Dom i ogród

Trzymanie kurczaków w ogrodzie: sam zbuduj tunel dla kurczaków

Kurczaki w wolierze w tunelu ogrodowym kurnik z drutu

Jeśli chcesz hodować kurczaki we własnym ogrodzie, musisz spełnić pewne wymagania. Oprócz stałego kurnika, zielony wybieg jest niezbędny dla dobrego samopoczucia zwierząt. Ale jeśli nie chcesz, aby kurczaki swobodnie wędrowały po ogrodzie, możesz zbudować tunel dla kurczaków. Pokażemy Ci, jak to zrobić poniżej.

Hodowla kurczaków w ogrodzie – zalety tunelu drobiowego

kurczak ogród królik drut łukowy listwa drewniana

  • Twoje kurczaki mogą biegać, nie robiąc nieestetycznego bałaganu na podwórku.
  • Kurczaki są również pomocnikami ogrodnictwa. Zjadają chwasty i niszczą liczne szkodniki, takie jak czerwie, gąsienice i ślimaki.
  • Drapiąc i dziobając w ziemi, kurczaki mogą również przygotować ziemię do sadzenia nasion.
  • Kurczaki zostawiają swój obornik.
  • Nie musisz się martwić drapieżnikami.
  • Tunel dla kurczaków można ustawić w dowolnym miejscu na podwórku. Jeśli jest pokryty folią, może również służyć jako szklarnia. Tylko upewnij się, że trawnik na wybiegu na pewno zostanie uszkodzony.

Jak sam możesz zbudować tunel z kurczaka??

kurczak-tunele-ogrodowe-rury-pvc-drut wolierowy

Wymagane materiały i narzędzia:

ocynkowana siatka druciana, zwana również drutem wolierowym,

Drut aluminiowy / opaski kablowe / wytrzymały przewód do wiązania

Opcjonalny:

Listwy drewniane

Pręty, łuki lub rury ze stali sprężynowej

Metalowy kąt w kształcie litery U

Obcinak do kabli / obcinak boczny

Piła, wiertarka i wkręty

Instrukcje:

1. Zaplanuj ścieżkę tunelu dla kurczaków, biorąc pod uwagę wielkość i kształt swojego ogrodu. Najłatwiej, jeśli tunel zaczyna się od kurnika i biegnie wzdłuż ogrodzenia ogrodu. Jeśli to możliwe, możesz również spróbować zainstalować jeden długi bok drutu bezpośrednio na ogrodzeniu. Stworzy to również rodzaj tunelu – o kształcie trójkąta lub kwadratu.

Wielkość wybiegu zależy od liczby kur. Zasadniczo potrzebujesz co najmniej 20 metrów kwadratowych na kurczaka.

Kurczak-ogród-tunel-planowanie-ogrod-ogrodzenie

2. Zegnij siatkę drucianą w półkole i umieść ją tak, aby tunel wyglądał jak igloo. Idealne są następujące wymiary: 90 cm szerokości i 60 cm wysokości. Połącz ze sobą elementy kraty za pomocą opasek zaciskowych lub drutu. Rama wykonana z listew drewnianych zapewnia większą stabilność konstrukcji. Ale to nie jest konieczne.

kurczaki-ogród-buduj-kurczak-tunele-pożyteczne owady

Pręty lub rury ze stali sprężynowej mogą być również użyte, aby zapewnić zachowanie kształtu tunelu. Najpierw wbij pręty w regularnych odstępach wzdłuż tunelu na głębokość ok. 20 cm w ziemię i wygnij je w półkole. Następnie umieść siatkę nad łukami i włóż wystające końce drutu w ziemię na dłuższych bokach. Zawiąż suwak lub solidny sznurek wokół najwyższego punktu każdego łuku. W ten sposób tunel z kurczakiem zyskuje większą stabilność.

woliera z siatki drucianej w tunelu z kurczaka,

3. Przymocuj początek i koniec tunelu do otworu w kurniku, aby kurczęta miały łatwy dostęp do tunelu. Upewnij się, że otwór jest większy niż wejście do kurnika.

Jeśli chcesz, możesz zrobić drzwi dla kurczaka z metalowej lub drewnianej płyty przy wejściu do tunelu. Klapa powinna mieć możliwość poruszania się w górę iw dół. W ten sposób kontrolowany jest dostęp do tunelu. Dobrym rozwiązaniem byłyby również proste drzwi klapowe z drucianej siatki woliery.

4. Drugi koniec tunelu jest oczywiście zamknięty, aby kurczaki nie uciekały.

kurczaki-ogród-kurczak-tunel-budy-wskazówki-drut

Aby odstraszyć jelenie lub większe drapieżniki i zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo kurczakom, możesz zbudować ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych o wymiarach 5 x 10 cm. Aby zapobiec kopaniu przez króliki i świstaki dziur pod spodem, dodaj drut króliczy o rozmiarze oczka 2,5 cm.

Baw się dobrze i powodzenia!