Pomysły na świąteczne dekoracje

Zrób sopel samodzielnie – wspaniałe projekty rękodzieła na efektowne ozdoby świąteczne

ozdoby z kamienia kwarcowego świąteczne dekoracje sopelkowe majstrować!

Dekoracja świąteczna to coś, co musi przenieść się do każdego mieszkania, aby stworzyć prawdziwie świąteczny nastrój. Chętnie zagłębiamy się w ogromne pudełko DIY i sami tworzymy biżuterię. Wspaniałe projekty rękodzieła wprowadzają nas w nastrój podczas ich tworzenia i świetnie wyglądają. Zimą na rynnach i płotach często tworzą się piękne sople, odzwierciedlające piękno zimowego krajobrazu. Jeśli chcesz nadać swojemu domowi lśniący, zimowy akcent, możesz samodzielnie wykonać szykowną, lśniącą dekorację z sopla. Zainspiruj się naszymi sugestiami dotyczącymi majsterkowania.

Twórz eleganckie ozdoby z sopli z dżetów

dekoracja sopla majstrować cyrkonie drut zima

Ta piękna ozdoba z sopla nada Twojej choince niepowtarzalnego zimowego uroku. Domowe ozdoby, które emanują żelaznym dotykiem, są szybkie do wykonania i pięknie odbijają światło migających lampek. Do produkcji szlachetnych ozdób potrzebne są cyrkonie lub sztuczne kamienie szlachetne, drut rzemieślniczy, klej na gorąco i szczypce. Połączenie ładnych ozdób jest bardzo proste. Najpierw odetnij kawałek drutu rzemieślniczego o długości ok. 10 cm i wyprostuj go tak prosto, jak to możliwe za pomocą szczypiec. Nałóż kroplę gorącego kleju na kryształ górski i umieść go na drucie. Powtórz ten proces, używając mniejszych kamieni do dolnej części czopa. Poczekaj chwilę, aż klej wyschnie, a następnie zagnij drut w haczyk do zawieszenia. Zachęcamy również do korzystania z kolorowych kamieni, które ozdobią choinkę pięknymi, biżuteryjnymi odcieniami. Gdzie zawiesiłbyś te cudowne ozdoby??

Zrób ozdobne sople z plastiku

Dekoracja z tworzywa sztucznego z soplem zrób sobie brokatowy gorący klej w butelce

Jeśli chcesz użyć sopli do wyczarowania idealnej zimowej iluzji, możesz również użyć jako materiału bardzo prostych plastikowych kubków. Aby uzyskać niesamowite musujące szyszki, będziesz potrzebować:

przezroczyste plastikowe kubki

Brokatowy puder w kolorze niebieskim i fioletowym

nożyce

Przekłuwacz

przędza

sople majstrować ozdoby świąteczne plastikowe kubki brokatowy klej

Najpierw przetnij kubek na pół. Następnie wytnij z plastiku trójkąty, które wyglądają jak prawdziwe stożki. Uderz sople w ich najszerszą część. Teraz możesz udekorować sople. Połóż je na kartce papieru i posmaruj klejem rzemieślniczym. Następnie posyp go brokatem. Dzieci też mogą to zrobić. Pozwól soplowi wyschnąć, zanim zrobisz z niego girlandę.

instrukcje ozdoby soplowe majsterkować plastikowy brokatowy proszek

pusta plastikowa butelka w paski sopelkowa dekoracja zrób sobie ozdoby

Z pozoru prawdziwe ozdobne sople można również wykonać z pustych butelek PET. Do produkcji ozdobnych sopli z tworzywa sztucznego potrzebne będą następujące materiały:

duża, pusta i czysta butelka PET

nożyce

Nóż rzeźbiarski

Podgrzewacz

Dziurkacz lub igła

Użyj noża rzemieślniczego, aby odciąć spód i górę butelki. Możesz teraz wyciąć szerokie paski z pozostałego środkowego elementu. Zapal podgrzewacz i przesuń plastikowy kawałek nad płomieniem, aby plastik lekko się nagrzał. Nie może stać się czarny ani stopić. Następnie zacznij obracać kawałek plastiku od końcówki do góry. Pracuj szybko, ponieważ plastik szybko się ochładza i szybko twardnieje. Możesz również powiesić sople w ogrodzie.

Dekoracja sopla samodzielnie zrób plastikowe paski pusta świeca do pakowania butelek dla zwierząt!

Dekoracja sopla majsterkowicza z folii

girlanda z folii aluminiowej dekoracja soplowa majstrować ozdoby świąteczne jodła

Sople są również szybko zwijane i malowane z folii aluminiowej. Po prostu uformuj rękoma odpowiednio duży kawałek folii aluminiowej w kształcie sopli, a następnie udekoruj ile dusza zapragnie i dopasuj do reszty dekoracji. Czyściki do fajek w pięknych kolorach świetnie nadają się do dekoracji.

sopel majstrować brokatowe złote pałeczki diy ozdoby świąteczne

Kolejny projekt rękodzielniczy jest dobrym dowodem na to, jak przedmioty codziennego użytku mogą stać się pięknymi ozdobami choinkowymi. Aby naśladować te błyszczące sople, będziesz potrzebować kleju rzemieślniczego, proszku brokatowego, drutu rzemieślniczego, szczypiec lub przecinaków do drutu i pałeczek. Owiń kawałek drutu wokół grubego końca patyczka do lodów i zrób haczyk z końca drutu. Posmaruj całą pałeczkę klejem rzemieślniczym i posyp ją brokatem. Nie tylko złoto wygląda świetnie, ale także srebro i właściwie każdy inny kolor nada szykownej świątecznej dekoracji szczególnego uroku.

Dekoracja sopla majstrować pałeczki klej rzemieślnicze szczypce do drutu brokatowy proszek

diy sopel dekoracji majstrować świąteczne brokatowe złote pałeczki

DIY dekoracja soplowa wykonana z gorącego kleju

sopel dekoracji girlanda druciarka gorący klej projekty rzemieślnicze świąteczne

Ten niezwykły pomysł na zimową dekorację może Ci się początkowo wydawać dziwny, ale jest łatwy w realizacji i jest świetnym sposobem na sprowadzenie zimy do wnętrza. Małe sople są odpowiednią dekoracją tematyczną na mrożoną imprezę tematyczną.

Dekoracja sopla samodzielnie zrób pistolet do klejenia na gorąco

Aby to zrobić, przymocuj kawałek sznurka do blachy do pieczenia i rozprowadź gorący klej wzdłuż sznurka i w dół. Pozwól klejowi wyschnąć, a następnie usuń sople z patelni. Krzesła, stół i półki możesz ozdobić delikatnymi soplami.

Stwórz sopelkową dekorację boraksem

Zrób sobie sopelkową dekorację instrukcje do czyszczenia rur boraksowych

Stężony roztwór boraksu i wody również tworzy piękne kryształy.

Potrzebne materiały:

boraks

głęboki szklany lub plastikowy pojemnik

Oczyszczacze rur

woda

łyżka

Nóż lub ołówek

domowe dekoracje na ozdoby świąteczne sople do gięcia drucianych koralików

Weź długi kawałek czyścika do fajek i uformuj z niego sopel. Najlepiej użyć elastycznego pluszu w kolorze białym lub innym jasnym. Aby przygotować roztwór tworzący kryształy, wymieszaj trzy łyżki boraksu w filiżance gorącej wody. Proszek boraksowy powinien całkowicie się rozpuścić, więc ostrożnie wymieszaj. Możesz oczywiście dostosować ilość w zależności od wielkości pojemnika. Przywiąż sopel do czyszczenia rur do noża i umieść go w roztworze boraksowo-wodnym. Pozostaw pojemnik na co najmniej 8 godzin bez przesuwania go. Po chwili zobaczysz rosnące na soplu kryształy. Gdy sople osiągną żądany rozmiar, wyjmij je z roztworu i pozostaw do wyschnięcia na ręcznikach papierowych. Nigdy nie zostawiaj dzieci bez opieki w pobliżu kontenera w tym projekcie.

sopel dekoracji rękodzieła projekty rękodzieła zimowego papierowa girlanda pompony koraliki

papierowa dekoracja sopla samodzielnie wykonuj ozdoby zimowe

kamienie kwarcowe drut sople ozdobne ozdoby zrób sobie boże narodzenie