Prace ogrodowe

Projekt grobu z dekoracjami nagrobnymi – 20 atrakcyjnych akcesoriów

Grave design-grób biżuteria-serce-kamień-anioł-pomysł-napis-pomysł

Grobowiec można zaprojektować na kilka sposobów. Oprócz kwitnących roślin i sezonowych kwiatów można zastosować także różnego rodzaju ozdoby nagrobne. Niewielkie figurki i wazony pozwalają na godne pożegnanie zmarłego, a także stworzenie w przyszłości schludnego i stylowego miejsca spoczynku. Dla Projekt grobu z dekoracjami grobowymi oferowane są różne artykuły, które można indywidualnie oznaczyć lub wygrawerować. W tym artykule zebraliśmy kilka przykładów.

Projekt grobu z dekoracjami grobowymi wykonanymi z kamienia

Projekt grobu z dekoracjami nagrobnymi reszta-dekoracja-kamienna-płyta-pamięć

Dekoracja grobu może składać się z różnych materiałów. Najczęściej wybierany jest kamień lub metal, ponieważ te trwają wiecznie i nie mają na nie wpływu pogoda. Wazony na grób są zwykle wykonane z jednego rodzaju kamienia. Kamień jako materiał do projektowania grobów z dekoracjami nagrobnymi ma tę zaletę, że są ciężkie, a przez to bardziej stabilne i nie przewracają się przy silniejszym wietrze.

Projekt grobu z ozdobami nagrobnymi wykonanymi z metalu

projekt grobu-grobowa biżuteria-metalowe-wisiorki-grawerowane-anielskie skrzydła

Różne metale nadają się również do projektowania grobów z dekoracjami grobowymi. Biżuterię powyżej można na przykład ozdobić nagrobkiem, bukietem kwiatów lub inną ozdobą i wygrawerować imię, datę urodzenia i śmierci.

Ptaki na grób

projekt grobu-dekoracja grobu-ptaki-metal-pomysł-gałęzie-udekoruj-grób

Neutralne figurki, takie jak te metalowe ptaki, są również bardzo dobre do tworzenia dekoracji grobowych z dekoracjami grobowymi. Ptaki nie tylko świetnie nadają się na wiosnę i lato, ale także robią dobre wrażenie w pozostałych porach roku.

Plastikowe ozdoby nagrobne

Wzór nagrobka z dekoracją nagrobną kamień-anioł-krzyż-motyw

Jako tańszą alternatywę często wybierany jest plastik lub inny sztuczny materiał na projekt grobu z dekoracjami grobowymi. Jest również stosunkowo wytrzymały i trwały. Dzięki dobremu wzornictwu z kolorem każda figura może wyglądać jak prawdziwy naturalny materiał. Zwłaszcza kamień i drewno są często imitowane tworzywami sztucznymi.

Światła grobowe

projekt grobu-grobowa biżuteria-miejsce spoczynku-świeca-książka-kamień

W żadnym miejscu spoczynku nie powinno zabraknąć świateł grobowych. Możesz łączyć świece i świeczniki lub lampiony z innymi elementami dekoracyjnymi, tak jak to zrobiono w tym przykładzie z kamienną księgą. W ten sposób

Oświetlenie LED na grobie

projekt grobu-dekoracja grobu-led-świeczka-latarnia-cmentarna-krzyż

Jeśli nie przywiązujesz dużej wagi do tego, że projekt nagrobka z dekoracjami nagrobnymi to prawdziwe świece, masz do wyboru również bardziej innowacyjne warianty, które również trwają znacznie dłużej. W ten sposób gwarantujesz stałe światło grobu. Wystarczy użyć świateł LED i świec. Istnieją warianty, które są również zasilane energią słoneczną.

Skonfiguruj lampy

projekt grobu-dekoracja grobu-lampa-laser-zdjęcie-słoneczna-utknięta

A skoro już jesteśmy przy temacie „energii słonecznej”: włącz lampy zasilane energią słoneczną. Odpowiednie są modele, które wbite są w ziemię, jak znasz z ogrodu. Do projektowania grobów z dekoracjami nagrobnymi dostępne są ładne modele, które są wyposażone w laserowany kryształ.

Niezły pomysł na dekorację grobu

grób projekt-grób biżuteria-figura-łzy-kształt-łzy-brokatowy kamień

Łzy są częścią pogrzebu. Możesz również użyć tego symbolu do ozdabiania grobów dekoracjami nagrobnymi. Kryształy i inne drobiazgi to piękne przedmioty, które można dodać do każdego rodzaju biżuterii grobowej.

Doniczki i wazony

Grave design-ozdoba nagrobna-kwiaty-rośliny-doniczkowe-kwiaty-cmentarne

W zależności od tego, jak często można odwiedzać cmentarz, należy dostosować projekt grobu z kwiatami. Jeśli rzadko to robisz, lepszym rozwiązaniem są sztuczne kwiaty w wazonach. Istnieje wiele odmian wzorów wazonów. Innym pomysłem na projekt grobu z dekoracjami nagrobnymi jest doniczka. To znowu może składać się z różnych materiałów. Pamiętaj, że posadzony kwiat wymaga regularnej pielęgnacji.

Anioły do ​​projektu grobu

projekt-grobu-dekoracje-cmentarza-anioły-siedząca-głowa-ręce

Podobnie jak świece, anioły są niezbędne w miejscu spoczynku. Mogą one przybierać różne pozycje i oczywiście mieć różne rozmiary. Dobrze zaplanuj dekorację grobu za pomocą dekoracji nagrobnych, aby uniknąć zagraconego grobu, który jest zbyt tandetny.

 Wielki anioł z kamienia

projekt-grobu-z-biżuterią-nagrobkiem-pomnik-anioła-wiary-kamienne-dłuta

Szczególnie elegancko prezentują się duże posągi aniołów wykonane z kamienia. Są obrońcami zmarłego i towarzyszem życia pozagrobowego. Anioły powinny mieć jasny kolor, aby obudzić nadzieję i spokój i nie sprawiać wrażenia przygnębienia.

Porcelanowy anioł

projekt grobu-ozdoby nagrobne-azalia-wieniec-wazon-anioły

Połącz anioła z kwiatami, które mogą być zarówno prawdziwe, jak i sztuczne. Wianek z kwiatów to fajny pomysł na projekt grobu z dekoracjami nagrobnymi, które dobrze komponują się z białym lub jasnym aniołem.

Tablice pamiątkowe

projekt grobu-dekoracja nagrobna-mąż-wpisz-pomnik-tablica-naturalny materiał

Uhonoruj ​​zmarłego kamienną tablicą. Może zawierać wiadomość i być umieszczonym obok nagrobka. W przypadku mniejszych miejsc spoczynku, tak jak w przypadku urn, mogą być również używane zamiast nagrobka i pełnią tę samą funkcję.

Projekty specjalne

projekt grobu-biżuteria nagrobna-dwa serca-stół-szary-kamień naturalny

Można również zamówić tablice pamiątkowe lub inne ozdoby specjalnie wykonane zgodnie z Państwa życzeniem do projektu grobu z ozdobami nagrobnymi. Kosztuje więcej, ale otrzymujesz niepowtarzalną ozdobę nagrobną, która jest dostosowana do charakteru i upodobań zmarłego.

Ozdobna dekoracja grobu

grób-projekt-grób-biżuteria-materiał-kamień-szlachetny-kwiat-obraz

Rzeźby i figury mogą być opatrzone dowolnym napisem. Ponownie możesz użyć gotowych modeli lub wymyślić własny tekst. Różne ozdoby sprawiają, że tablice pamiątkowe są ładniejsze i można je nawet pokolorować.

Tablica pamiątkowa z lampką

projekt grobu-biżuteria-nagrobek-akcesoria-kamienna-płyta-serce-lampa-słoneczna-tarcza-metal

Tutaj można zobaczyć tablicę pamiątkową, w którą jednocześnie wbudowana jest lampa słoneczna. Metalową tabliczkę można grawerować indywidualnie. Jest też wolna przestrzeń, którą możesz ozdobić figurką taką jak to serce lub anioł.

Projekt grobu z dekoracjami nagrobnymi – kamienie 3D

grób-projekt-grób-biżuteria-3d-serce-biały-kwiat-napis

Tablice pamiątkowe są naprawdę ładne. Jednak takie modele w optyce 3D są jeszcze ciekawsze do projektowania grobów ze zdobieniami nagrobnymi, które znów mogą mieć napis. Są ładne same w sobie, ale można je również łączyć z innymi dekoracjami.

Jodła ze świecą

grobowiec-projekt-nagrobek-dekoracje-świąteczne-jodła-pomysł-pamiątkowy-stół-gwiazda

Projekt grobu z dekoracjami nagrobnymi nadaje się również na różne okazje. Na okres świąteczny oferowane są różne dekoracje, dzięki którym można sprawić, by miejsce spoczynku zmarłego było świąteczne.