projekt

Hybrydowy projekt światła i prysznica autorstwa Nendo dla Axor

hybrydowa lampa prysznicowa waterdream nendo axor

To fascynujące Hybrydowy projekt lampa i prysznic zostały stworzone przez japoński zespół projektantów Nendō zaprojektowany dla marki łazienkowej Axor. Instalacja Nintendo łączy prysznice z lampami, które wytwarzają kaskadę wody z ich kloszy. Lampy dostępne są w dwóch wersjach – sufitowej i podłogowej.

 Hybrydowa konstrukcja lampy wiszącej i prysznica

hybrydowe lampy wiszące klosz prysznicowy waterdream

„Moim celem było połączenie tego, co najbardziej archetypowe w przestrzeni życiowej – oświetlenia z wodą. W ten sposób prysznic zyskuje rozszerzony zmysłowy wymiar, którego wcześniej nie widzieliśmy ”- mówi Oki Sato z Nendo. „Rezultatem jest coś, co nie jest zwykłym prysznicem ani zwykłą lampą, ale hybrydową konstrukcją. Magiczna sztuczka ze światłem i wodą, która jest dostępna dzień po dniu.”

 Hybrydowy projekt

hybrydowa lampa prysznicowa nendo projekt marki hansgrohe

Ta instalacja jest częścią projektu WaterDream firmy Axor, który analizuje możliwe przyszłe scenariusze projektowania łazienek.

„Naturalne połączenie światła i wody jest wolne od ograniczeń przestrzennych”, mówi Philippe Grohe, szef Axor, części niemieckiej marki łazienkowej Hansgrohe. „To, co tradycyjnie robi się w oddzielnych pomieszczeniach – czytanie pod lampą w salonie, prysznic w łazience – można teraz doświadczyć bez przydziałów przestrzennych czy dostaw”.

hybrydowe lampy wiszące do łazienki prysznice nendo axor

hybrydowy design waterdream projekt lampa prysznicowa oki sato