę ze statkiem, wieżowcem, samolotem, diabelskim młynem i skrzypcami. Dodatkowe elementy znajdują się na samej górze peruk, co nadaje im większą wysokość. Aby projekt wyglądał jeszcze bardziej bogato, Rosjanka wykorzystuje wiele drobnych elementów dekoracyjnych, takich jak pióra strusie, kwiaty wiśni, motyle i różnego rodzaju kwiaty, które z kolei są wykonane w całości z papieru i wspaniale dopełniają każdą barokową perukę.

sztuka papieru biała peruka barokowe motywy statek

Te ładne dzieła sztuki tworzą symbiozę między przeszłością a teraźniejszością i zachwycają swoim niezwykłym, ale imponującym designem. Jeśli uważasz, że papierowe peruki są fascynujące, przejrzyj galerię zdjęć, aby zobaczyć wszystkie imponujące prace papierowego artysty.

fantazyjne peruki papierowe kwiaty statek przynęty

duża barokowa koronkowa peruka statku kreatywna!

barokowa peruka nowoczesny papierowy statek szyldy industrializacji

ręcznie robiona peruka barokowa papierowe kwiaty kwiaty wiśni

biała peruka papier ręcznie robiony rosyjski papierowy artysta

peruka barokowy rokoko biały papier ręcznie robiony

peruka papierowe barokowe kwiaty loki

biała peruka barokowa papierowa sztuka samolotu

niezwykły barokowy samolot z papierowymi kwiatami peruki

peruki barokowe rokoko nowoczesny papier interpretacyjny

duża barokowa peruka papierowy element industrializacji wieżowiec

barokowa peruka wieżowiec kwiaty zwijany papier sztuka

peruka papierowa barok rokoko nowoczesna interpretacja papieru art

peruka papierowa elementy epoki baroku industrializacja diabelski młyn

peruka papierowe kwiaty barokowe loki skrzypce

* Więcej o Asyi Kozinie i jej pracach tutaj.