projekt

Interaktywna lampa projektowa – wstrzykuj różne kolory za pomocą strzykawek

interaktywna lampa led rgb splash atrament czerwony niebieski zielony

„Kolorowy wtryskiwacz” to jeden interaktywna lampa projektowa, który składa się z komponentów Arduino. Ich kolor jest kontrolowany za pomocą trzech strzykawek wypełnionych różnymi atramentami. Strzykawki pozwalają na niekonwencjonalną zmianę koloru światła lampy. Strzykawki są wypełnione czerwonym, zielonym i niebieskim atramentem.

Wielokolorowa interaktywna lampa projektowa

interaktywna lampa taras sgibnev różne kolory spray

Rosyjski projektant Taras Sgibniew opracowali ten interaktywny produkt jako fizyczny wyraz sposobu, w jaki czerwone, zielone i niebieskie światło jest wykorzystywane w interfejsach cyfrowych do tworzenia szerokiej gamy różnych odcieni kolorów. Projekt wprowadza proces analogowo-cyfrowej konwersji kolorów. Dowolny kolor można stworzyć za pomocą systemu mieszania RGB.

Interaktywna lampa projektowa – wstrzykiwanie kolorowego tuszu

lampa projektowa RGB led bar odblaskowe tuby z atramentem;

Strzykawki zwisają pod lampą i są połączone z innym zestawem wewnątrz korpusu lampy. Stosowane są przezroczyste rurki, aby można było rozpoznać kolor i ruch atramentu. Strzykawki wewnątrz lampy są połączone przełącznikami suwakowymi z mikroprocesorem Arduino, który kontroluje wyjście koloru.

elementy lampy

interaktywna konstrukcja lampy arduino komponenty rgb

Diody LED są przymocowane do odblaskowego cylindra, dzięki czemu nawet światło przenika przez półprzezroczysty plastikowy ekran. Klosz umieszczony jest pomiędzy drewnianą podstawą a pokrywą. Lampę można zamontować na suficie strzykawkami skierowanymi w dół lub odwrócić do góry nogami na stole.

System mieszania RGB i mikroprocesor Arduino

rgb lampa atramentowa rozpryski elementy konstrukcyjne taras sgibnev  interaktywna lampa wisząca powitalna kolory atramentu rgb plusk

interaktywna lampa w innym kolorze plusk

interaktywna lampa designerska projektant taras sgibnev