DIY, WIDEO

Zrób sam śluz – przepis bez kleju i boraksu

Trend z USA podbił serca dzieci również w Niemczech: śluz lub szlam można rozciągać we wszystkich kierunkach i gwarantuje zabawę. A co najlepsze: każdy może zrobić swój własny szlam z zaledwie kilku składników. Nawet początkujący nie muszą zrażać się instrukcjami – to bardzo proste. W podstawowym przepisie z USA wymienione są składniki, takie jak proszek boraksowy lub klej do PVC, ale nie są one zbyt przyjazne dla dzieci. Dlatego przedstawiamy alternatywę bez kleju i boraksu.

Zrób sam śluz – niezbędne składniki

Jak samemu zrobić śluz Instrukcje do modelowania plasteliny

Jeśli chcesz sam zrobić ten szlam, będziesz potrzebować następujących materiałów: żel pod prysznic, skrobia kukurydziana, barwnik spożywczy, woda (opcjonalnie). Możesz zastąpić żel pod prysznic szamponem dla dzieci 2 w 1 lub kupić żel pod prysznic do skóry wrażliwej. Chociaż wszystkie składniki są w zasadzie nietoksyczne, dzieciom nie wolno jeść śluzu. Uważaj jednak, aby maluchy nie dotykały twoich oczu brudnymi rączkami. Nigdy nie pozwalaj dzieciom bawić się bez nadzoru – w przeciwnym razie istnieje ryzyko obrażeń. Ze względów bezpieczeństwa małe dzieci poniżej czwartego roku życia nie mogą bawić się śluzem.

Zrób sam śluz – instrukcje

Zrób sobie śluz Instrukcje bez kleju

Umieść żel pod prysznic w misce (potrzebujesz około 2 filiżanek żelu pod prysznic).

Zrób sobie szlamowy żel pod prysznic, wymieszaj w barwnikach spożywczych

Dodaj tubkę barwnika spożywczego i dobrze wymieszaj.

Zrób własny śluz i dodaj skrobię kukurydzianą

Ostrożnie dodaj 6-7 łyżek mąki kukurydzianej i wymieszaj.

Zrób śluz sam ugniataj instrukcje

Masę zagnieść, w razie potrzeby dodać skrobię kukurydzianą lub rozcieńczyć wodą. Kompletny! Alternatywnie można dodać barwnik spożywczy w 400 ml ciepłej wody i dodać 1-2 łyżeczki proszku z babki płesznik. Psyllium w proszku (błonnik) jest dostępny w aptekach i sklepach ekologicznych.

Zrób sam śluz Instrukcje tworzenia modeliny